Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot Partner 1.8 - czujnik temperatury silnika

stanley18 05 Feb 2015 16:13 1785 6
 • #1
  stanley18
  Level 8  
  Potrzebuję sprawdzić, ewentualnie wymienić czujnik temperatury silnika, oleju w samochodzie Peugeot Partner 1,8 benz. 90KM.
  Gdzie go szukać i jak to mogę zrobić. Proszę o pomoc.
 • #2
  piotrekwoj1
  Level 39  
  To auto nie ma czujnika temp. oleju. Podaj dokładniejsze dane który to rok oraz na drzwiach masz taki 5 cyfrowy numer lub zrób fotkę tej tabliczki to sprawdzę Sedre.
 • #3
  stanley18
  Level 8  
  Chodzi mi o czujnik, który mierzy temperaturę silnika, a nie temp. płynu w chłodnicy. Rok samochodu to 1999, oraz podaję nr 08226FV10261. Pozdrawiam
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  piotrekwoj1
  Level 39  
  Napisz lepiej co się dzieje to prędzej coś poradzimy.
 • #6
  stanley18
  Level 8  
  Objawy są takie, że wzrosło zużycie paliwa (ok. 2-3 litry), spaliny śmierdzą (są można powiedzieć takie duszące). Po podłączeniu analizatora spalin, CO - ok. 5,0 bez względu czy pracuje na benzynie, czy na gazie. Sondę wymieniłem już na trzecią, po podłączeniu pod kompa sonda pracuje na benzynie, na gazie stoi w okolicy ok. 0,8 V. Układ zapłonowy prawidłowy (wymienione świece, kable, również filtry). komp wskazuje lekkie różnice w kolektorze podciśnienia. Jeden elektryk samochodowy (ten co podłączał kompa) sugeruje sprawdzenie szczelności w kolektorze, sprawdzenie również, czy silnik np. pracując na gazie nie pobiera lewego paliwa (u mnie wyłącza się wtedy pompa paliwa). Drugi elektryk sam. w odpowiedzi na te objawy bez podłączania pod kompa mówi, że trzeba wyjść od wymiany czujnika temp. silnika pomimo, że wskaźnik skazuje prawidłową temperaturę, wnętrze samochodu się nagrzewa.
  Co na to począć, proszę o pomoc i wskazówki.
 • #7
  piotrekwoj1
  Level 39  
  Najpierw to porządna diagnostyka i podgląd wartości rzeczywistych a nie wymiana części bo ktoś tak powiedział. Zobacz wymieniłeś już kilka rzeczy i nic nie pomogło, dlatego bezsensowna jest dalsza wymiana bez znalezienia konkretnej usterki.