Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PC nie wyczytuje routera - Po zainstalowaniu Windowsa XP nie dziala internet

Aleksandra199595 04 Lut 2015 14:29 1092 20
  • #1 04 Lut 2015 14:29
    Aleksandra199595
    Poziom 5  

Wgralam nowego Windowsa XP i w ogle PC nie wyczytuje go . Jak mam to zrobić ? Pomocy :(

0 20
  • #2 04 Lut 2015 15:19
    krys06
    Poziom 29  

Aleksandra199595 napisał:
    Wgralam nowego Windowsa XP i w ogle PC nie wyczytuje go

Koleżanko:po kolei,stawiamy system,płytka botuje,następuje kopiowanie,etc.Jest restart,wgrywanie plików ,sterowników.Jeżeli jest łącze poprzez router należy zainstalować sterowniki,zresztą system sam powinien o to poprosić.Proponuję uruchomić w trybie awaryjnym...no i dograć stery do routera,a następnie skonfigurować to połączenie(hasło,etc).Restart,powinno być ok.

0
  • #3 04 Lut 2015 16:01
    Aleksandra199595
    Poziom 5  

tylko ze nie mam żadnych sterowników i nie bardzo wiem jakie ściągnąć :/

Dodano po 14 [minuty]:

Nie jestem dobra w komputerach :P więc chyba będę musiała zawieść albo do serwisu jakiegoś albo oni do mnie przyjadą :/

0
  • #4 04 Lut 2015 16:31
    krys06
    Poziom 29  

Nie ma takiej potrzeby...po to jest nasze Forum.Proszę podaj model Twojego routera(z naklejki przepisz model:i to co tam napisane).Rozumiem ,że system odpala,tylko nie ma połączenia z netem?Tak to rozumiem.Panel sterowania-Menadżer urządzeń-sprawdzić co też się tam wyświetla.Przy braku sterownika ,będzie ikona z wykrzyknikiem.Rozumiem również ,że pisze Koleżanka z innego komputera?
    Podać model płyty głównej(wyświetla się w czasie testu POST),w lewym górnym rogu ekranu
    Podać model routera.
    Link pomocowy do konfiguracji routerów: http://forum.dobreprogramy.pl/podstawowa-konfiguracja-domowego-routera-t363862/
    A tu link do poczytania o "stawianiu nowego XP": http://gadzetomania.pl/42228,instalacja-windows-xp-krok-po-kroku
    Poczytać na spokojnie...no i wyciągnąć wnioski.

1
  • #5 04 Lut 2015 16:57
    K-a-c-p-e-r
    Uczeń

Sprawdzić czy karta sieciowa jest włączona. A sterowniki to wystarczy wpisać w google: ,,(nazwa routera) sterownik'' i pobrać. Wkładasz kartę czy modem z kartą do routera? Jeśli modem to sprawdź czy działa on po podłączeniu do komputera. Po za tym trzeba jeszcze wyszukać sieć WI-FI (chyba że podłączasz go przez LAN) i się połączyć.

0
  • #6 04 Lut 2015 17:20
    krys06
    Poziom 29  

Nie jestem dobra w komputerach

Należy ...to brać pod uwagę Kolego Kacper!My to wszystko przecież wiemy...Koleżanka nie bardzo.Poczekajmy.

0
  • #7 05 Lut 2015 12:09
    Aleksandra199595
    Poziom 5  

Tak, tylko że nie mogę pobrać na komputer bo nie mam internetu.. ;/

0
  • #8 05 Lut 2015 12:56
    kaleron

Poziom 22  

Pobierz na coś innego i przenieś np. na pendrivie. Piszesz na forum, więc w ogóle dostęp do sieci masz;).

0
  • #9 05 Lut 2015 14:17
    Aleksandra199595
    Poziom 5  

Mam dostęp bo korzystam w tej chwili z laptopa :)

0
  • #10 05 Lut 2015 14:36
    kaleron

Poziom 22  

Jakich sterowników potrzebujesz? Jakie masz już zainstalowane?

