Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modem ADSL a internet w PS3 -

jarek0991 04 Lut 2015 10:46 828 13
  • #1 04 Lut 2015 10:46
    jarek0991
    Poziom 4  

Witam. Na wstępie powiem, że proszę o łopatologiczne tłumaczenie każdego zagadnienia ponieważ jestem zupełnie zielony w tej tematyce.
    Chcę mieć internet w PS3. Wiem, że można go uzyskać na dwa sposoby, albo podłączając kabel ethernet z końcówką RJ45 albo łącząc się przez wi-fi.

Rozważmy pierwszy problem czyli połączenie przez kabel ethernet z PS3. Posiadam modem speed touch 330, internet kablowy, który płynie z telefonu do modemu. Jeśli dobrze rozróżniam to kabel, który wpada do modemu ma końcówkę RJ 11 (taka wąskawa). Modem jest podłączony do kompa przez USB.
    Czy w takim przypadku możliwe jest podłączenie kablem internetu do PS3? Jakie warunki musiałbym spełnić?
    Z tego co wyczytałem to w PS3 wejście ethernet jest z symbolem RJ45 więc już na starcie mój kabel jest zły bo ma końcówkę RJ11, do tego pozostaje kwestia modemu (gdzie go miałbym podłączać, żeby w PS3 był internet? Do PS3 - takie coś chyba by nie działało), do kompa (czy takie coś by działało)?
    Czy jeśli kupiłby rozdzielacz z wyjściem RJ11 (to bym wsadził do modemu), który by miał dwa wejścia RJ11 (do obecnego kabla internetowego) + wejście RJ45 (tu bym dał nowy kabel, który by szedł do PS3. Modem bym podłączył przez USB do kompa lub PS3 to to by chodziło? Jeszcze pozostaje taki szczegół, że nie wiem czy są rozdzielacze, które na wyjściu mają końcówkę RJ11 a z drugiej strony po jednym wejściu RJ11 i RJ45 - jakoś na allegro takiego czegoś znaleźć nie potrafię.
    Wedy połączenie wyglądałoby tak. Telefon - kabel ethernet z wejściem RJ11 podłączonym do rozgałęźnika - rozgałęźnik wpięty do modemu - z rozgałęźnika kabel RJ45 do PS3 - i modem z USB albo do PS3 albo do kompa

Druga opcja z routerem. Tu potrzebowałbym routera z wi-fi i z wejściem WAN RJ11. Z tego co wyczytałem to mając router mogę nie używać modemu więc problem z USB odpada. Wtedy wpinam mój obecny kabel ethernet RJ11 do routera. Z routera daję kabel RJ45 do kompa - tutaj kolejny zonk bo w kompie jeśli dobrze patrzę to mam tylko wejście RJ11 więc żeby połączyć router z kompem to potrzebna byłaby przejściówka z kabla RJ45 na kabel RJ11.
    I wtedy byłoby tak:
    Kabel ethernet RJ11 podłączony do routera - router przez kabel RJ45 przez przejściówkę na kabel RJ11 podłączony do kompa - i w domu mam wi-fi, które odbieram na PS3 i innych urządzeniach.

Jeśli za bardzo zagmatwałem to przepraszam ale lepiej tego ująć nie potrafię. Proszę o jakieś rady i napisanie czy zarówno 1 jak i 2 sposób podłączenia jest możliwy (wiadomo, że ten pierwszy byłby tańszy bo obyłoby się bez routera).
    Pozdrawiam

• #2 04 Lut 2015 11:09
    bryko
    Poziom 17  

zrób opcję 2 - kup router ADSL z WiFi. Do PS3 podłączysz się po kablu RJ45 lub WiFi. A w kompie na 99,9% masz RJ-45 który wykorzystasz bezpośrednio do podłączenia do routera. RJ11 w kompach są tylko jeśli masz tam modem lub jakąś kartę faxową, teraz już praktycznie nie spotykane. Do PC oczywiście też możesz się podłączyć przez WiFi wbudowane lub na USB

• #3 04 Lut 2015 11:31
    jarek0991
    Poziom 4  

Rzeczywiście, jest wejście RJ45 - zobaczyłem w książeczce od płyty głównej - ale jak wcześniej sprawdzałem to tam też wchodzi kabel z RJ11, nie wiem, może ja nie rozróżniam RJ11 od 45 ale nie wydaje mi się ;) Nieważne.
    Ok, czyli jak kupię router ADSL z wifi to podłączam tam mój obecny kabel z internetem RJ11, dokupuję drugi kabel RJ45, który będzie szedł z routera do kompa i to wszystko?
    Router może być taki z tańszych, czy musi być droższy? Np taki: http://allegro.pl/tp-link-td-w8951nd-router-wifi-adsl-neostrada-lodz-i5037993026.html
    TP-Link TD-W8951ND Router WiFi ADSL
    Tryb pracy: Access Point, Router,
    Standard pracy: 802.11n, 802.11g, 802.11b,
    Pasmo: 2,5 GHz,
    Dodatkowe funkcjonalności: Switch, Modem ADSL, Klonowanie MAC,

