Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hitachi HCS721010CLA332 - SMART status BAD jak skopiować dane lub go napawić ?

04 Lut 2015 20:48 606 4
  • Poziom 9  
    Witam.
    Jak w tytule mam dysk HITACHI HCS721010CLA332 dysk ma ok 2 lat. Pewnego dnia tak sam z siebie wyskoczył błąd SMART i nakazał zrobienie kopii zapasowej. Kupiłem nowy dysk ale gdy podłączam oba aby przegrać dane to komputer się strasznie długo włącza chociaż dysk uszkodzony jest podpięty jako SLAVE a jak się już uruchomi to jak w coś wejdę to zaraz się zawiesza system i jest BRAK ODPOWIEDZI i szlak człowieka trafia. Pytanie czy można jakoś inaczej skopiować dane czy może polować na podobny dysk i wymienić płytkę sterowniczą dysku bo to ona ulega awarii no ale ciężko trafić taką samą do danego dysku. Może miał ktoś podobny problem...widziałem na forum sporo podobnych tematów ale za dużo tego aby wszystko przeczytać dlatego założyłem post z moim konkretnym przypadkiem.
  • Poziom 42  
    Wykonaj kopię posektorową przy pomocy dystrybucji live linuksa lub innych narzędzi.
  • Poziom 9  
    A możesz wyłożyć to w bardziej przystępnym językiem gdyż nie jestem znawcą LINUXa ?
    Co mam zrobić tak z grubsza po kolei i czy mam do tego użyć jakiegoś sprytnego programu ?
  • Poziom 9  
    Ok dzięki za pomoc spróbuję ten sposób...dzięki za link mam nadzieję, że się uda.