Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LDM p112 pro jak zmodyfikować na mocną satelitę ?

djpupek 04 Lut 2015 01:49 1296 12
  • #1 04 Lut 2015 01:49
    djpupek
    Poziom 8  

Tak jak w temacie...
    posiadam trochę nagłośnienia firmy LDM z końca lat 90tych a mianowicie
    2x LDM s1018pro 1000w rms na głosnikach RCF L18/851KN 4Ohm
    2x LDM p215pro
    2x LDM p112pro
    LDM p112 pro jak zmodyfikować na mocną satelitę ?
    (Mam jeszcze w rezerwie na plenery 2x bas w takich samych paczkach jak 1018 lecz już na wymienionych głośnikach Pyle PYM18128 18" 600 watts RMS/1500 watts peak)

i brakuje mi trochę mocy (decybeli) w "nadstawkach", a chciałbym mieć taki jeden zestaw dosyć mobilny (mianowicie p112 i p215) no i przy okazji żeby robiły robotę na plenerach w całym ww zestawie (bo basu jest sporo) i pomyślałem że może warto by pójść w kierunku wymiany głośnika/ów w najmniejszych paczkach
    Chciałbym zmodyfikować kolumny ldm112pro aby uzyskać dobry efekt i przy okazji "nie zrobić im krzywdy" LDM p112 pro jak zmodyfikować na mocną satelitę ?
    Budżet to max 300-500zł/paczkę
    Chciałbym wymienić wysokotonowy Tonsil GDWT 9/100 FP [8 ohm]

tutaj specyfikacja głośnika:
    Impedancja - 8 [Ohm]
    Pasmo przenoszenia - 3 000 - 20 000 [Hz]
    Moc nominalna (moc przed filtrem/moc za filtrem) - 100/6 [W]
    Moc maksymalna - 200/15 [W]
    Efektywność - 101 [dB]
    Częstotliwość rezonansowa FS - - [Hz]
    Rekomendowana częstotliwość podziału - 4 500 [Hz]
    Rezystancja cewki - 6,3 [Ohm]
    Wysokość cewki - 1,8 [mm]
    Średnica rdzenia cewki - 25 [mm]
    Wysokość szczeliny - 3 [mm]
    Szerokość szczeliny - 0,745 [mm]
    Średnica zewnętrzna magnesu - 70 [mm]
    Średnica wewnętrzna magnesu - 32 [mm]
    Wysokość magnesu - 15 [mm]
    Waga magnesu - 0,23 [kg]
    Indukcja w szczelinie B - 1,29 [T]
    Energia w szczelinie - 119,5 [mJ]
    Materiał magnesu - ferryt
    Materiał membrany - tkanina impregnowana
    Materiał zawieszenia -
    Materiał korpusu cewki - kapton
    Materiał cewki - aluminium
    Materiał kosza - tuba ABS
    Waga głośnika - 0,8 [kg]

na coś bardziej efektywnego np: Eminence psd 20028.... bądź już bardziej profesjonalny D.A.S. K8, ale boję sie że się nie zmieści nad głośnikiem basowym :/
    i jeszcze pytanie
    czy zwrotnica fabryczna po wymianie głośników będzie się nadawała do "obsługi nowych" driverów ?
    czy tylko wymiana samego drivera wystarczy?
    jakie rozwiązania opcjonalne byście proponowali
    opcja "kup sobie inne satelity odpada"
    Pozdrawiam

0 12
  • #2 05 Lut 2015 10:46
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Oszalałeś z tym Das K8 - mam takie w wielkich 50kg satelitach Polaudio. Te drivery z tubą mają około 45-50cm głębokości. Tuba jest z 50x30cm duża z 2" wylotem a sam driver waży z 8kg i ma wokół wzmocnienia ze sklejki 18mm żeby tuby nie urwał to się w PDP612 by nie zmieściło a co dopiero w P112...

W tych P112 wybór masz bardzo mały jak o rozmiar chodzi a mianowicie powieś tam STX D800 na jakiejkolwiek tubie, która się tam zmieści.

Na basie TR1225 siedzi?

0
  • #3 05 Lut 2015 12:20
    DjMapet
    Poziom 42  

djpupek napisał:
    czy zwrotnica fabryczna po wymianie głośników będzie się nadawała do "obsługi nowych" driverów ?

W P-112, midbas leci całym pasmem a tweeterek jest cięty w okolicy 8 kHz, więc ta zwrotnica z innym głośnikiem/głośnikami, nie ma kompletnie sensu.
    W ogóle, nie widzę nadstawek o "takiej" mocy na plenerze.

Pozdrawiam.

0
  • #4 05 Lut 2015 13:30
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Możesz ew. STXa d500-800 wrzucić w nie i zastosować jako odsłuchy dla DJa.

Jaki głośnik jest w basie?

