logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Elektryczne szyby A6 przeszczep do Skody

majonezz 15 Maj 2005 11:47 1422 2
REKLAMA
  • #1 1494111
    majonezz
    Poziom 19  
    Witam!
    Po dłuuugiej nieobecności mam taki dość nietypowy problem.
    Ostatnio zanabyłem silniczki do elektrycznych szyb na przód do Audi A6 z '97 roku.
    http://img01.allegro.pl/photos/oryginal/50/5010/501015/50101545
    Problem w tym, że potrzebuje je przeszczepić do skody felicii
    Mechanike już mam zrobioną, ale mam problem z elektryką. Ze schematu i ilości pinów wnioskuję, ze te silniczki mają funkcję komfortu - ze po krotkim nacisnieciu szyba powinna jechac do konca. Stąd kieruję prośbę do Was:
    Możecie mi napisać jak to wygląda w audicach? Czy da się nauczyć szybę gdze ma początek a gdzie koniec?

    Pozdrawiam i dziękuję za ewentualne podpowiedzi.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 1494261
    autosuper
    Poziom 24  
    Mam audi a4 , i wydaje mi sie ze ona sie uczu sama za kazdym razem po wypieciu akumulatora , gdzie ma poczatek a gdzie koniec . Mianowicie po odlaczeniu akum. i ponownym podpieciu funkcja ze po nacisnieciu krotkim zamykania lub otwierania , nie dziala , trzeba dopiero otworzyc i zamknac szybe calkiem (trzymajac caly czas przycisk), czyli calkiem zamknieta i pozniej calkiem otwarta , wtedy funkcja komfortu jak ja nazywasz zaczyna dzialac spowrotem , i taka operacje trzeba zrobic dla kazdej z szyb z osobna . Podejrzewam ze jest to rozwiazane podobnie jak w starszych VW , czyli w mechanizmie (elektronice) silownika znajduje sie licznik obrotow silnika , oraz wylacznik przeciazeniowy . Podzcas operacji o ktorej pisze uklad napewno zlicza impulsy (liczbe obrotow silnika) od momentu przeciazenia (zamnkiecia) do momentu nastepnego przeciazenia (otwarcia) i tym sie pozniej niejako kieruje , czyli liczba obrotow aby niepotzrebnie nie nadwyrezac silownika nawet chwilowymi przeciazeniami , kiedy on sie nie obraca bo juz jest zablokowany a prad do niego wciaz dochodzi .
  • #3 1494462
    majonezz
    Poziom 19  
    Okej, to już jest coś. Ćwiczę ten mechanizm "na sucho" czyli na razie wymontowany. Udało mi się zrobić, ,że szyba po krótkim naciśnięciu jechała w dół, ale tylko do połowy. Później niestety nie chciała już wrócić w górę po krótkim naciśnięciu. Obawiam się, że może to być wina innej przekładni i po prostu obroty silniczka są już poza zakresem zliczania.
    Dlatego moje następne pytanie brzmi ile mniej więcej szybie zajmuje jazda między skrajnymi pozycjami?

    ---------------------------edit

    Faktycznie, to byla zła przekładnia. Szyba juz ładnie jeździ góra/dół, tylko jeszcze nie mogę dojść do ładu z domykaniem. Mogę napisać jak to u mnie się zachowuje:

    stacyjka wyłączona - szyba jeździ w dół po "pstryknięciu" a do góry trzeba trzymać.
    stacyjka włączona - szyba jeździ w obie strony po "pstryknięciu"

    Jakie warunki muszą się spełnieć, żeby szyba została domknięta? Czy podświetlanie przycisków wtedy działa?
REKLAMA