Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolor okien - zmiana koloru okien w Windows 7

KrzysztofJerzyn 03 Lut 2015 23:33 2010 16
  • #1 03 Lut 2015 23:33
    KrzysztofJerzyn
    Poziom 11  

Witam od niedawna, zaraz po formacie komputera natrafiłem na mały problem a mianowicie kolor tła okienek w windows 7 professional jest szary. Jest to bardzo denerwujące ponieważ przypomina mi się windows xp :D dodam że próbowałem to zmieniać lecz nic nie pomaga, także mam ustawione dostosowanie dla najlepszego wyglądu liczę na waszą pomoc :) Poniżej załącznik aby dokładnie sprecyzować problem. Dodam też że np wchodząc na forum androida tło także widzę w kolorze szarym przedtem miało kolor niebieski może to złe ustawienia w catalyst control center lecz grzebałem w ustawieniach i nic nie mogę wskórać :/

0 16
  • #5 05 Lut 2015 14:47
    KrzysztofJerzyn
    Poziom 11  

Sprawdzałem lecz nie ważne jaka kompozycja kolor okna nadal pozostaje ten sam :/

0
  • #6 05 Lut 2015 15:02
    kasiunia7777
    Poziom 39  

U mnie też jest siwe. Kolor paska mam indywidualny dobrany przez siebie i włączone aero.
    Kolor okien - zmiana koloru okien w Windows 7
    Szczerze to nigdy nie zwracałam zbytnio uwagi na to, ale wydaje mi się, że to ma być szare i zawsze takie było w windows 7.

Dodano po 9 [minuty]:

Nawet przeszukałam specjalnie grafiki google i nie widziałam tam z innym kolorem tła menu kontekstowego - jest szare.

W XP było białe w motywie standardowym XP.

0
  • #8 05 Lut 2015 18:53
    KrzysztofJerzyn
    Poziom 11  

Dogram dodatkowe kompozycje i dam znać jak się sprawy mają.

Po zainstalowaniu kompozycji żadna zmiana nie zmienia koloru okna nie wiem co robić.

0
  • #9 06 Lut 2015 18:43
    matik_pl
    Poziom 14  

W Windowsie 7 istnieje możliwość zmiany koloru tła okien w "Zaawansowanych ustawieniach wyglądu". Według moich obserwacji, wpływa to na okna dialogowe i okna wielu różnych aplikacji, natomiast nie da się zmienić koloru tła Exploratora - tutaj biały kolor jest ustawiony "na sztywno" i nie udało mi się nigdy tego zmienić (przy interfejsie Aero, bo przy klasycznej kompozycji da się to zrobić). Trzeba również uważać z ciemnymi kompozycjami, które używają jasnej czcionki - w systemie wszystko może być OK, jednak na niektórych stronach internetowych wpisywany tekst może być niewidoczny.

0
  • #11 06 Lut 2015 21:36
    KrzysztofJerzyn
    Poziom 11  

Niestety żadnej zmiany, przy zmianie kompozycji próbuję zmienić kolor okna lecz nie da się zmienić na żaden inny kolor. Wydaję mi się że coś poszło nie tak przy formatowaniu komputera.

0
  • #13 08 Lut 2015 15:48
    KrzysztofJerzyn
    Poziom 11  

Niestety żadnych efektów jak np chcę zmienić kolor paska zadań wyskakuje błąd o treści : Nieznany błąd uniemożliwił zmianę koloru paska zadań.

0
  • #15 09 Lut 2015 00:24
    KrzysztofJerzyn
    Poziom 11  

Niestety tak :/

0
  • #17 17 Lut 2015 04:54
    KrzysztofJerzyn
    Poziom 11  

Niestety nic nie pomaga, dzięki za starania :)

0