Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica C60 - termoobieg pracuje, a brak reakcji ze strony grzałki

W16 05 Lut 2015 11:33 2442 7
  • #1 05 Lut 2015 11:33
    W16
    Poziom 1  

Witam.
    Mam następujący problem z kuchenką Amica C60 . Przy włączeniu termoobiegu piekarnik nie grzeje, termoobieg pracuje, a brak reakcji ze strony grzałki (brak grzania). Gdzie tu może być przyczyna?

2 7
  • Pomocny post
    #2 05 Lut 2015 13:01
    jasko_1959

Specjalista AGD

Grzałka termoobiegu do sprawdzenia.

2
  • #3 12 Gru 2016 21:49
    slawek2021
    Poziom 9  

Witam.
    Podłączę się, u mnie również nie grzeje piekarnik na pozycji samo termo obiegu. Grzałka sprawdzona na krótko i grzeje, a jak sprawdze miernikiem czy prąd dochodzi to pokazuje 0V. Co może być przyczyną ze prąd w ogóle nie dochodzi?

0
  • #4 19 Gru 2016 21:44
    wiesiekmisiek
    Poziom 20  

Przełącznik może nie podawać prądu (wyrobiony lub coś innego). Idź po tym kabelku od grzałki i sprawdzaj - tylko uwaga 230V.

0
  • #5 19 Gru 2016 22:12
    slawek2021
    Poziom 9  

Dziękuje kolego za wskazówkę. W przełączniku styki się nadpaliły i nie można dostać takiego samego włącznika. Naprawiłem bez kupowania włącznika metodą prób i błędów.

Na przełączniku mam czynność "termo obieg + rożen i górna jedna z 2 grzałek się włącza (ta w środku) ", w ogóle nie używaną. Odłączyłem zasilanie od silnika rożna i przewody z górnej grzałki dałem do grzałki od termo obiegu "spirali".

Test przeszedł pozytywnie bez żadnego pieczenia niebawem będzie testowany przy pieczeniu. Wydaje mi się, że powinno działać dobrze.
    Pozdrawiam.

0
  • #6 20 Gru 2016 18:30
    wiesiekmisiek
    Poziom 20  

Daj foto tego przełącznika funkcyjnego ja mam kilka ze starych zapasów może coś dobiorę i podaj ile pozycji ma ten przełącznik ( mastercook i amica w niektórych wersjach były zbliżone co najmniej).

0
  • #7 20 Gru 2016 21:01
    slawek2021
    Poziom 9  

Amica C60 - termoobieg pracuje, a brak reakcji ze strony grzałki
    W sumie nie ma sensu wymieniać tego przełącznika ponieważ funkcja rożna nie jest mi w ogóle potrzebna. A na dodatek po świętach będę kupował nowy sprzęt ale już osobno piekarnik i osobno płytę z palnikami(tylko nie wiem czy indukcja czy gazowe) oraz zakup zmywarki. Dzieki kolego za pomoc ale mam nadzieje że pieczenie na święta i w święta da rade piekarnik a później to juz może się zepsuć na dobre. Znając życie to on teraz to będzie działał długo bo ta czynność na przełączniku jak nowa.Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt.

0
  • #8 21 Gru 2016 14:32
    wiesiekmisiek
    Poziom 20  

To jak uważasz. Wytrzyma pewnie i dłużej tylko zabezpieczyć trzeba dobrze odłączony fragment instalacji aby przypadkiem nie zwarło coś. Wesołych Świąt.

0