Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NETIA - dwa telefony plus internet z jednego gniazdka

03 Lut 2015 22:04 1776 7
  • Poziom 10  
    Cześć,
    sprawa wygląda tak. Na parterze jest telefon, teraz zamówiłem neta z netii i w ciągu tyg mają go aktywować.
    Plan jest teraz taki by zrobić drugi telefon na 1 piętrze, i obok niego chciałbym żeby stał router.

Da się coś takiego zrobić? Czy jak zamiast starego gniazdka dałbym z dwoma wejściami na rj11, i puściłbym kabel na górę tam robiąc kolejne gniazdko z którego puszcze sygnał na router i drugi telefon? Coś mi się chyba obiło o uszy,że internet w takim przypadku może mieć problemy.
  • Poziom 10  
    DriverMSG napisał:
    meekt napisał:
    Da się coś takiego zrobić?
    Tak, bez problemu. Na jednej linii (kablach) można podłączyć kilka (lub więcej) telefonów stacjonarnych.
    Router/modem od internetu podłączasz przez filtr - powinien być dostarczony wraz z modemem.

Ok, a teraz jak to wykonać? Metoda którą wyżej opisałem będzie skuteczna?
  • Poziom 21  
    Przede wszystkim podłączasz jak w instrukcji obsługi (wtedy nikt się nie może przeczepić). Oczywiście to telefony mają być podłączone do filtrów (a te do gniazdek), a router bez filtra.

Taką instalację jak twoja ma mnóstwo osób (jest też obecna w instrukcjach) więc będzie działać. Jednak w bardziej wymagających instalacjach jak VDSL master splitter jest montowany na wejściu. Dla ADSL tez zalecają by do pierwszego gniazdka podłączyć router i filtr (a za filtrem co sobie chcesz).
  • Poziom 10  
    Dzięki za odpowiedzi. Znalazłem taki obrazek.

Wszystko ok, tylko w tym przypadku musiałbym ciągnąć najpierw kabel Tam splitter adsl, dać rozgałęźnik i z powrotem na dół do drugiego telefonu. To zbędne kable.

Teraz by rozwiać wszelkie moje wątpliwości

coś takiego będzie działać? Jak tak, to nie mam więcej pytań. Tylko proszę o potwierdzenie.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Rozgałęźnik musi być podłączony do wejścia na filtr (bo w tym splitterze z dwoma wejściami jest filtr). Ale taka instalacja jest dla mnie bez sensu, po co 2 telefony w 1 gniazdku? I tak będzie można korzystać z jednego. Już lepiej 1 telefon bezprzewodowy z 2 słuchawkami i na obu piętrach będzie OK.
  • Poziom 10  
    Haha.... No nie wierze, po prostu nie wierze. Telefon bezprzewodowy, dwie słuchawki. Mistrzostwo.

Wielkie dzięki za ten pomysł. Niepotrzebnie bym sobie tylko utrudniał wszystko.

Koniec tematu, wszystko jasne. Dzięki Rognor :)