Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kompresor olejowy czy bezolejowy

lopezrob 05 Lut 2015 08:39 9744 10
  • #1 05 Lut 2015 08:39
    lopezrob
    Poziom 11  

Witam
    Tym razem piszę w sprawie kompresora 50l do prac domowych, jak pompowanie kół, przedmuchanie czy też pomalowania altany ogrodowej (4mx4m) Zastanawiam się nad kompresorem jakimś markowym, ewentualnie chińskim Kwota na kompresor to ok 1000zł I jaki wybrać bezolejowy Abca: ok1020zł
    Dane techniczne:
    - Model: Montecarlo O20P 50 2KM
    - Pojemność: 50l
    - Wydajność: 230l/min
    - Moc: 2KM/1.5kW
    - Prędkość obrotowa: 2850/min
    - Zasilanie: 230V/1F/50Hz
    - Ciśnienie maksymalne: 8bar
    - Wymiary: 770x310x645
    Czy olejowy Kupczyk: ok 859zł
    model: ZVA 50
    napięcie zasilania: 230V50H il. tłoków/ il. stopni sprężania: 2/1 pojemność zbiornika: 50l
    wydajność teoretyczna: 370 l/min.
    wydajność efektywna: 255 l/min.
    moc silnika: 2,2kW (3,0KM)
    ciśnienie maksymalne: 8 bar
    Myślałem też nad (chińskim) takim Erman na pasku LT 50 ok 825zł
    Dane techniczne:
    - Max.Wydajność: ok 400l/min
    - Moc: 3,4KM
    - liczba cylindrów 2
    - Zasilanie: 230V/50Hz
    - Ciśnienie maksymalne: 8bar
    Erman ok 655zł
    Dane techniczne:
    - Model: EM 3050V
    - Silnik:: 3,1KW (4HP) 230V
    -Obroty: 2800 o/min
    - Wydajność: ok 430L/min
    - liczba cylindrów 2
    - Ciśnienie : 8bar
    I który z tych kompresorów polecacie Ewentualnie jaki inny kompresor polecacie Z góry dziękuję

0 10
  • #2 06 Lut 2015 19:46
    Thunder55
    Poziom 12  

Polecam olejowe są trwalsze. Masz tu ładnie wyjaśnione:
    "Czym się różnią? W pierwszej wersji (olejowy) pompa sprężarki jest smarowana odpowiednim olejem. Taki olej powinniśmy regularnie wymieniać, a nie są to popularne specyfiki, lecz oleje dedykowane do kompresorów (np. takie, które się nie pienią). Smarowanie powoduje, że urządzenie posłuży nam dłużej, będziemy mogli intensywniej z niego korzystać. Kompresory bezolejowe to takie, w których smarowanie nie jest potrzebne. Tłoki są zazwyczaj wyposażone w pierścienie z tworzyw sztucznych, pompa pracuje ciszej, ale znacznie bardziej się grzeje, więc kompresor nie nadaje się do ciągłej pracy. Niektóre modele wyposażono w bezpieczniki odcinające motor w sytuacji, gdy pompa osiągnie zbyt wysoką temperaturę, ale nie jest to standard, więc wiele zależy od przytomności operatora."

0
  • #3 06 Lut 2015 21:48
    mrtomjar
    Poziom 13  

Jeśli koniecznie chcesz nowego chińczyka, to lepsze będą takie, które mają małe obroty na sprężarce (więc tylko z przekładnią pasową). Dłużej pożyją, poza tym są bardziej cichsze.
    Teraz większość sprężarek marketowych jest azjatycka, taki Kupczyk jest polski tylko z nazwy.

Czy masz dostęp do sieci trójfazowej 400V?

0
  • #4 07 Lut 2015 00:16
    Krzysztof Reszka
    Moderator Elektrotechnika

Ja tak jak kolega tylko olejowe mniej problemów . Na tym forum dość często polecam kompresory Fini nie jestem żadnym ich przedstawicielem natomiast wiem ze są dobre bo mogłem wiele ich obsługiwać jako konserwator . Nie ma żadnych problemów z częściami zamiennymi co niektórzy sprzedawcy skrzętnie ukrywają , a to ważne w przestrzeni lat używania bo to firma z tradycjami.
    Więc wydaj kolego trochę więcej grosza, i taka uwaga czy nie lepiej 100l bo 50l oponki nadmuchamy, ale pomalować altankę to cienko widzę .
    Polecam też Walter ale to górna półka lub Stanley.
    http://www.pneumat.com.pl/kompresory_tlokowe_fini_z_napedem_pasowym_jednostopniowe_serii_mk

