Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot partner 2 HDI po zagrzaniu silnika zapala sie kontrolka silnika i traci

04 Lut 2015 23:23 3075 8
  • Poziom 2  
    mam problem z peugotem partnerem jak zapalę jest ok po pewnym czasie jak silnik się zagrzeje oświetla się pomarańczowa kontrolka silnika i samochód słabnie zaślepiłem zawór egr myślałem ze bedzie dobrze ale skąd dalej sie zaswieca kontrolka silnika kolega podłączył kompa i pokazuje   łąd p 1352 moze ktoś poradzi gdzie szukać usterki
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 23  
    Masz problem z dogrzewaniem silnika. W pierwszej kolejnoście sprawdź czy sprawne są świece(nie sugeruj się kontrolką)
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 23  
    Ja też bym sprawdził przekaźnik grzania świec.Z tego co pamiętam znajduje się w okolicy akumulatora.
  • Poziom 15  
    Ten błąd nie spowoduje spodku mocy,musi być coś jescze
  • Poziom 2  
    bardzo dziekuje za wasze rady ale świece jak zimno to sie świeci kontrolka i gaśnie ta od swiec silnik pali ok bez szarpania równo odpala .Kontrolka od silnika zaświeca się dopiero jak silnik zagrzeje się do około 50 stopni i juz nie gaśnie a silnik traci na mocy.Wyczyściłem przepływomierz powietrza ze moze to jest wina ze silnk słabnie ale to nic nie dało nie wiem gdzie dalej szukac może ktoś miał taki problem i podzieli sie wiedzą .Zgóry dzięki.
  • Poziom 23  
    Może filtr fap masz mocno zanieczyszczony , zainteresował bym się też turbiną.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    wiktorba napisał:
    ale świece jak zimno to sie świeci kontrolka i gaśnie ta od swiec silnik pali ok bez szarpania równo odpala
    Czy ja piszę po chińsku!? To że kontrolka się zapala,to nie znaczy że świece są sprawne i że wszystke grzeją. A co do odpalania,to silniki HDI przy obecnych temperaturach będą odpalać nawet bez grzania świec. Sprawdź te świece bo niedługo wymienisz pół silnika.
  • Poziom 35  
    Podłączyć komputer na pomiary. Sprawdzić jakie są temperatury silnika kiedy zimny, kiedy jest mułowaty.
    Jakie są czasy wtrysków itd.
    Tak jak kolega Golf90 pisze, świece mogą być niesprawne, a kontrolka będzie działać.
    Jak odpalisz samochód to świece potrafi grzać jeszcze przez nawet 5 minut.

Błąd jest podpowiedzią co może być problemem. Może czujnik temperatury świrować i kiedy samochód się nagrzeje komputer dostaje informację że jest -50 stopni i grzeje świece. A kontrolka się nie zapali.

W programie na TVN Turbo było pokazane.
    Wypieli wtyczkę z wtrysku, a mechanicy wtryski wymieniali, cewki wymieniali.
    Bo komputer tak im powiedział...
  • Poziom 2  
    byłem u elektronika komputer pokazał błąd sterowania grzania silnika no to do mechanika on po sprawdzeniu jakąś kontrolką stwierdził od razu ze wszystkie świece do wymiany i przekażnik prawdopodobnie też .Myśle ze temat się wyjaśnił aa napisze jak się to skończyło bo na poniedziałek umówiłem sie z mechanikim tym co sprawdzał świece poazdro dla wszystkich