Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przejściówka PS3 -> starszy TV

sithlord666 04 Lut 2015 15:55 450 7
  • #1 04 Lut 2015 15:55
    sithlord666
    Poziom 14  

Witam,

jutro otrzymam konsolę PS3 FAT z dyskiem 80GB - tyle wiem o sprzęcie, póki co :) Bardziej jednak zastanawia mnie na chwilę obecną inna kwestia: podłączenie jej do mojego TV.
    Posiadam nieco starszej daty TV Daewoo z wejściami scart/euro (nie wiem do końca, która nazwa jest poprawa) i chinch. Moje pytanie brzmi: pod które wejście lepiej jest kupić przejściówkę z HDMI? Przy którym złączu nie będę miał koszmarnie dużych strat na jakości?

I nie, kupno nowego TV nie wchodzi w grę - mój portfel na to nie pozwala.

0 7
  • #2 04 Lut 2015 16:22
    siwy3
    Poziom 20  

Witam przejściówki z hdmi na euro nie istnieją, są konwertery ale to jest koszt ok 200 zł, podłączając kablem od ps2 jakość sygnału będzie gorsza.

0
  • #3 04 Lut 2015 16:27
    sithlord666
    Poziom 14  

siwy3 napisał:
    Witam przejściówki z hdmi na euro nie istnieją, są konwertery ale to jest koszt ok 200 zł, podłączając kablem od ps2 jakość sygnału będzie gorsza.

Dziwne, gdyż widziałem na stronach elektronicznych tego typu przewodu. Nieważne. Zdaję sobie sprawę, że ucierpi jakość sygnału, jednak nie mam innej możliwości podłączenia konsoli do telewizora. Chyba, że otrzymam podpowiedź.

0
  • #4 04 Lut 2015 16:43
    Adam__10
    Poziom 10  

Razem z konsolą były dawane przejściówki na euro chinch taka kostka z jednej strony euro z drugiej chinch. Bynajmniej w xbox360 miałem taka do podłączenia starszych tv. Ale jak to jest z jakością to nie mam zielonego pojęcia.

0
  • #5 04 Lut 2015 17:45
    sithlord666
    Poziom 14  

Adam__10 napisał:
    Razem z konsolą były dawane przejściówki na euro chinch taka kostka z jednej strony euro z drugiej chinch. Bynajmniej w xbox360 miałem taka do podłączenia starszych tv. Ale jak to jest z jakością to nie mam zielonego pojęcia.

Problem polega na tym, że do otrzymywanej przeze mnie PS3 dołączany jest tylko kabel HDMI...

0
  • #6 04 Lut 2015 18:11
    Adam__10
    Poziom 10  

Myślę ze na allegro bez problemu będziesz mógł dokupić. Albo w jakimś sklepie z takimi podzespołami.

-1
  • #7 05 Lut 2015 19:43
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

sithlord666 napisał:
    Problem polega na tym, że do otrzymywanej przeze mnie PS3 dołączany jest tylko kabel HDMI...

Odpowiedź.
    siwy3 napisał:
    konwertery ale to jest koszt ok 200 zł,

sithlord666 napisał:
    Dziwne, gdyż widziałem na stronach elektronicznych tego typu przewodu

Kolejny naiwny.....

Albo konwerter, albo tv z portem HDMI - tyle.

-1
  • #8 05 Lut 2015 20:28
    sithlord666
    Poziom 14  

Widać, że "spece" z elektrody się nei znają, nawet ci z działu konsole... Zapytałem na innym forum o poradę, w ciagu 5 minut dostałem odpowiedź, na którą najwyraźniej nikt nie wpadł.
    PS3 są sprzedawane z przewodami HDMI - cinch. Przewód tego typu dołączany w zestawie! A nikt nie pomyślał o tym, tylko konwerter i konwerter. Mam już przewód, konsola śmiga jak ta lala.

TYLE. TO jest rozwiązanie, nie konwertery. Specjaliści...

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo