Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tani projektor "FULL HD" LED. Gra warta świeczki?

Wikol01 03 Feb 2015 21:09 2733 1
    Wikol01
    Level 11  
    Witam
    Od jakiegoś czasu rozglądam się za projektorem do kina domowego oraz multimediów (czasem jakaś gra ze znajomymi)

Posiadam pomieszczenie o długości ok 4m które znajduję się w piwnicy w centrum domu a co za tym idzie- nie ma naturalnego źrudła światła i cały czas panuje ciemność.Chciałbym z tego pomieszczenia zrobić pomieszczenie do rozrywki.

Na początku wybór padł na BENQ TH681 jednak uznałem, że to trochę dużo jak dla mnie wydawać 3tys. na projektor.

Od jakiegoś czasu pojawiają się na "alledrogo" super ultra projektory LED "FULL HD" dla przykładu zainteresowało mnie coś takiego:
    http://maxled.tv/maxled-f1-specyfikacja-techniczna.html
    Można go kupić już za niecałe 1400zł

Wiem, że jasność projektorów LED pozostawia wiele do życzenia, kontrast też szału nie robi a rozdzielczość opisywana przez sprzedawcę jako 1080p w rzeczywistości ma 1280x800px. Jednak ja nie mam nie wiadomo jakich wymagań- byle dało się przyzwoicie oglądać.

Obraz planuję wyświetlać o przekątnej 100"-120" na ścianie pomalowanej na biało.

Moje pytanie brzmi: Czy warto w takim przypadku coś takiego kupić czy lepiej jednak pozbierać na coś "normalnego"?