Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alpine CDE-185BT - czy to dobre radio?

04 Lut 2015 19:09 1434 2
  • Poziom 16  
    Witam.

Przymierzam się do zmiany radyjka w swoim aucie i mam problem co wybrać. Potrzebuję radia z USB, Bluetooth, filtrami dolno- i górno- przepustowymi ( te we wzmacniaczu nie do końca mi odpowiadają ), byłbym zadowolony z wbudowanego equalizera oraz koniecznie czerwone podświetlenie.

Muzyki jakiej słucham to głównie rock, jakiś lekki metal i trochę radia. Zestaw przedni to Hertz HSK 165.4 napędzany Alpine V12 MRV T301. Z racji, że radia alpiny grają bardzo płasko ( wsadziłem kiedyś alpinke na jeszcze oryginalnych głośnikach w aucie ) mam spodziewać sie konieczności dorzucenia subwoofera? Obecne moje radio to stary JVC KD-S891R i muszę przyznać, że jego brzmienie bardzo mi się podoba, jednak brak USB i brak możliwości crossowania od dołu skutkuje graniem 165mm głośniczków pełnym pasmem ( lub od 50Hz jeśli ustawię we wzmacniaczu, co odcina zupełnie bas i przydałby się subwoofer, którego znowuż nie miałbym jak kontrolować :) ).
    Co do subwoofera to nie ma u mnie problemu, bagażnik duży, wzmacniacz posiadam - carpower HPB 1502 ( jakością nie grzeszy, ale czy do subwoofera potrzeba coś więcej? ) i skrzynkę JBL GT4 series 1000W w BR, którą zamieniłbym na JL AUDIO 12w w obudowie zamkniętej ( ten JBL wlecze się za stopą, do rocka zupełnie się nie nadaje ).

Co moglibyście mi polecić do takiego zestawu? Zaznaczam, że alpinki typu CDE-9882Ri zupełnie nie są w moim guście, więc radi z podobnym przednim panelem proszę mi nie polecać. Bibuła jaką mogę na to przeznaczyć to powiedzmy około 400zł i fajnie gdyby były dostępne używki. Jednak zanim dojdziecie do polecania, chciałbym posłuchać opinii znawców n/t CDE-185BT, pod względem funkcji i wyglądu byłbym z niego najbardziej zadowolony, ale co z brzmieniem?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam.
  • Poziom 26  
    Ja nie znam tego radia, ale wypowiem się odnośnie cięcia - lepiej odpuść te "basowanie" przodem od samego dołu w przypadku HSK, żebyś czasami się nie zdziwił, jak woofer kiedyś Ci zachrzęści i będziesz miał kolejny problem. Nie pałuj w ten sposób przodu, bo 50 Hz, to już na HSK jest nisko, wiem co mówię, bo męczyłem 165.3 i 165.4. Radio zmień, dołóż suba i będzie git, nie próbuj na siłę zagrać suba tymi wooferami.
  • Poziom 16  
    Dzięki bardzo za rozwianie wątpliwości co do subwoofera. Prawdę mówiąc to zbytnio ich nie katuję, bas na 0, wszelkie sztuczne podbicia/podbarwienia wyłączone, grają sobie naturalnie i wygłuszonych drzwiach potrafią zaruszać fotelem przy średnim poziomie głośności :) ....stąd ta niepewność co do suba.
    Dzięki jeszcze raz.

Pozdrawiam.