Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

altus 300 czy mjk acoustic g550

03 Lut 2015 20:53 1347 23
  • Poziom 6  
    Witam wszystkich forumowiczów mam na imię Marek jestem tu nowy i oczywiście mam problem jakie głośniki wybrać do domu . Pokój 5x5,posiadam amplituner onkyo TX-SR 307.na ten moment mam podłogowe m audio a chciałbym wymienić na bardziej profesjonalne takie jak altus 300 czy mjk acoustic g550(jedne i drugie strasznie mi się podobają) .głównie chodzi mi oto by wysokie tony były fajnie czytelne oraz ten bas musi być miękki i odczuwalny. Proszę pomóżcie mi coś konkretnego wybrać , żeby potem nie żałować. Z góry dziękuję.
  • Moderator
    Altus 300 nie zagra poprawnie z amplitunerem kina domowego. On zasili w miarę poprawnie jedynie głośniki stosunkowo niewielkiej mocy. Producenci japońscy podają moc wyjściową amplitunerów przy wysterowanym jednym kanale. W rzeczywistości jest ona kilkakrotnie niższa.
  • Poziom 6  
    Czyli z tych dwóch kolumn co podalem lepszy będzie altus.a ten wzmacniacz który potrzebuje to może być ten sony f270 czy cos lepszego powinienem poszukac?
  • Poziom 32  
    Co do tego co napisałeś że potrzebujesz profesjonalnych kolumn i podałeś Altusa300 to jakby napisać że profesjonalnym tylno napędowym autem jest Polonez caro 1600. Obydwie rzeczy mają swoje lata nowoczesności i uznania za sobą . Cena nowych 300 ( nie piszesz czy nowe czy używane, kto ma to wiedzieć) są bzdurnie wysokie, za kilka procent więcej można kupić kolumny dwie, trzy klasy lepsze.
    Faktycznie ten onkyo to słabiutki model, raczej nie da rady, sony zresztą też nie poraża.
  • Poziom 6  
    Wiec Proszę o radę jakie kolumny i wzmacniacz mam wybrac..ba chciałem altusy i te mjk acoustic bo bardzo mi się podobają.
  • Poziom 32  
    Czyli chodzi Ci o nowe kolumny koło 2 tys. zł, bo nie zaprzeczyłeś kiedy napisałem o nich jako nowych ? Tylko jeszcze ważna rzecz, one podobają Ci się wizualnie, jako wystrój salonu, czy to jak grają, ale chciałbyś by grały lepiej np. lepszy bas, ładniejsze wysokie tony?
  • Poziom 6  
    Dokładnie chciałbym nowe bo te używane mogą być kombinowane. Wlasnie w salonie wygladalyby świetnie ni i oczywiście fajnie byłoby gdyby jeszcze lepiej graly... i nie mogę przeznaczyć więcej niż 2300 razem ze wzmacniaczem.
  • Poziom 32  
    Kupując Altusy 300 za 1900zł to tak jak byś poszedł do sklepu i kupił sobie nagle produkowanego Poloneza za cirka 50 tys., a dokładając trochę miałbyś chyba nieco lepsze marki ?
    Jak lubisz bas i mocne uderzenie popatrz na Magnat quantum np. 677, 657, mniejsze 655, lub Cantona gle 490, 470 to kolumny dużo lepsze , lepiej grające i lepiej wykonane. Jak masz ciut mniej kasy kup nawet JBL es80, Yamahę ns555, KEF C7, Monitor Audio m6 za 1500zł a jak poniżej 1 tys. Magnat supreme 1002 za 900zł czy Heco 701. Oczywiście byle czym dużych kolumn nie nagłośnisz, raczej nie tanim amplitunerem, piecyk stereo musi mieć mieć moc.
  • Poziom 6  
    Mam jeszcze jedno bardzo ważne pytanie. Czy mogę podłączyć wyjsciem ze swojego amplitunera(te kable które idą do podłogowych głównych przednich odpiać je od kolumn a podłączyć do wzmacniacza Onkyo integra 8450 czy przez to nic nie uszkodzę? Proszę o pilną odpowiedz vo mam okazję tanio kupić wzmacniacz
  • Moderator Akustyka
    ms147 napisał:
    czy przez to nic nie uszkodzę?
    Uszkodzisz wzmacniacz.
  • Poziom 6  
    Jak nie ma opcji podłączenia amplitunera do wzmacniacza to moje modyfikacje właśnie legly w gruzach. ....
  • Poziom 6  
    Znalazłem taki amplituner na allegro piszą ze ma 150 w na kanał tylko jak to się ma do rzeczywistości? Wydaję mi się że ten juz jest dość mocny by pociągnąć altusy 300 . A oto symbol amplitunera Pioneer VSX-529-K 5.2 dolby true hd. Widzę że w 2300 się nie wyrobię. ..
  • Moderator
    Żaden amplituner kina domowego nie zagra dobrze z altusami 300. Japońscy producenci podają moc dla wysterowanego jednego kanału. Jak oszacować moc w warunkach rzeczywistych pisaliśmy wielokrotnie.
  • Poziom 32  
    ms147 napisał:
    Znalazłem taki amplituner na allegro piszą ze ma 150 w na kanał tylko jak to się ma do rzeczywistości? Wydaję mi się że ten juz jest dość mocny by pociągnąć altusy 300 . A oto symbol amplitunera Pioneer VSX-529-K 5.2 dolby true hd. Widzę że w 2300 się nie wyrobię. ..

