Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat prądotwórczy - Agregat z silnika od piły spalinowej i alternatora gaśnie

03 Lut 2015 23:49 4542 18
  • Poziom 6  
    ten agregat jest z silnika piły eurotek gc500, alternator mitsubishi japan.

pod podłączonym akumulatorze silnik gaśnie i nie jestem pewny czy alternator jest
    dobrze podłączony
  • Poziom 29  
    Według mnie silnik gaśnie, gdyż jest zwyczajnie zbyt słaby aby pokonać opór obciążonego alternatora.
  • Poziom 6  
    Ma 4 konie ale na wolnych obrotach np. 1000 obrotów chyba nie ma tyle może tu jest problem?

Nie wiem czy on ma regulator napięcia?

Po odłączeniu akumulatora silnik nie gaśnie i na stykach jest 16 volt a nie powinno być 14 - 15?
  • Poziom 35  
    Hmm silnik 5,5KM, co prawda czterosuw, no ale mocniejszy niż w temacie, przy obrotach jałowych da się zatrzymać ręką... Dwusuw przy 1000rpm niby już działa z jakąś siłą, no ale... W twoim układzie może brakować regulacji obrotów w zależności od obciążenia silnika...

Dodano po 1 [minuty]:

Może kolega opisały dokładniej instalację dołączoną do alternatora i jego typ, najlepiej wzbogacić to lepszymi zdjęciami...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    To są tylko chińskie 4 KMn nie zdziwiłbym się jakby w tej pile był silnik 24cc, aby miała 4 kM to już musi być ponad 60 cm3, oczywiście 2t. Silnik minimum gx120 hondy do ok 80A alternatora.
  • Poziom 6  
    Art.B napisał:
    Jakie masz przełożenie między wałem silnika i alternatorem? Sprzęgło odśrodkowe zostawiłeś? Przy odpowiednio dobranym przełożeniu, bez jakiegokolwiek regulatora obrotów, należałoby najpierw dać pełny gaz, a dopiero potem obciążenie elektryczne. "Agregat" ma służyć wyłącznie do ładowania akumulatora?

Przełożenie 1:1, sprzęgła nie ma, raczej tylko do ładowania ale posiadam konwerter
  • Poziom 19  
    I ty chcesz, żeby alternator kręciłsię na min 10tys. obrotów, toż tyle to nie ma nawet w samochodzie.
  • Poziom 6  
    zdenek_zdenek napisał:
    I ty chcesz, żeby alternator kręciłsię na min 10tys. obrotów, toż tyle to nie ma nawet w samochodzie.

Jakie dziesięć tyś. jeden tysiąc.

Dodano po 3 [minuty]:

Art.B napisał:
    To chyba wszystko się wyjaśniło. Przekładnia do przerobienia. 1:2 to chyba minimum.

1:2 czyli silnik 2000 obr/min a alternator 1000 ?
  • Poziom 19  
    Taki silnik jak podałeś aby osiągnął swoją moc i był się w stanie schłodzić pod stałym obciążeniem musi pracować na pełnych obrotach. Jego obroty pracy to pewnie ponad 10 tys obrotów, natomiast obroty biegu jałowego to pewnie 2 tys., więc nie wiem skąd wziąłeś ten 1 tys.
  • Poziom 13  
    Jeżeli nie ma sprzęgła to wypadłoby by odłączyć wzbudzenie alternatora na czas rozruchu i pracy na wolnych obrotach do momentu rozgrzania silnika . W przeciwnym przypadku silnik na wolnych obrotach nie może uciągnąć alternatora i gaśnie .
  • Poziom 6  
    już wiem co jest zwarcie na stykach alternatora kabelek plusowy dotykał obudowy a na obudowie jest masa tak ma być ??