Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C# - Program łączący się z bazą danych na serwerze

Narvall 04 Lut 2015 22:56 891 6
 • #1 04 Lut 2015 22:56
  Narvall
  Poziom 7  

  Witam!

  Mam pewien problem. Mam stworzyć program do łączenia się z bazą danych SQL ustawioną na serwerze. Ma ona po prostu wyświetlać dane zawarte w tej bazie. Fajnie by też było jakby każdy użytkownik miał dostęp tylko do jednej tabeli oraz tylko na dodawanie/usuwania rekordów w tej tabeli. Robiłem już program łączący się z taką bazą tylko że w środowisku lokalnym. Od czego bym musiał zacząć? Jak ugryźć sprawę serwera?

  Pozdrawiam
  Narvall

  0 6
 • Servizza
 • #2 04 Lut 2015 22:59
  marcinj12
  Poziom 40  

  Mowa o serwerze postawionym w sieci lokalnej, czy o bazie na serwerze hostingowym www?
  Generalnie zasada jest taka sama jak to, co do tej pory robiłeś - tylko w connection stringu nie piszesz localhost czy 127.0.0.1, a podajesz adres IP lub nazwę serwera.

  0
 • Servizza
 • #3 04 Lut 2015 23:10
  -psiak-
  Poziom 32  

  Koniecznie musisz mieć ustawione uprawnienia dla użytkowników na korzystanie z tablic z innego hosta niż localhost.

  0
 • #4 04 Lut 2015 23:10
  Narvall
  Poziom 7  

  Może napisze dokładnie o jaki program mi chodzi. Jestem członkiem ZHP, jednym z drużynowych w moim hufcu. Stwierdziłem że przydałby się program który każdy z drużynowych mógłby zainstalować u siebie na komputerze i prowadzić w nim "spis" osób w drużynie, oraz żeby osoba której zadanie polega na aktualizacji stanu drużyn w rejestrze głównym nie musiała co miesiąc przypominać wszystkim o wysłaniu jej co się zmieniło, tylko wchodziła by sobie w ten program, patrzy, "Aha w drużynie numer 1 nic się nie zmieniło, w drużynie numer 2 przybyły dwie nowe osoby które trzeba wpisać w rejestr itd". Jeżeli chodzi o serwer to jeszcze nie jest ustalone najpierw chciałem sie dowiedzieć co do samej konstrukcji programu.

  0
 • #5 04 Lut 2015 23:15
  -psiak-
  Poziom 32  

  Radziłbym jednak jedną tablicę jednym z pól której będzie Login zalogowanego.
  Więc zalogowany "widzi" tylko te rekordy w którym ma swój Login.
  No chyba że to "członek ZHP" wtedy widzi wszystko.

  0
 • #6 04 Lut 2015 23:18
  marcinj12
  Poziom 40  

  A znasz PHP? Bo ja bym tu bardziej widział prostą stronkę internetową: formularz, baza mysql, wykupiony jakiś hosting www (koszt rzędu 50zł / rok), chyba że chcesz "ryzykować" to można na bezpłatnych, dostęp po podaniu hasła.

  Jeżeli macie postawiony jakiś serwer w siedzibie firmy, to dostęp do niego z zewnątrz jest w dwójnasób problematyczny: po pierwsze, ktoś musi sobie zainstalować program. Musisz się wtedy zatroszczyć o ewentualne aktualizacje. Dostęp do sieci zwykle jest za pomocą jakiegoś VPNa, którego też trzeba zainstalować, skonfigurować... W PHPie ogarniesz to szybko i bez takich problemów. Takie jest moje zdanie. :)

  1
 • #7 05 Lut 2015 01:00
  rufek90
  Poziom 24  

  To i ja dorzucę trochę od siebie.

  Jeżeli masz na myśli serwer bazy danych, tyle, że na innym komputerze, to po prostu zmieniasz connection string. Pozostają jeszcze kwestie dostępu z zewnątrz i użytkownika bazy, ale tu w stosunku do bazy lokalnej się nic nie zmienia.

  Z tego co wiem, wszystkie (albo prawie wszystkie) darmowe hostingi z bazami mysql nie pozwalają na dostęp do bazy z zewnątrz, czyli nie nadają się do Twojego zastosowania. Może uda się znaleźć coś zagramanicznego.

  Jeżeli faktycznie chcesz pisać aplikację w c#, a bazę mieć gdzieś "w świecie" to należy wykupić/zdobyć najprostszy hosting w stylu 50 zł/rok i z taką bazą się łączyć - tak, jak ktoś wyżej zasugerował.

  0