Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat prądotwórczy, wyłączanie się urządzenia, które podłączam

04 Lut 2015 19:41 1368 7
  • Poziom 5  
    Witam.
    Jestem nowy na forum. Szukałem podobnego problemu ale nie znalazłem a mianowicie kupiłem ostatnio taki agregat AGROPARTS WM7000-3.
    Miał on być awaryjnym zasilaniem do dojarki dla krów.
    Znajomi mówili, że wystarczy spokojnie 3-4kw.
    Dzisiaj zrobiłem próbę i po podłączeniu 3-fazowej dojarki agregat chodził normalnie bez spadków mocy ani nie chodził "głośniej" niż bez obciążenia, jednak dojarka pochodziła chwilę i zaczęła coraz wolniej chodzić aż się wyłączyła.
    Czy problemem może być, że nie podłączyliśmy uziemienia?
    Dodam, że elektryk mówił, że ten agregat powinien spokojnie starczyć nawet żeby zasilić dojarkę i dom.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 5  
    ok dom to nie konieczność chociaż tą dojarkę żeby pociągnął. I czemu wylacza się dojarka a nie agregat skoro jest za słaby może to wina braku uziemienia albo starego przewodu od siły?
  • Moderator Elektrotechnika
    koziolekxpompa napisał:
    jednak dojarka pochodziła chwilę i zaczęła coraz wolniej chodzić aż się wyłączyła.

Kolega na pewno wie że dojarka to pompa Vacum czyli im dłużej ssie tym większe Vacum (obciążenie) i to cała prawda . Temat Chińskiego szmelcu wielokrotnie poruszany na tym forum . Jak kolega chce dobrze działający agregat to tylko renomowanej firmy .
    koziolekxpompa napisał:
    Znajomi mówili, że wystarczy spokojnie 3-4kw.

Należało wpierw zajrzeć na forum nasze a nie pytać znajomych.
  • Poziom 5  
    nic pomocnego od was nie usłyszałem więc napisałem na innej stronie i tam od razu napisali co może być przyczyną, i nikt nie mówił że agregat nie da rady gdybym was posłuchał to agregat byłby już pewnie wystawiony na sprzedaż, dzięki za takie rady, nie masz odpowiedzi na moje pytanie to nie pisz!!!
  • Warunkowo odblokowany
    Heh ale się rozpisali :-) Jaki silnik jest w dojarce ? Jaka moc ? Jak jest podłączony gwiazda/ trójkąt ? Jaką asymetrię akceptuje ? Ja przypuszczam ze agregat prądotwórczy ma dużą asymetrię pod obciążeniem i dla tego silnik od dojarki zwalnia. A ten elektryk niech się idzie uczyć.
  • Poziom 5  
    pozdro okazało się że wina leżała po nieprawidłowym podłączeniu mufy. Agregat chodzi pięknie nawet przy włączonej dojarce zbiorniku i w domu jeszcze telewizor lodówka zamrażarka i kilka żarówek
  • Warunkowo odblokowany
    A myślałem ze elektryk podłączył poprawnie ech ...