Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Integra 128 WRL - Zrywa połączenie DloadX ->ETHM-1

Horhe1 04 Lut 2015 19:57 1383 4
  • #1 04 Lut 2015 19:57
    Horhe1
    Poziom 9  

Witam.
    Mam taki problem jak w temacie. Łączę DloadX z ETHM-1 i zaraz po nawiązaniu połączenia DloadX próbuje pobrać dane z centrali. Wszystko fajnie idzie (szacowany czas to jakieś 1,5 min), ale w pewnym momencie pasek postępu się zatrzymuje i już nie rusza. Czasami jest to w okolicach 30%, czasami ok. 50%, a kilka razy doszło nawet do 89%. W okienku "Połączenie TCP/IP: DloadX->ETHM()" dalej wyświetla się informacja że połączenie jest aktywne, ale raczej to nie jest prawda. Co ciekawe, po czymś takim dość często zmienia mi wartości identyfikatora Integry i identyfikatora DloadX w okienku komunikacji programu DloadX.

Bardzo proszę o radę, bo walczę z tym drugi dzień i nie mam już pomysłów.

0 4
  • #2 04 Lut 2015 21:15
    waldmor
    Poziom 13  

Mi też mi ostatnio przerywało połączenie, chyba po ostatniej aktualizacji, problem zniknął po uruchomieniu dloadx z uprawnieniami administratora ( windows 7).

0
  • #3 04 Lut 2015 21:27
    Horhe1
    Poziom 9  

Hmm, muszę spróbować, ja mam Windows 8.
    A czy aktualizacja firmware'u w Integrze i ETMH-1 może usunąć problem? W obu tych urządzeniach mam poprzednią wersję oprogramowania.

0
  • #4 04 Lut 2015 23:09
    kuba2009
    Poziom 10  

Na początek najnowsza wersja dloadx musi być
    proponuje również uaktualnić moduł ethm1
    pozdrawiam

0
  • #5 09 Lut 2015 13:01
    Horhe1
    Poziom 9  

Zaktualizowałem firmware w ETHM-1 i w centrali, DloadX najnowszy, i dalej ten sam błąd. Nie zawsze zrywało połączenie, czasami mimo trwania połączenia wyskakiwał komunikat, że centrala nie odpowiada.

Problem rozwiązałem w ten sposób, że połączyłem komputer z centralą za pomocą kabla RS i dopiero wtedy wszystko ładnie poszło. Po tym zabiegu mogę już bez problemu wykorzystywać połączenie poprzez ETHM-1. Minus był taki, że musiałem wydać 130 zł na kabel RS/USB, ale z drugiej strony za jego pomocą mogę aktualizować firmware.

Generalnie to dziwna sprawa, bo rok temu jak kupiłem centralę i łączyłem ją "na stole" to wszystko chodziło poprzez ETHM-1 od ręki. Po roku leżakowania w szufladzie pojawił się wyżej opisany problem, przy czym zmieniłem w laptopie system na WIN 8 i ściągnąłem DloadX w najnowszej wersji.

0
  Szukaj w 5mln produktów