I modem wtedy mi nie będzie już potrzebny, tak? (bo są też routery z USB, żeby się nie okazało później, że właśnie taki mi był potrzebny pod modem ;) )

I jeszcze mam pytanie o kabel HDMI. Do PS3 potrzebny jest kabel HDMI 1.3
    Wyczytałem, że musi on obsługiwać rozdzielczość do 1080p. Telewizor mam LG42PJ550.
    Uzyskam na tym telewizorze i na takim kablu http://allegro.pl/kabel-hdmi-2-m-visage-full-hd-plaski-kabel-v1-3-i5054354725.html (widzę, że działa w rozdzielczości 1080p, nie mogę tylko znaleźc info co do telewizora cyz da radę) najwyższą możliwą rozdzielczość po podłączeniu z PS3?

• #4 04 Lut 2015 11:53
    bryko
    Poziom 17  

jak kupisz router (może być i ten TPLink, ważne żeby miał Annex A jeśli masz neostradę) to do routera podłączysz zarówno PS3 jak i PC. Wskazany TPLink ma możliwość podłączenia bezpośrednio 4 urządzeń po kablu.
    Odnośnie podłączenia PS3 po HDMI nie pomogę, nie znam tematu

• #5 04 Lut 2015 12:04
    jarek0991
    Poziom 4  

Ok, dzięki. Mam internet z multimedii więc ten router chyba też się nada. Co do podłączenia PS3 to wolę właśnie żeby było ono poprzez wi-fi bo kolejny kabel w pokoju (chociaż są pochowane w listwie - ale wiadomo, że 100 kabli to tam się nie zmieści) jest zbędny, do tego jeśli już mam kupować router to niech będzie ten z wi-fi i dzięki temu w całym domu będę miał internet wi-fi co może się w przyszłości przydać.

Do innych użytkowników:
    A jeśli chodzi o kabel HDMI. Dokształciłem się przed chwilą i z tego co rozumiem to, to, że w PS3 mam wejście HDMI z opcją 1.3 to znaczy tylko tyle, że taki kabel (HDMI 1.3) potrzebuję do uzyskania najwyższej jakości, równie dobrze mogę brać kabel HDMI 1.4 - jeśli bym zamawiał router ten do którego link podałem to wtedy od tego samego sprzedawcy wziąłbym HDMI 1.4 (bo tylko takie ma) - niższe koszty przesyłki niż bym zamawiał oddzielnie. No i jeszcze dalej pozostaje pytanie o ten tv, czy LG 42PJ550 uzyska rozdzielczość 1080p.

• #6 04 Lut 2015 12:13
    kun0
    Poziom 21  

CO do TV masz HD Ready 1024×768 czyli nawet nie HD cz też FULLHD (czyli te 1080p), co do kabla idziesz do najbliższego sklepu komputerowego i kupujesz kabel HDMI (albo jak jedna przesyłka to u tego sprzedawcy, tylko sprawdź jaką długość potrzebujesz tego kabla !

a co do routera to bym proponował najtańszy ale z wifi 300Mb czyli W8960N

• #7 04 Lut 2015 12:17
    bryko
    Poziom 17  

z Multimedii masz internet ADSL? Zawsze myślałem że oni kablowo dają :). Jeśli na pewno masz ADSL od Multimedii to trzeba sprawdzić w jakim onio Annex dają.

• #8 04 Lut 2015 12:27
    jarek0991
    Poziom 4  

kun0, czyli ja mam w tym HD Ready 720p? Lipa. Czyli choćby skały srały to nie uzyskam 1080p więc kabel HDMI 1.3 zupełnie wystarcza. Długość kabla potrzebuję 2 metry, wolę zawsze mieć trochę kabla wolnego w razie jakiegoś przemeblowania ect. niż żeby później miało zabraknąć kawałek.
    bryko, teraz to się ie rozumiemy albo ja źle tłumaczę... Mam internet kablowy. Kabel idzie z telefonu stacjonarnego. Jest to multimedia. modem mam speed touch 330, jedna lampka na modemie jest podpisana USB a druga lampka jest podpisana ADSL. Myślałem, że właśnie to ADSL = internet przewodowy.

