Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel vectra b brak ogrzewania. 2.0 benzyna

04 Lut 2015 21:18 1767 6
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie mam taki problem:
    Kupiłem Vectrę b z silnikiem 2.0 16 v klimatyzacja manualna z uszkodzoną uszczelką pod głowicą, uszczelka została wymieniona i po odpaleniu auta stwierdziłem ze zdziwieniem, że nie działa ogrzewanie. Wszystkie biegi nawiewu chodzą jak trzeba gdy przekręcam pokrętło z położenia zimnego nawiewu na ciepły to wyraźnie słyszę dźwięk przesuwanego elementu przy nagrzewnicy chyba to klapa. Przewody prowadzące do i z nagrzewnicy są gorące. Wymieniłem termostat w aucie i nic. Myślę ,że mogłem źle podłączyć węże od podciśnień pod maską bo dałem ciała i ich nie oznaczyłem. Mam wrażenie, że ogrzewanie chce działać jak auto się rozgrzewa czyli troszkę grzeje ale jak już przekroczy 80 stopni to leci zimne powietrze. Nie wiem czy przed wymianą uszczelki ogrzewanie działało. Chętnie przyjmę każdą radę i pomoc.
  • Poziom 35  
    Na początek przepłulkaj nagrzewnice. Możliwe że ktoś zalał jakiś wynalazek do układu i ją przytkało.
  • Poziom 8  
    Ok czemu nie. Ale jak przepłukać nagrzewnicę ? Może podłączyć wąż ogrodowy z jednej strony to z drugiej w teorii powinno wylecieć co nieco. Czy powinienem ją wymontować?
  • Poziom 35  
    Dokładnie, wąż ogrodowy, przepływ w kierunku odwrotnym, możesz dodatkowo spróbować kwasku cytrynowego lub innych odkamieniaczy. Poczytaj w internecie.

Jeżeli była nieszczelna i ktoś ją zalał jakimś środkiem uszczelniającym może zacząć ciec na nowo.
  • Poziom 23  
    Ewentualnie możesz na jeden z króćców nagrzewnicy nałożyć węża i spróbować ją przedmuchać siłą swoich płuc.
  • Poziom 8  
    Ok panowie dzięki za info. Niestety zrobię to dopiero w sobotę a jeżeli się nie uda to może zna ktoś kolejność demontażu deski rozdzielczej? Spróbuje się dostać w do nagrzewnicy. Nie wiem tego ale czy tam są klapki czy jedna klapka w sensie czy jest jedna która otwiera lub zamyka jakiś kanał czy jedna zamyka zimne a druga otwiera ciepłe?

Dodano po 0 [sekundy]:

Ok panowie dzięki za info. Niestety zrobię to dopiero w sobotę a jeżeli się nie uda to może zna ktoś kolejność demontażu deski rozdzielczej? Spróbuje się dostać w do nagrzewnicy. Nie wiem tego ale czy tam są klapki czy jedna klapka w sensie czy jest jedna która otwiera lub zamyka jakiś kanał czy jedna zamyka zimne a druga otwiera ciepłe?
  • Poziom 8  
    Temat do zamknięcia bardzo dziękuje za pomoc okazało się, że nagrzewnica była zapchana nagrzewała się tylko troszkę na początku, płukanie nagrzewnicy rozwiązało problem teraz ogrzewanie bucha jak z pieca. Jeszcze raz dzięki za pomoc temat zamknięty