Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Studio Monitor Controller - na przekaznikach

04 Lut 2015 01:19 1257 9
  • Poziom 8  
    Witam

Przymierzam sie do budowy urzadzenia sluzacego jako ruter sygnalu audio
    Uklad bedzie obejmowal :
    - cztery wejscia stereo symetryczne
    - cztery wyjscia glosnikowe symetryczne
    - funkcje regulacji glosnosci (dwudziestocztero stopniowy przelacznik obrotowy)
    - monofonizacje sygnalu
    - mutowanie sygnalu
    - odwracanie fazy w sygnale monitorowym
    Dodatkowa planuje zainstalowac wewnatrz wzmacniacz i mikrofon zgloszeniowy (talkback) oraz wzmacniacz sluchawkowy

Chce zamiast przelacznikow typu isostat zastosowac przekazniki sygnalowe sterowane przyciskami ( bez zapadek i podswietlanymi np EAO )
    Niektore funkcje beda wymagaly funkcji zapadki a niektore opcji wykluczania jednej funkcji przez gruga ( wcisniecie przycisku wlaczajacego zestaw glosnikowy B automatycznie wypina przekaznik podajacy sygnal na glosniki A )
    Poza tym fajnie by bylo ustalic stan przekaznika przy wlaczeniu zasilania ( wlaczam urzadzenie i od razu zapina sie np.wejscie nr 1 oraz zestaw glosnikowy A plus Subwoofer

Macie panstwo jakies pomysly jak ugryzc ten temat ? Moze sa jakies gotowe uniwersalne rozwiazania przekaznikowe ?

Pozdrawiam

Dodano po 25 [minuty]:

Zamieszczam kilka zdjec aby pokazac o co mnie wiecej mi chodzi Studio Monitor Controller - na przekaznikach Studio Monitor Controller - na przekaznikach

Dodano po 5 [minuty]:

Znalazlem tez taki artykul http://stompville.co.uk/?p=260 dotyczacy ukladu ATtiny13A

Dodano po 3 [minuty]:

A tak mniejwiecej chce aby wygladal moj kontroler monitorow :)
  • Poziom 29  
    djzero78 napisał:
    - funkcje regulacji glosnosci (dwudziestocztero stopniowy przelacznik obrotowy)
    - monofonizacje sygnalu
    - mutowanie sygnalu
    - odwracanie fazy w sygnale monitorowym
    Dodatkowa planuje zainstalowac wewnatrz wzmacniacz i mikrofon zgloszeniowy (talkback) oraz wzmacniacz słuchawkowy

Jeśli potrzebujesz tak rozbudowaną funkcjonalność i jednocześnie liczysz, że można to zrobić prosto - na przekaźnikach, to boję się, że to się nie uda. Sam robię podobne urządzenie (12 stereofonicznych symetrycznych wyjść) i wiem, że bez porządnej elektroniki się nie obędzie.
    Prosty przełącznik na przekaźnikach był chyba niedawno w EP ale prawdopodobnie nie spełniał żadnych z Twoich wymagań.

Marek
  • Poziom 8  
    Mysle ze funkcje (Mute ,Mono ,Odwrotka fazy ,Dimer ,Przycisk talkbacja ) nie beda wielkim problemem (np.ATtiny 13a) , natomiast przyciski wyboru wejsc i wyjsc moga okazac sie teudniejsze tutaj wlasnie potrzebna mi bedzie logika przyciskow zaleznych z informacja swietlna na przyciskach i ( ale to juz opcja nie konieczna ) z ustaleniem ktore wejscie i wyjscie po wlaczeniu zasilania ma byc wlaczone .
  • Poziom 8  
    Znalazlem cos co powinno zalatwic sprawe..a mianowicie gotowe kity AVT 1518 i AVT 1523

• Poziom 41  
    @djzero78 najpierw obejrzyć Mackie Big Knob.
    Jelśi to nie to, to oznacza, że taki układ wykonasz, ale chyba prościej zaprogramować jakiś mikrokontroler, aniżeli budować układ logiczny.
  • Poziom 8  
    Big Knob ma na trasie altywne stopnie .. Ja chce zbudowac pasywny routking tylko przelaczany przekaznikami mysle ze kity z avt moga byc ciekawym punktem zaczepienia . Zrobie rysunek na ktorym blokowa opisze routing monitor controlera a potem mozna pomyslec jak dopiac do tego caly ten przekaznikowy galiamtias
  • Poziom 41  
    @djzero78
    A co jest złego w Big Knobie?

Dodano po 8 [minuty]:

Kity AVT są dobrym rozwiązaniem, solidny przekaźnik i będzie bez stuków przełączać.

Dlaczego koniecznie pasywnie, oraz głośność na przełączniku?
  • Poziom 8  
    Poprostu mysle ze pasywny bedxie ok :) .. A jako regulator glosnosci zastosuje 24 pozycyjny przelacznik z dobranymi rezystorami
  • Poziom 41  
    @djzero78 Niby pasywny fajny, ale czy koszty włożonej pracy nie będą większe, jak kupno Mackiego? Też chciałem takowy zrobić i zrezygnowałem.
  • Poziom 8  
    Wlasne dlatego musze ustalic co i jak a potem ustale ile to bedzie kosztowalo :)

Poza tym musze miec kontroler wkreacany do racka 1U wiec mackie odpada