0
  • #5 05 Lut 2015 16:52
    djpupek
    Poziom 8  

No ok...
    Głośnik to Midbas Celestion K12T-150 8ohms... ale opcjonalnie poszedłby do wymiany właśnie na ten Das K8, a tubę do niego bym sobie sam zrobił, tak by pasował w otwór 12'' celestiona, ale wiem że wtedy zwrotnica do wymiany...
    Ogólnie rzecz biorąc, chcę z tych paczek (jakby się dało) zrobić mocną satelitę...
    jeśli to pomysł zły to pozostanę tylko przy wymianie tweeta z tonsila na Eminence psd 20028 i chyba to wszystko...

0
  • #6 05 Lut 2015 19:58
    DjMapet
    Poziom 42  

djpupek napisał:
    Głośnik to Midbas Celestion K12T-150 8ohms... ale opcjonalnie poszedłby do wymiany właśnie na ten Das K8, a tubę do niego bym sobie sam zrobił, tak by pasował w otwór 12'' celestiona, ale wiem że wtedy zwrotnica do wymiany.

Jakieś głupoty tu wypisujesz.

djpupek napisał:
    chcę z tych paczek (jakby się dało) zrobić mocną satelitę..

Jasne że się da, tylko pytanie czy warto.

djpupek napisał:
    jeśli to pomysł zły to pozostanę tylko przy wymianie tweeta z tonsila na Eminence psd 20028 i chyba to wszystko.

Zastosowanie tego drivera, bez wymiany zwrotnicy, to bardzo zły pomysł. Pakowanie tego drivera, do jednej paczki wraz ze 150W midbasem, to też zły pomysł.

Pozdrawiam.

0
  • #7 05 Lut 2015 20:46
    djpupek
    Poziom 8  

Dlaczego głupoty ?
    Co by było złego z podmianą zwrotnicy i wymianie głośnika z basowego na potężny Driver?
    Po prostu z kolumny szerokopasmowej chciałem zrobić kolumnę dającą tylko wysokie częstotliwości

0
  • #8 05 Lut 2015 21:14
    2272241
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 05 Lut 2015 22:19
    DjMapet
    Poziom 42  

Wytłumacz może najpierw, dlaczego:

djpupek napisał:
    opcja "kup sobie inne satelity odpada"

Ze względu na sentyment? Wygląd? .....?

Pozdrawiam.

0
  • #10 06 Lut 2015 06:31
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Chcesz to w bi-tri ampie napędzać(pomysł wywalenia 12" na rzecz k8 z tubą)? Za mała obudowa, droga zwrotnica, drivery więcej warte niż reszta zestawu, p215 w życiu tych driverów nie dogonią, musisz mieć dodatkową końcówkę mocy ok. 2x500w/8 pracującątakże w 16ohm(k8 i m8 są tylko 16ohm). Faktem jest też to, że K8 potrzebuje wsparcia w wyższej górze np. poprzez dodatkowy, mniejszy 1.75-2.0" driver. Na prawdę myślisz, że to się uda?

0
  • #11 06 Lut 2015 06:54
    djpupek
    Poziom 8  

Z tego co widzę to nawet szkoda coś kombinować z tymi paczkami....
    a nie chciałem kupować nowych i sprzedawać tych, bo są to pierwsze moje paczki które mam od prawie 18 lat , są we wzorowym stanie i mam do nich duży sentyment, a szkoda by było "zrobić im krzywdę":)
    W takim razie temat uważam za zakończony
    Pozdrawiam :)
    a swoją drogą na sam driver K8 (bo mam okazje takie kupić), to jaki litrarz minimalny paczka musiałaby mieć?

0
  • #12 06 Lut 2015 10:37
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Stary pojęcia masz, bez obrazy, ZEROWE.

NIE LICZY SIĘ OBUDÓW POD DRIVERY.

0
  • #13 06 Lut 2015 12:02
    DjMapet
    Poziom 42  

djpupek napisał:
    nie chciałem kupować nowych i sprzedawać tych, bo są to pierwsze moje paczki które mam od prawie 18 lat , są we wzorowym stanie i mam do nich duży sentyment, a szkoda by było "zrobić im krzywdę":)

Tak przypuszczałem :-).
    Jak chcesz zachować swój zestaw, to zamiast kombinowania z przeróbką P-112, dokup parę PDP-612, z driverem 1,75". Można trafić w okolicy 1400 - 1600 zł. By się zbytnio nie wyróżniały, poluj na takie w kocu.
    na większych imprezach PDP-612 możesz podpierać basami s1018pro, na plenerku dodatkowo też tymi basami 600W. P-112 plus ew. P-215 mogą robić za odsłuchy sceniczne.
    Na mniejsze imprezy, zabierasz P-112 + te 600W basy.
    Na małe imprezy zabierasz tylko P-215.

Stawianie gdziekolwiek wszystkich tych paczek, jako jeden, frontowy system nagłaśniający, nie ma sensu, bowiem będzie się to wiązało z problemami techniczno brzmieniowymi.

Czym zasilasz te wszystkie paczki?

Pozdrawiam.

0