Z dwojga złego lepiej 529 niż jakąś słabą Yamahę serii 3, lub 4. Pionek jest nieco silniejszy, choć na taką moc 150W nie licz, to fikcja( 1 kanał, 1 kHz), w trybie stereo będzie mniej, ale powinno starczyć, w 5 kanałach jeszcze mniej. Dźwięk amplitunera Pioneer, powinien nieco poprawić dźwiękowe zapędy Altusa, w każdym razie bardziej niż Yamaha.
  • Poziom 6  
    Witam po dłuższej przerwie :). Kupiłem głośniki wybór padł na altusy 200. Wiem znam wasze zdanie o nich ale nie mogłem się im oprzeć. Przy moim amplitunerze onkyo 307 graja nie najgorzej :) ale w miarę jedzenia apetyt rośnie :) chciałbym dokupić mocny wzmacniacz ze starych czasów tak by mial wyjście na subwoofer aktywny. Czy jest możliwość kupienia takiego? A może przy konkretnym wzmacniaczu subwoofer nie będzie potrzebny? ?
  • Poziom 29  
    Z aplitunerem KD nie zagra to nigdy dobrze.
    Zakup wzmacniacz stereo do tych burczydeł.
    P.S: Przy zakupie dwóch ''DOBRYCH kolumn'' subwoofer jest nie potrzebny.
    A o doborze konkretnego modelu wzmacniacza do tych '' kolumn'' prosze poszukać na forum watek poruszany wiele razy.
  • Poziom 6  
    No wcale to nie takie burczydla:) skoro ma dobrze grac bez subwoofera to poszukam sobie jaki wzmacniacz. Dzięki.
  • Poziom 14  
    Poszukaj Pioneerów ze starym logo z serii A-6xx lub A-7xx.
  • Poziom 26  
    Jak chcesz coś z Pioneera to ja polecam model A-66x i wyżej lub jeszcze lepiej A-80. Mam te dwa wzmacniacze właśnie pod Altusami 200 i fajnie gra, a szczególnie z A-80.
  • Poziom 6  
    Myślałem o 605r a jak a 80 ma byc lepszy , muszę go poszukac. Dziękuję za podpowiedzi.
  • Poziom 26  
    Będzie najlepszy. Może ciężko go dostać na rynku wtórnym bo to dość rzadki model ale naprawdę godny uwagi:)
  • Poziom 19  
    ms147 napisał:
    skoro ma dobrze grac bez subwoofera to poszukam sobie jaki wzmacniacz.

Mam A200 (trochę poprzerabiane pod użytek domowy) i subwoofer do nich jest całkowicie zbędny mimo, że wzmacniacz pracuje w trybie Direct.
  • Poziom 6  
    Ok dzięki jestem ciągle na etapie poszukiwań pioneera , ciężko o ładny egzemplarz najlepiej z pilotem:)