Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Electrolux ESF 45030 - cieknie woda

04 Feb 2015 15:05 4041 5
  • Level 15  
    Witam.
    Zmywarka tyle co po gwarancji 2 letniej. Podczas mycia wydostaje się woda z prawego rogu drzwiczek. Mam pytanie czy ktoś takie zmywarki posiada, która uszczelka najczęściej się eksploatuje? Bo kilka jest, a nie chcę wszystkiego kupować i po kolei badać, która uszczelka jest do wymiany.
    Pozdrawiam
    pytlowany
  • Level 15  
    Fragment dolnej uszczelki wpychając ja na jej miejsce uszkodziłem śrubokrętem..
    Czy może przez to lać?
  • Moderator of Home appliances
    pytlowany1 wrote:
    Podczas prania wydostaje się woda z prawego rogu drzwiczek.
    Dolne ramię myjące masz do wymiany,rozwarstwia się. Słabo szukałeś bo pisałem kiedyś o tym na forum.
  • Level 29  
    Oczywiście, że to jest przyczyna! Wymienić tylko tę, powinno być ok., a dlaczego to "wpychałeś tę uszczelkę śrubokrętem"?
  • Level 11  
    iskrownik wrote:
    pytlowany1 wrote:
    Podczas prania wydostaje się woda z prawego rogu drzwiczek.
    Dolne ramię myjące masz do wymiany,rozwarstwia się. Słabo szukałeś bo pisałem kiedyś o tym na forum.

Specjalnie zalogowałem się po latach, żeby dać Ci plusika - miałem identyczną sytuację. Pierwsza poszła do wymiany dolna uszczelka... Nowy oryginał ciekł bardziej, niż stara... Bo - przyznam szczerze - nie spodziewałem się, że będziesz miał rację...
    Ale obejrzałem ramię... Pokminiłem... To może mieć sens - bo leje od dołu woda pod ciśnieniem. Zamówiłem i po 2 dniach ramię było u mnie, całe 50zł. Wymiana to 2 sekundy. I nie dość, że przestało cieknąć to dodatkowo zmywarka przestała być słyszalna. Już nie pamiętam, jak to było, bo mam ją 10 a może więcej lat.
    Dzięki za poradę!