Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot partner 2 HDI po zagrzaniu silnika zapala sie kontrolka silnika i traci

wiktorba 04 Lut 2015 23:23 2487 8
  • #1 04 Lut 2015 23:23
    wiktorba
    Poziom 2  

mam problem z peugotem partnerem jak zapalę jest ok po pewnym czasie jak silnik się zagrzeje oświetla się pomarańczowa kontrolka silnika i samochód słabnie zaślepiłem zawór egr myślałem ze bedzie dobrze ale skąd dalej sie zaswieca kontrolka silnika kolega podłączył kompa i pokazuje   łąd p 1352 moze ktoś poradzi gdzie szukać usterki

0 8
  • #2 05 Lut 2015 14:19
    Golf90
    Poziom 23  

Masz problem z dogrzewaniem silnika. W pierwszej kolejnoście sprawdź czy sprawne są świece(nie sugeruj się kontrolką)

0
  • #3 05 Lut 2015 14:37
    Altus_140
    Poziom 23  

Ja też bym sprawdził przekaźnik grzania świec.Z tego co pamiętam znajduje się w okolicy akumulatora.

0
  • #4 05 Lut 2015 20:08
    pit1976
    Poziom 15  

Ten błąd nie spowoduje spodku mocy,musi być coś jescze

0
  • #5 06 Lut 2015 01:50
    wiktorba
    Poziom 2  

bardzo dziekuje za wasze rady ale świece jak zimno to sie świeci kontrolka i gaśnie ta od swiec silnik pali ok bez szarpania równo odpala .Kontrolka od silnika zaświeca się dopiero jak silnik zagrzeje się do około 50 stopni i juz nie gaśnie a silnik traci na mocy.Wyczyściłem przepływomierz powietrza ze moze to jest wina ze silnk słabnie ale to nic nie dało nie wiem gdzie dalej szukac może ktoś miał taki problem i podzieli sie wiedzą .Zgóry dzięki.

0
  • #6 06 Lut 2015 09:11
    Altus_140
    Poziom 23  

Może filtr fap masz mocno zanieczyszczony , zainteresował bym się też turbiną.

1
  • Pomocny post
    #7 06 Lut 2015 09:36
    Golf90
    Poziom 23  

wiktorba napisał:
    ale świece jak zimno to sie świeci kontrolka i gaśnie ta od swiec silnik pali ok bez szarpania równo odpala
    Czy ja piszę po chińsku!? To że kontrolka się zapala,to nie znaczy że świece są sprawne i że wszystke grzeją. A co do odpalania,to silniki HDI przy obecnych temperaturach będą odpalać nawet bez grzania świec. Sprawdź te świece bo niedługo wymienisz pół silnika.

0
  • #8 06 Lut 2015 12:54
    pepe150
    Poziom 33  

Podłączyć komputer na pomiary. Sprawdzić jakie są temperatury silnika kiedy zimny, kiedy jest mułowaty.
    Jakie są czasy wtrysków itd.
    Tak jak kolega Golf90 pisze, świece mogą być niesprawne, a kontrolka będzie działać.
    Jak odpalisz samochód to świece potrafi grzać jeszcze przez nawet 5 minut.

Błąd jest podpowiedzią co może być problemem. Może czujnik temperatury świrować i kiedy samochód się nagrzeje komputer dostaje informację że jest -50 stopni i grzeje świece. A kontrolka się nie zapali.

W programie na TVN Turbo było pokazane.
    Wypieli wtyczkę z wtrysku, a mechanicy wtryski wymieniali, cewki wymieniali.
    Bo komputer tak im powiedział...

0
  • #9 06 Lut 2015 20:50
    wiktorba
    Poziom 2  

byłem u elektronika komputer pokazał błąd sterowania grzania silnika no to do mechanika on po sprawdzeniu jakąś kontrolką stwierdził od razu ze wszystkie świece do wymiany i przekażnik prawdopodobnie też .Myśle ze temat się wyjaśnił aa napisze jak się to skończyło bo na poniedziałek umówiłem sie z mechanikim tym co sprawdzał świece poazdro dla wszystkich

0