Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak jednej fazy w instalacji trójfazowej

wiri 05 Feb 2015 07:44 4623 10
    wiri
    Level 9  
    Witam,
    Mam następujący problem:
    Straciłem jedną z faz (po zwarciu na piecu akumulacyjnym). Licznik wyświetla L1 i L3. Wybiło mi bezpiecznik przed licznikiem. Po wymianie faza jednak nie wróciła. Sprawdziłem przedlicznikowe i na jednym nie ma fazy. Co dziwne pod obciążeniem (włączony podgrzewacz) faza świeci na neonówce.
    Czy jest możliwe, że wybiło bezpiecznik gdzieś dalej skoro zalicznikowy wywaliło?
    Nie wiem gdzie jeszcze mogę szukać usterki, dlatego zwracam się do was o pomoc w tej kwestii.
    janek1815
    Level 38  
    Dalej to tylko zgłoszenie do ZE. Nie wiem gdzie mieszkasz ale dowiedz się czy sąsiedzi mają wszystkie fazy będziesz miał więcej informacji.
    wiri
    Level 9  
    Mieszkam w kamienicy. Sąsiadów spytam dzisiaj.
    chemik143
    Level 12  
    Jeśli to kamienica to pewnie jeszcze istnieje zabezpieczenie główne całego obiektu. Jeśli sąsiedzi także nie mają prądu to wpierw skontaktuj się z zarządcą.
    karolark
    Level 42  
    Zgłosić do dostawcy przyjadą zrobia skasują, masz pewnie zabezpieczenia eski?
    wiri
    Level 9  
    Calutka kamienica jest na starych klamotach. Z tego co widziałem wszędzie topikowe archaizmy. Mieszkam na poddaszu i nie mam skrzynki na korytarzu. Muszę gdzieś się dowiedzieć skąd mam to pociągnięte. Może gdzieś na strychach jest jest jakaś zapomniana :)
    zbich70
    Level 43  
    wiri wrote:
    Może gdzieś na strychach jest jest jakaś zapomniana :)

Może być na strychu, może być w piwnicy... Zarządca powinien wiedzieć.
    W jaki sposób kamienica jest przyłączona do sieci? Napowietrznie czy kablowo?
    wiri
    Level 9  
    Kablowo. Na piętrach zabezpieczenia są kolejno: za licznikiem, przed licznikiem, skrzynka na piętrze i główne w bramie. U mnie "brakuje" tej na korytarzu i to muszę wybadać, dowiedzieć się od zarządcy.
    retrofood
    VIP Meritorious for electroda.pl
    chemik143 wrote:
    Jeśli to kamienica to pewnie jeszcze istnieje zabezpieczenie główne całego obiektu. Jeśli sąsiedzi także nie mają prądu to wpierw skontaktuj się z zarządcą.

To powinien być pierwszy krok.
    User removed account
    User removed account  
    wiri
    Level 9  
    Problem rozwiązany. W końcu uzyskałem informację gdzie jest WLZ, z którego leci do mnie sieć. I po 5 minutach problem został rozwiązany (wymieniony bezpiecznik).
    Temat do zamknięcia. Dziękuję wszystkim za porady i zainteresowanie. Pozdrawiam.