Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem po podlaczeniu nowej karty graficznej. Pomocy!!!

drylus 04 Lut 2015 21:25 411 5
  • #1 04 Lut 2015 21:25
    drylus
    Poziom 2  

Witam wszystkich.
    Po podłączeniu nowej karty graficznej do mojego pc pudła wystąpił następujący błąd. Obraz startowy płyty głównej jest zbyt duży i na ekranie mieści się tylko jego część. Po wejściu do BIOS-u jest podobny problem, wyświetlana jest tylko część opcji i obraz jest w niektórych miejscach zaśnieżony jak gdyby karta graficzna była uszkodzona (w windows-ie nie było najmniejszego problemu, wszystko działało ok przy próbie odpalenia jakiejś gry także), widoczna jest tylko funkcja "Settings". Po próbie wejścia w te ustawienia wyskakuje komunikat "the bin file is invaild" i muszę resetować BIOS-a bo już więcej nie mogę nic zrobić. Jak włożę starą kartę graficzną to BIOS śmiga bez problemu.
    Po instalacji nowej karty BIOS został z resetowany, stare sterowniki do poprzedniej karty graficznej usunięte i zainstalowane nowe sterowniki, próbowałem zaktualizować BIOS na płycie głównej i karcie graficznej (oryginalne ze strony producenta). Oczywiście problem nie został rozwiązany.
    Stąd moje pytanie do was, co jeszcze mogę zrobić. Jak rozwiązać mój problem?
    Gdyby ktoś potrzebował oto specyfikacja kompa:
    Płyta główna MSI z87-g43
    16gb ram
    Intel i5 4670k
    Karta graficzna Saphire r7 265 dual x
    Zasilacz Seventeam 750w

0 5
  • #3 04 Lut 2015 21:39
    drylus
    Poziom 2  

Monitor, a raczej tv to logik full hd 27cali. Próbowałem go podłączyć przez wejście hdmi i obydwa wejścia DVI-D i DVI-I. Żadnych zmian. Z kartą załączona jest także konwerter z DVI na stare złącze monitorów analogowych, ale oczywiście takiego kabla nie posiadam.

0
  • #5 04 Lut 2015 22:06
    drylus
    Poziom 2  

Czyli co? Nie bardzo rozumiem. Na starej karcie wszystko działało bezbłędnie na tych samych przewodach i tv. A skoro tv obsługuje full hd to chyba z niższą rozdzielczością sobie powinien poradzić? Już głupi jestem.

0
  Szukaj w 5mln produktów