Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka siemens SE54E232EU/22 - nie załącza się

04 Lut 2015 11:02 4737 5
  • Poziom 9  
    Witam.Mam problem ze zmywarką Siemens SE54E232EU/22. Zmywarka po załączeniu i przyciśnięciu przycisku START załącza pompkę, po chwili powinna załączyć pobieranie wody ale nie załącza i zapala się kontrolka "kranik"i koniec programu. Sprawdziłem elektrozawór, jest sprawny, natomiast nie pojawia się napięcie na elektrozawór. Może ktoś ma podobny problem i wie jak go rozwiązać.
  • TermopastyTermopasty
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 11  
    Dokładnie, ona zaczyna od spuszczenia sobie wody z panelu bocznego. Trzeba sprawdzić ten zaworek w samym panelu(płaszczu wodnym) możliwe, że sie zawiesił.
  • Poziom 12  
    Otwórz i zamknij drzwi kiedy spuszcza wodę zaraz po uruchomieniu, jak się złączy to może być problem z pompa myjąca.Nie wyświetla żadnego błędu ?
  • Specjalista AGD
    maciejwojtan napisał:
    Otwórz i zamknij drzwi kiedy spuszcza wodę zaraz po uruchomieniu, jak się złączy to może być problem z pompa myjąca.Nie wyświetla żadnego błędu ?

Wydaje mi się że tym modelu są raczej pompki indukcyjne starego typu, więc ten problem ich nie dotyczy
  • Poziom 10  
    Moja zmywarka startowala podobnie.Po uruchomieniu programu startowala pompa wyciagajaca wode.Po otworzeniu bocznych blach obudowy zobaczylem wode w dolnej komorze z osprzetem.Znajduje sie tam plywak ktory zalancza wypompowywanie wody oraz uruchamia error3.Po dokladnym oglodaniu piekielnej maszyny po recznym oproznieniu z wody komory z osprzetem i ponownym odpaleniem programu nie zauwarzylem zadnych wyciekow. Zmywara przeszla caly cykl, i nic.Zadowolony, ze po restarcie/ctrl/alt/del/ skrecilem obudowy i wstawilem maszyne do zabudowy.Zmywarka dzialala.Rano do pracy,a wieczorem zona przywitala mnie z walkiem mowiac, ze zmywarka nadal nie dziala.Powtorzylem cala procedore z dnia wczorajszego,dodajac dokladne ogledziny zaworu dolotowego.Okazalo sie ze podczas pracy wszystko gralo,a po wylaczeniu zmywarki zawor dolotowy puszczal ,woda powoli dostawala sie przez boczny otwor do komory zmywarki.Po napelnieniu sie woda specjalnymi kanalami plynela do komory z osprzetem ,podnosila plywak i wprowadzala w stan awaryjny.Mialem dwie bramki awaryjne 1-wymienic elektrozawor,lub druga ktora zastosowalem .Wymontowalem zawor,przedmuchalem sprezonym powietrzem np na stacji benzynowej kompresorem do pompowania kol.nasmarowalem wazelina techniczna.Zmywarka pracuje poprawnie.