Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ViewSonicVA2413wm - Migoczące pasy

Khraken 04 Lut 2015 00:42 567 8
  • #1 04 Lut 2015 00:42
    Khraken
    Poziom 5  

Witam,
    Chciałbym prosić o pomoc w mojej sprawie, mianowicie - podczas rozgrywki widzę migoczące linie. Najprościej jest je zobaczyć w ciemnych miejscach w grze. Włączyłem vsync - które sprawia, że owe zjawisko nie jest tak inwazyjne, wciąż jednak widoczne; jak temu zaradzić? Dodam, że mój monitor pracuje w rozdzielczości 1920/1080 w 60hz, grałem na nim w W2 używając innego komputera tam nie pamiętam by taki problem występował.
    Podłączyłem komputer do telewizora(zeszłoroczny samsung 40") za pomocą hdmi i to usunęło problem - problem nie występuje więc przy podłączeniu cyfrowym.
    Obrazek po lewej mniej więcej ukazuje zjawisko z wyłączonym vsync:
    ViewSonicVA2413wm - Migoczące pasy
    Zasugerowano mi iż problem może tkwić w ramdac karty - lecz serwisowanie komputera potrwało by kilka tygodni.
    Dodam iż ten monitor ma tylko jedno wejście - d-sub. Czy mógłbym więc użyć konwertera hdmi/d-sub(czy takie rozwiązanie działałoby?

0 8
  • #3 04 Lut 2015 09:34
    Khraken
    Poziom 5  

Jak już pisałem używałem go z innym komputerem, i nie było problemu. Teraz jednak używam znacznie mocniejszej karty. Na kilkunastoletnim analogu jest taki sam problem.

0
  • #5 04 Lut 2015 15:25
    Khraken
    Poziom 5  

Testowałem to z identycznym kablem - nie pomogło. Kabel lepszej jakości musiałbym kupić, dlatego zapytałem też czy konwerter vga/hdmi działałby?

0
  • #8 04 Lut 2015 21:00
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Osobiście nie korzystałem z tego typu rozwiązań, więc działania tego urządzenia nie znam.
    Wiem natomiast jedno... Sprawny sprzęt nie powinien powodować w/w problemów i tym należałoby się zainteresować - nie czekaj, aż minie gwarancja, chyba że już jej nie masz.

0
  • #9 04 Lut 2015 21:33
    Khraken
    Poziom 5  

Oddanie komputera na gwarancje wiąże się z tygodniami oczekiwania, dlatego chciałem zrobić to tylko w ostateczności. Jutro postaram wejść serwisu niedaleko mnie i zapytać czy ten problem może być po stronie karty. Poza tym kupno i zwrot przejściówki jest szybsze niż oddanie komputera.

0