PS Człowiek chciał sobie PS3 kupić żeby pograć a tu się okazuje, że routery potrzebne (jak się chce mieć internet w PS3), że najlepiej to i telewizor by było wymienić, ach ta technika hehe. Kupi się coś a za 2-4 lata się okazuje, że już przestarzałe, że było wtedy kupować jednak lepsze ale i droższe ;)

EDIT:
    kun0, a dlaczego polecasz router 300 mb/s? Jaka będzie różnica między tym routerem 300mb/s a 150 mb/s przy założeniu, że internet jaki moge mieć to powiedzmy 2mb/s lub 10mb/s? Obecnie mam tylko 1 mb/s internet, niestety w multimedii mi mówią, że w mojej miejscowości więcej nie da rady mieć ;/

• #9 04 Lut 2015 13:33
    kun0
    Poziom 21  

-co do rozdzielczości każdy (według przynajmniej standardów) kabel HDMI obsługuje 1080p, tyle tylko jeśli popatrzeć już na ten standardy, wesje 1.4 obsługuje obraz wpełni 3D, a starsze już nie, więc jak będziesz mieniał TV to już kabel kupuj może w standardzie 1.4 a takie kable za 10zł-20zł kupisz
    -jeśli chodzi o standard wifi lepiej na początku trochę dopłacić, w pewnym stopniu lepszy zasięg, gdyż za niedługo zapewne zaczniesz przesyłać pliki między urządzeniami, czy tez po wymianie TV zaczniesz bezpośrednio z PC, laptopa wysyłać filmy na TV czy też DLMA, podany przez ciebie też jest dobry ale ja jednak bym dorzucił trochę kasy.
    -co do samego dostawcy internetu, pytanie jak z stabilnością, ale jeśli jesteś w zasięgu LTE to możesz się koło tego zakręcić (nie znam aktualnych ofert ale nieraz to jest lepsze wyjście i podstawowa sprawa jak z zasięgiem, i jak sprawa z teoretycznymi limitami)
    -co do wymiany TV cóż mam powiedzieć zrobisz jak chcesz, nie ma PS3 więc nie powiem czy się opłaca wymieniać , to już temat na inny wątek, wiesz teraz jak będziesz kupował TV to zapewne FullHD 3D, a za 1-2 lat to już będzie standard 4k (przynajmniej dla mnie się wydaje że to taki okres przejściowy z jednego na kolejny standard) no i za te 2 lata do 3D pewnie nie będą wymagane okulary, tylko co z tych nowszych technologii skoro nie ma za bardzo materiałów w takiej jakości żeby można było sobie swobodnie pooglądać nawet w chwili obecnej z FullHD

• #10 04 Lut 2015 13:56
    Rognor
    Poziom 21  

jarek0991 napisał:
    PS Człowiek chciał sobie PS3 kupić żeby pograć a tu się okazuje, że routery potrzebne
    Wcale nie, wystarczy włączyć udostępnianie połączenia w komputerze i połączyć go z konsolą kablem lan (krosowanym, choć czasem i niekrosowane dają radę, bo niektóre sprzęty to potrafią wykryć). Choć oczywiście router jest wygodniejszy i na dłuższą metę tańszy.

jarek0991 napisał:
    Obecnie mam tylko 1 mb/s internet, niestety w multimedii mi mówią, że w mojej miejscowości więcej nie da rady mieć ;/
    Multimedia lubi kłamać, tu na forum było wiele takich przykładów, linia na pełne 10 Mb/s a oni kłamią, że więcej niż 2 nie pójdzie. W większości tematów które tu widziałem drastycznie zaniżali możliwości linii (ale bez parametrów twojego łącza nie można od razu tak mówić), gdy inni operatorzy w paru procentach (co jest normalne dla pecha lub błędu).

• #11 04 Lut 2015 15:14
    jarek0991
    Poziom 4  

kun0, z tym kupnem tv to tak pół żartem pół serio pisałem ;). Wiadomo, że zawsze by się przydało coś lepszego niż się ma, coś co by wykorzystało w pełni możliwości PS3 ale z drugiej strony jakimś zapalonym graczem nie jestem więc po to żeby trochę pograć nie będę wydawał kasy na telewizory teraz - i tak nie mam kasy na takie cele :) W przyszłości jak będę wymieniał to oczywiście jak piszesz zwrócę uwagę na te parametry chociaż już wtedy to pewnie FullHD to będzie standard i gorszych tv sprzedawać nie będą.

Rognor, u mnie multimedia tłumaczy się tym, że moja miejscowość jest nazwijmy to na końcu ich terytorium, na które dostarczają internet i dlatego sygnał jaki mogą dostarczyć to max 1 mb/s. Taką informację dostałem półtora roku temu przy przedłużaniu umowy - niby sprawdzali to jakoś a nie, że pani/pan na słuchawce sobie ot tak powiedzieli żebym się odczepił. teraz w grudniu 2014 roku znowu była umowa przedłużona i znowu pytałem czy jest możliwość uzyskania tego lepszego internetu i znowu mieli jakoś sprawdzać tę możliwość - mieli do mnie zadzwonić - ale ani oni nie zadzwonili ani nowy aneks do umowy nie przyszedł - ciekawe. Musze się koło tego zakręcić i podzwonić do nich bo jak widać jak się nie uprosi / nie opierdzieli (chociaż w tym jestem słaby) to nawet ze swoich obowiązków się nie wywiązują.