0
  • #11 05 Lut 2015 15:06
    krys06
    Poziom 29  

http://www.orange.pl/kid,4002371290,id,400237...cja-polaczenia-z-Internetem-,helparticle.html
    Link powyżej to opis jak skonfigurować Twój router.Problem polega na tym,że nie Masz włączonej karty sieciowej w kompie.Należy ściągnąć program : http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/zarzadzanie_sterownikami/Driver_Booster.html
    Po zainstalowaniu,uruchomieniu w/w programu...wyszuka,oraz zainstaluje brakujące sterowniki.Należy tylko uzbroić się w cierpliwość ,bo to trochę potrwa,w zależności od sprzętu oczywiście.Zaznacz opcję "aktualizuj wszystko",następnie restart kompa .No i jak będzie potrzeba to wykorzystaj ten pierwszy link do konfiguracji połączenia poprzez Twój router.W/w program zainstaluj z pendraiva.Gdyby komputer jednak go nie widział...Link: http://www.download.net.pl/jak-sprawdzic-swoj-model-plyty-glownej-bez-pudelka/n/4159/ Podaj to na forum.Czekamy na dobre wiadomości ! :D

0
  • #12 06 Lut 2015 17:23
    Aleksandra199595
    Poziom 5  

Mam na komputerze zainstalowany program Driver Easy i Brakuje mi teraz dwóch sterowników teraz: 1.NVIDIA Network Bus Enumerator, 2. NVIDIA nForce PCI System Management i nie mogę ich pobrać bo tego internetu nie mam :(

Dodano po 5 [minuty]:

A Komputer mój: Windows XP Profesional 2002 Dodatek Service Pack 3. AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 6400+3.21 GHz, 2,00 GB RAM

Dodano po 2 [minuty]:

Próbowałam ściągać na laptopie i później na pen drive i na kąpa ale tylko jeden sterownik udało mi się odpowiedni pobrać , Przynajmniej jednego mniej :P

0
  • #13 06 Lut 2015 18:59
    _jta_
    Specjalista elektronik

A do komputera nie było sterowników na płytce CD (albo wgranych na dysku)? Zwykle są jakieś specyficzne dla danego sprzętu, których same Windows nie mają - najczęściej do płyty głównej, jaką masz? Można jeszcze w ostateczności kupić i wetknąć kartę sieciową, do której będzie sterownik.

Poza tym, można sobie ściągnąć Knoppix-a, nagrać na płytkę CD (na pendrive-a też można), wystartować z tego komputer i zobaczyć, czy połączy się z Internetem - jeśli tak, to przynajmniej będzie wiadomo, że sprzęt nie jest wyłączony i może się łączyć, a tylko brak sterownika do Windows.

0
  • #14 07 Lut 2015 08:40
    Aleksandra199595
    Poziom 5  

właśnie a płytach nie mam żadnych sterowników ;/ wiem tyle że tych dwóch co napisałam to nie mam bo sprawdziłam w menadzer urządzeń . ściągnęłam tego Konoppixa i jak mam to zrobić? Jak włączę komputer to podpiąć pendriv-a z tym czy jakoś inaczej ?

0
  • #15 07 Lut 2015 12:43
    _jta_
    Specjalista elektronik

Podpiąć pendrive-a przed włączeniem komputera i powiedzieć BIOS-owi, że komputer ma się z tego zbootować.

0
  • #17 07 Lut 2015 13:36
    krys06
    Poziom 29  

krys06 napisał:
    Gdyby komputer jednak go nie widział...Link

Przecież podawałem ,jak w prosty sposób sprawdzić model płyty,oraz karty sieciowej.
    Powtórzę :uruchamiamy ten "problematyczny komputer"-->START-->WIERSZ POLECENIA-->wpisujemy z małych liter jedno słowo: systeminfo-->ENTER.
    odczekujemy chwilę - pojawia się czarny ekran, na którym to będą wypisane podstawowe informacje o składnikach Twojego komputera.Odszukujemy nazwę System Manufacturer...po myślniku będzie nazwa producenta Twojej płyty głównej,a pod spodem jej model.Spisać ten model i z komputera ,na którym jest internet ściągnąć sterowniki do Twojej płyty głównej.Zainstalować -->restart komputera.
    Jeżeli komputer po restarcie wykrył karty sieciowe...bardzo dobrze,może sam znajdzie i zainstaluje sterowniki.O ile nie-->znając model swojej karty z działań powyżej,ściągnąć sterowniki na komputerze zewnętrznym-->zainstalować -->restart.
    Otworzyć przeglądarkę w pasku adresu wpisać 192.168.1.1
    Otworzy się strona konfiguracyjna Twojej karty sieciowej i połączenia .Domyślnie nazwa to admin,hasło również admin.No i dalej jest "z górki"...to kreator poprowadzi co i jak robić dalej.Uff...prościej chyba nie można!!!
    Ściągnij i zainstaluj to: http://www.nvidia.com/object/nforce_winxp_15.23.html
    Na pendriva ,a potem na Twój komputer.