-1
  • #5 07 Lut 2015 06:57
    lopezrob
    Poziom 11  

Witam
    Tak mam dostęp do "siły" 400V Mam kompresor z silnikiem chyba 1,1kw/400V i do tego "kompresor" od C-330, Ale jest to dość stary sprzęt Butla to 40 czy 60l, od przyczepy Z kompresora cieknie olej i ma w głowicy uszkodzony gwint Jak napompuje powyżej 4 to wywali waż Do tego jest nie szczelny i nie ma wyłącznika muszę wyciągnąć wtyczkę i pilnować zegara, Dlatego wolałbym kupić coś nowego, bądź używanego, ale sprawnego Niż remontować swojego A co się tyczy kompresora Fini za 100l muszę dać 1500zł i ma tylko wydajności 165 a to chyba mało jak do malowania
    DANE TECHNICZNE:
    Wydajność teoretyczna (lt/min): 235
    Wydajność efektywna lt/min): 165
    Pojemność zbiornika (lt): 100
    Ciśnienie max. (bar): 10
    Moc silnika (kW/KM): 1,5/2
    Zasilanie (V/Ph): 230/1
    Typ pompy: MK 102
    lość cylindrów/stopni: 2/1
    Obroty pompy (R.P.M.): 1040
    Znalazłem Kompresor WALTER GK 420-2.2/100 w cenie 1000zł używany stan dobry Warto by było

0
  • #6 07 Lut 2015 13:50
    Krzysztof Reszka

lopezrob napisał:
    Znalazłem Kompresor WALTER GK 420-2.2/100 w cenie 1000zł używany stan dobry Warto by było

Może być tak jak z twoim , nic o nim nie wiesz ile pracował w jakich warunkach czy miał zawsze smarowanie etc. Więc jeśli chcesz go używać przez 10-20 lat to kup nowy lub od kogoś kto da gwarancję .

0
  • #7 07 Lut 2015 14:15
    2555967
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 07 Lut 2015 15:05
    lopezrob
    Poziom 11  

Cały czas zastanawiam się nad tym Walterem 100l
    parametry techniczne
    pojemność zbiornika [l] 50 100
    cylindry / stopnie 2 / 1
    napięcie zasilania [V] 220/380
    wydajność na ssaniu [l/min] 420
    wydajność na wydmuchu [l/min] 340
    ciśnienie [bar] 10
    moc [kW] 2,2
    Jest to konstrukcja żeliwna sądzę że dostęp części większy niż u chinoli Po za tym Gość pisze, że nie miał go od nowości i że służył do prac domowych I tyle co ja będę robił tym kompresorem to powinno w zupełności wystarczyć Wiosną pomaluje altankę z dwa razy i przez jakiś czas będzie służył do dopompowania kół Nie jestem mechanikiem

0
  • #9 07 Lut 2015 15:58
    Krzysztof Reszka

radekson napisał:
    Walter, Fini i Stanley to wszystko produkowane jest na takich samych taśmach jak kupczyki i wszelka inna china marketowa.

Głupoty piszesz kolego wszystkie firmy produkują w Chinach i nie tylko , twoje Nike .Adidas , Simens ....itd też są tam produkowane tylko one są kontrolowane przez firmę matkę jeśli chodzi o jakość i organizację . Po za tym nie wiesz czy będziesz miał kompresor ze Szwecji czy Indii czy Francji . Poczytaj historię FINI więc nie wkładaj niektórych sprzedawców nie producentów do jednego garnka .
    http://typo3.finicompressors.it/index.php?id=11&L=1

0
  • #10 07 Lut 2015 16:15
    mrtomjar
    Poziom 13  

Części do Waltera dostaniesz w razie czego (możesz wysłać maila), cen nie znam, ważne że serwis działa w Polsce. Mogę polecić, w razie odsprzedaży tyle samo dostaniesz.

1
  • #11 27 Kwi 2015 17:16
    lopezrob
    Poziom 11  

Witam
    Po zastanowieniu padło na nowy Kompresor Maktek SKY 50V (dwu tłokowy) Po rozpakowaniu i obejrzeniu go dokładnie, odechciało mi się go Chinol tylko z Polską nazwą Po długim zastanowieniu się i przemyśleniu, do czego mi tak naprawdę ten kompresor będzie potrzebny Odesłałem go z powrotem (nawet go nie uruchamiałem)
    Zrobiłem mały remont swojemu Wymieniłem uszczelkę i wkleiłem zaworek (redukcje powietrza) w "głowicy" powymieniałem zużyte uszczelki fibrowe, wyczyściłem i śmiga jak należy Trzyma powietrze i jest dobrze Do dopompowania kół wystarczy i co nieco można chałupniczo pomalować
    Dziękuję wszystkim za pomoc w dokonaniu słusznego wyboru

0