Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Master 2.5 dci 2003r - Czasowe wycieraczki

04 Lut 2015 19:25 9531 23
  • Poziom 12  
    Witam, w masterce pojawił się nowy problem a mianowicie nie działają wycieraczki na pierwszym programie (czasowe przetarcie) na 2 i 3 programie ok ale nie wracają po wyłączeniu do położenia 0 tylko zatrzymują się w połowie. Manetka sprawdzona blaszki w silniku również. Czy jest jakiś moduł czy przekaźnik który mógł się uszkodzić?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    dzisiaj udało mi się sprawdzić co z masą niestety mam zmienione kable od tej wtyczki i nie ma tam małego kabelka. Po sprawdzeniu wszystkich styków masa w położeniu 0 jest tylko na pinie nr 1. Renault Master 2.5 dci 2003r - Czasowe wycieraczki
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 12  
    sprawdziłem jeszcze raz tą masę trudno ustawić teraz parkowanie bo nie wraca do swojej pozycji a wycieraczki zdjąłem, ale włączyłem silniczek żeby cały czas się kręcił i co jakiś czas na pinie 5 pojawia się masa i cały czas na 1
  • Poziom 12  
    instalacja ok jak psiknę na szybę to wycieraczki nie działają, manetka rozebrana wyczyszczona i sprawdziłem czy po przełączeniu na 1 program jest przejście na pinach
  • Poziom 32  
    A jak włączasz spryskiwacz napisałeś że wycieraczki nie działają, a spryskiwacz działa ???
  • Poziom 12  
    spryskiwacz działa
  • Poziom 21  
    Wg mnie uszkodzony silnik wycieraczek skoro ramiona nie wracają do pozycji spoczynkowej,nie będzie rownież wtedy działał program czasowy.
  • Poziom 12  
    szukałem czy nie ma uszkodzeń na wiązce i znalazłem przekaźnik od wycieraczek czasowych na pierwszy rzut oka wygląda na uszkodzony (zimny lut na nóżce od elektromagnesu i przypalone platyny) po wymianie zobaczymy czy pomoże
  • Poziom 12  
    to jest Master II
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    po naprawie tego przekaźnika wszystko wróciło do normy działa jak trzeba, dzięki wszystkim za pomoc
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mógłbyś dać namiar na ten przekaźnik. Nie mam zielonego pojecia który to moze byc a mam ten sam problem. Silnik OK, manetka ok, a czasowa zatrzymuje sie tam gdzie wylacze pzelacznikiem, raz w pionie, raz po pod kątem.
  • Poziom 12  
    nie pamiętam teraz dokładnie ale ten koło bezpieczników w środku szary, ale jeszcze sprawdzę
  • Poziom 10  
    Bedę wdzięczny. Nie da się podrożować na samych szybkich, a tu się sezon zbliża wilgotny...
  • Poziom 12  
    tak jak mówiłem jest to szary przekaźnik przy bezpiecznikach wewnątrz auta taki niski w lewym górnym roku przekaźników
  • Poziom 10  
    Dzięki kolego.
    Jednak nie szary a niebieski. Nr oryginalny RENAULT 7700811853. Okazało się że identyczny mam w Twingo i wycieraczki już śmigają :) Renault Master 2.5 dci 2003r - Czasowe wycieraczki Renault Master 2.5 dci 2003r - Czasowe wycieraczki
  • Poziom 12  
    o widzisz to musiałem źle spojrzeć, to dobrze że miałeś ten przekaźnik z twingo serwis chce 300zł za niego
  • Poziom 1  
    Witam, mam podobny problem w masterze 3.0 2006r., nie ma pierwszego biegu wycieraczek, na wyższych biegach działają normalnie, startują i wracają na swoje miejsce, spryskiwacze działają poprawnie.
    Mam inny rozkład bezpieczników i przekaźników, który z nich odpowiada za wycieraczki ?
    Renault Master 2.5 dci 2003r - Czasowe wycieraczki Renault Master 2.5 dci 2003r - Czasowe wycieraczki