1
  • #18 07 Lut 2015 14:10
    _jta_
    Specjalista elektronik

Jak rozszerzenie nazwy pliku jest ISO, to jest to do nagrania na CD. A to na dodatek jest nieco stara wersja, bo 7.0.4, a już jest 7.4.2 sprzed czterech miesięcy (dokładniej, z 28 września 2014). Tu jest informacja, skąd można ściągnąć najnowszego Knoppix-a: http://www.knopper.net/knoppix-mirrors/index-en.html - ale pewnie tylko obraz DVD. Ostatni CD jest 7.2.0, jeszcze z połowy 2013.

Hm... http://pl.wikipedia.org/wiki/Knoppix podaje, że od wersji 7.4.0 już nie ma na CD - tylko na DVD. Za to według http://www.knopper.net/knoppix/knoppix742-en.html Knoppix-a można od razu wgrać na pendrive-a, tylko: (1) potrzebny jest skrypt flash-knoppix (pewnie jest na tym DVD i działa tylko pod Linux-em), (2) pendrive musi być sformatowany jako FAT32, i (3) jak znam życie (kiedyś już to robiłem), on skasuje wszystko, co tam jest i wgra Knoppix-a.

0
  • #19 07 Lut 2015 18:15
    krys06
    Poziom 29  

Nie jestem dobra w komputerach więc chyba będę musiała zawieść albo do serwisu jakiegoś albo oni do mnie przyjadą :/

Dlatego ,Koledzy bierzmy to pod uwagę,Koleżanka jest już blisko celu.Jeżeli dogra stery,a podejrzewam ,że to jakaś płyta Gigabyte,skoro na pokładzie jest nForce.Link podany w poście wyżej...być może pozwoli na zainstalowanie sterowników internetu.
    Widać z postów,że Koleżanka "dorywczo " ma dostęp z laptopa(internet).Gdyby ktoś bardziej zorientowany był w zasięgu Koleżanko...no to jesteście tylko KROK od sukcesu!Poprosić sąsiada,kolegę .Zawsze obejrzenie "fizyczne problemu"...to nie to co nasze rady,choć wszystkie zmierzają w dobrym kierunku.
    Aby wgrać na pendriva tego Knopixa: http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/narzedzia_inne/UNetbootin.html
    Na "gościnnym laptopie" ściągnąć ten program.Skopiować-->zainstalować na swoim komputerze-->uruchomić program Unebootin...przy włożonym penie (usunie wszystko!),zapyta o lokalizację plików;wskazać tam gdzie skopiowany Knopix.Resztę zrobi sam Unebootin-->uruchomić komputer z tego pendriva...czyli nie znając Twojej płyty głównej--->podczas uruchamiania komputera ,wciśnij klawisz DEL(w większości komputerów...lub inna kombinacja ,która to wyświetla się na dole ekranu podczas startu komputeraz "opisem-->SETUP..please DEL,and np F12"Chodzi o to,aby pierwszym był pendrive z wgranym Knopixem.No i czekać --->resztę zrobi za Ciebie.
    Albo jak pisałem wcześniej zainstalować te brakujące sterowniki z podanej również lokalizacji.
    Na spokojnie -proszę poczytaj te wszystkie nasze posty,coś tam w głowie na pewno zostanie.
    Albo otworzyć komputer,wcześniej odłączając od sieci(wyjąć wtyczkę zasilającą z gniazdka).Nazwa płyty głównej jest napisana przy radiatorze procesora,przepisać ,podać na forum.Uff...prościej już nie można!!!

0
  • #20 08 Lut 2015 13:21
    Aleksandra199595
    Poziom 5  

@krys06 Dziękuje bardzo, udało się :D internet działa i wszystko jest oki :)

Dodano po 7 [minuty]:

@krys06 sprawdziłam model tej płyty, pobrałam i jeszcze nvidie z tego linku co podałeś i sama reszte sterowników pobrała :D Jestem bardzo wdzięczna :) Jeszcze raz dziękuje :)

0
  • #21 09 Lut 2015 12:28
    krys06
    Poziom 29  

Nie jestem dobra w komputerach więc chyba będę musiała zawieść albo do serwisu jakiegoś albo oni do mnie przyjadą

I w ten oto sposób Koleżanko...doszliśmy do celu,a w/w serwis "stracił"potencjalnego klienta.Pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów