Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Energizer EcoAdvanced - baterie AA i AAA w 4% z materiałów z odzysku

pseven 04 Lut 2015 13:37 2505 11
  • Energizer EcoAdvanced - baterie AA i AAA w 4% z materiałów z odzyskuFirma Energizer zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży nowej serii baterii o nazwie EcoAdvanced.

Baterie serii EcoAdvanced wyróżnia fakt, że do ich produkcji wykorzystano w 4% (3,8% w przypadku AAA) materiały pochodzące z odzysku innych baterii.

Baterie serii EcoAdvanced do sprzedaży na rynku amerykańskim trafić mają w drugiej połowie lutego 2015 roku. Sugerowane ceny detaliczne w chwili pisania artykułu nie były znane.

Źródło:
    http://consumerist.com/2015/02/03/energizer-n...s-introduces-first-recycled-alkaline-battery/
    http://www.energizer.com/ecoadvanced
    http://bigstory.ap.org/article/8159a72700e149...nergizer-debuts-recycled-aa-and-aaa-batteries

• #2 04 Lut 2015 17:51
    quniq
    Poziom 21  

Słodko.
    4%, czyli obudowa, tak?

• #3 04 Lut 2015 17:52
    novcio
    Poziom 12  

Blaszki baterii "+" oraz "-" łatwo wymontować ze starych baterii. Czy to już nie są te 4%? I teraz w Chinach przy jakiejś nieludzkiej firmie produkującej jeansy czy też fabryce telefonów, powstaje nowe miejsce pracy za miskę ryżu dziennie. Ciekawe kiedy to pokażą w Galileo mówiąc, że reszta baterii jest wyrzucana do już zatrutych jezior przez chemikalia od produkcji ubrań. Mam nadzieję, że jestem w błędzie bo ostatnio dużo ekologicznych wynalazków bardziej szkodzi niż pomaga, ale za to fajnie się je reklamuje bo ekologia zawsze na topie.

• #4 04 Lut 2015 20:07
    bonanza
    Spec od Falowników

Spoko, będzie to hulać - do kiełbasy dodają 30% starej kiełbasy i nikomu nie przeszkadza, również do paliw naszych aut dodają 7% niewiadomoczego i jeżdżą... :D

• #5 05 Lut 2015 10:50
    speedy9
    Pomocny dla użytkowników

Cytat:
    Energizer® EcoAdvanced™ AA and AAA batteries are our highest performing, most responsible alkaline batteries (vs. our other alkaline batteries which contain no recycled batteries).

Cytat:
    Energizer® EcoAdvanced™ is our longest-lasting alkaline battery and the world’s first AA battery made with recycled batteries. Today, it contains 4% by total weight (which is nearly 10% of a key active ingredient)

Czyli wynika z tego, że będą to najdroższe baterie w ofercie, bo są to "our highest performing, most responsible alkaline batteries" plus haracz za naklejkę "Eco".

Z drugiego cytatu w sumie jednoznacznie nie wynika, że te 4% to jest "materiał aktywny". Wynika jedynie, że 4% całkowitej masy baterii pochodzi ze starych baterii, a to stanowi 10% "aktywnych składników". Można jedynie mieć nadzieję, że chodzi o cynk, z którego składa się anoda, a nie tylko o obudowę :P

Ciekawe jest jeszcze to, że w bazie certyfikacji UL nie ma nic pochodzącego od firmy Energizer: http://productguide.ulenvironment.com/KeywordSearch.aspx

• #7 07 Lut 2015 19:42
    prosiak_wej
    Poziom 26  

Ja ostatnio przerabiam co mogę na zasilanie z li-ion. Trwałość większa, energii więcej, brak problemów ze spadkiem naładowania po czasie. Samego tylko ostatniego tygodnia to był MiniDisc SONY MZ-R55, latarka czołowa z Biedronki i stara wkrętarka Black&Decker. MD dostał zewnętrzny koszyk na 18650, w latarce zagościła bateryjka od Samsunga Solid (1300mAh), a dwa pakiety do wkrętarki dostały 18650 2000mAh w układzie 4S zamiast 12 sztuk Ni-CD.

• #8 05 Paź 2017 07:59
    jancio1973
    Poziom 6  

"Blaszki baterii "+" oraz "-" łatwo wymontować ze starych baterii. "
    Widać,że znasz to tylko z teorii.Mowa jest tu o bateriach alkalicznych.Spróbuj więc wymontować z nich "blaszkę + ",skoro stanowi ona obudowę...,albo z cynkowo-węglowych wymontuj "blaszkę - ".

• #9 05 Paź 2017 09:34
    novcio
    Poziom 12  

Dwa lata czekałeś żeby wylać hejt czy nabić posta? Faktycznie ze starych ogniw łatwo wyjąć blaszkę "+" Sam tak robiłem. W alkalicznych jest trudniej, ale zobacz jak chińskie rączki rozbierają ogniwa np z laptopów a następnie do środka władają mniejsze ogniwa, żeby to potem sprzedać (przykład 18650 ultrafire). Jeżeli dysponujesz taką siłą roboczą to nic nie jest trudne. A odzysk obudowy z "baterii" (chociaż poprawna nazwa to ogniwa) nie jest taki trudny jak Ci się wydaje. Scyzoryk nie wystarczy, ale nadal jest to do wykonania. O wiele dłużej i trudniej odzyskuje się złoto z elektroniki a jednak się opłaca a chemii na to idzie tyle, że hej... Temat już dawno jest do zamknięcia.

• #10 05 Paź 2017 15:23
    jancio1973
    Poziom 6  

To zamykaj skoro jest do zamknięcia.Nie "czekałem" dwa lata,po to żeby dodać swój wpis,tylko dopiero dziś natrafiłem na ten temat.Nie
    śledzę na bieżąco elektrody.Nigdy natomiast nie jest za późno aby wyprowadzić
    kogoś z błędu.
    A jeśli chodzi o wydobywanie dodatniej elektrody z ogniw cynkowych,to
    raczej jest to pręt grafitowy niż "blaszka".W alkalicznych nie jest
    trudniej tylko jest odwrotnie,bo pręcik metalowy który można bez
    problemu wyjąć stanowi kolektor "-". A jeśli chodzi o ścisłość to dysponuję dużo większą ilością narzędzi niż scyzoryk.Posługiwać się nimi też potrafię...

• #11 05 Paź 2017 16:47
    novcio
    Poziom 12  

Wspominając o scyzoryku nie piłem do Twoich narzędzi tylko przedstawiałem mój punkt widzenia jak wygląda proste narzędzie. Aż specjalnie dzisiaj rozebrałem ogniwo "Warty" alkaliczne. Trwało to chwilę a użyłem obcinaczki i młotek. Da się bez problemu odzyskiwać obudowę nie tylko samą blaszkę. Pręt jakiś był ale nie grafitowy, bardzo cienki i zaostrzony. Potrafiłbym nawet zbudować urządzenie do automatycznego ściągania obudów z takich ogniw, ale to już spory koszt by wyszedł. I obudowa to spoko łatwy surowiec do odzyskiwania pewnie te 4% wyda. Co innego jakby chemię dało się odzyskiwać. Chemikiem nie jestem to się nie wypowiem. Cała ta zapowiedz Energizer jacy to oni będę PROEKO to była zwykła irytująca reklama. Te 4% to powinien być standard u każdego a nie chwyt marketingowy.
    Ps sama blaszka czy ot plusa czy minusa to faktycznie nie będzie 4%, ale obudowa już może byc. Nie mam możliwości zważenia.
    Praktyka potwierdziła teorię, o łatwym sposobie oddzielenia obudowy od reszty;)

• #12 05 Paź 2017 17:33
    jancio1973
    Poziom 6  

Pręt nie był grafitowy bo to było ogniwo alkaliczne ...,dlatego był metalowy ,cienki pręt(powinien być z brązu,ale producenci idą na łatwiznę),gdybyś czytał ze zrozumieniem mój wcześniejszy wpis to byś wiedział,że pisząc o pręcie grafitowym miałem na myśli ogniwa cynkowo-węglowe.