"Wcale nie, wystarczy włączyć udostępnianie połączenia w komputerze i połączyć go z konsolą kablem lan (krosowanym, choć czasem i niekrosowane dają radę, bo niektóre sprzęty to potrafią wykryć). Choć oczywiście router jest wygodniejszy i na dłuższą metę tańszy."
    Czyli wystarczyłby (być może) jeden długi kabel RJ45 z kompa do konsoli i internet by był w niej? Nie rozumiem ostatniego zdania. Jak router jest tańszy od takiego kabla na dłuższą metę? Przecież kupuję raz tani kabel i go mam "na wieki" więc dlaczego to ma się stac droższe od routera?

• #12 04 Lut 2015 15:41
    kun0
    Poziom 21  

Jeśli to ruszy to w momencie kiedy chcesz grać przez internet (lub też cokolwiek związane z internetem) musisz mieć włączony komputer
    i np grasz w gierkę a tu nagle ktoś przez przypadek wyłączy komputer, bo się coś zawiesiło czy też wymagana aktualizacja sterowników i restart

a na duszą metę PC ciągnie sporo więcej prądu niż returek

• #13 04 Lut 2015 16:03
    jarek0991
    Poziom 4  

A, no tak, o tym zapomniałem. Mimo, że nie planowałem kupna routera to jednak tak będzie trzeba zrobić. I właśnie to dobra opcja jest bo można mieć internet w całym domu bez włączania komputera więc na pewno takie udogodnienie się przyda.
    Kupuję więc router. Co myślicie o używanym? Takim: http://allegro.pl/router-wifi-tp-link-td-w8960n-adsl2-super-start-i5038410139.html
    - ADSL z wejściem RJ11 jest,
    - 300 mb/s jest
    - TP (czyli innymi słowy Annex A?)jest ( z tego co wyczytałem m.in. tu na elektrodzie to właśnie multimedia analogowo nadaje przez Annex A)
    - Standard pracy: 802.11n, (odpowiedni dla mnie?)
    - Pasmo: 2,5 GHz (ten parametr jest ok?)

Router kupię przez neta żeby się w sklepie nie naciąć i czegoś nie pomylić. W sklepie sobie kupię kabel sieciowy i HDMI.
    I takie pytanie mam skoro już zeszło na multimedię. Sprawa wygląda tak. Kilkanaście lat temu firma podłączała u mnie na całej wiosce telefony stacjonarne. Od tych kilkunastu lat mamy w tej firmie telefon stacjonarny, płacimy abonament, od 8 lat dołączyliśmy internet, który płynie kablem od telefonu. I teraz pytanie, czy jeśli całkiem zrezygnowałbym z ich usług to mógłbym korzystać z usług jakiegoś innego dostawcy, który oferuje internet kablowy na moim terenie? Jak to wygląda? Czy to jest tak, że że tak powiem te kable co oni kładli kilkanaście lat temu pod czy obok jezdni są ich i albo się ma internet kablowy od nich albo wcale?

EDIT Kabel sieciowy i HDMI zakupione. HDMI sobie podłączyłem na próbę do tv i dekodera i powiem szczerze, że efekt elegancki - wcześniej miałem podłączony dekoder do tv przez kabel euro). Nie spodziewałem się, że tak to wpłynie na jakoś obrazu :)
    Routera w sklepie nie kupowałem bo po pierwsze nie mieli z ADSL a po drugie jak mi powiedział, że taki router koło 200 zł będzie kosztował to dziękuję. Wiadomo, że przeważnie na allegro wszystko taniej kupi niż w stacjonarnym sklepie.

• #14 12 Lut 2015 13:28
    jarek0991
    Poziom 4  

Witam. W odpowiedzi od swojego usługodawcy Multimedii dotyczącej na jakim Annexie działa moja linia telefoniczna otrzymałem taką odpowiedź:
    "...Państwo jesteście podłączeni po technologii PSTN Do tej technologii należą abonenci uruchomieni na starych systemach dostępowych po parach miedzianych. (sygnał dostarczany do domu kablem telefonicznym). Jeśli chodzi Państwu o skonfigurowanie routera własnego to już we własnym zakresie nie wspomagamy takich konfiguracji, żadnych ustawień z naszej strony dodaktowych nie ma , VPI VCI standardowe adres ip dynamiczny w naszej sieci to najważniejsze informacje dotyczace tego problemu."
    Wolę się tutaj dopytać niż w Multimedii bo pewnie z Wami się prędzej dogadam - mianowicie co to oznacza? Czy mogę kupić router na Annexie A czy trzeba szukać jakiegoś z obsługą PSTN?

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson