Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lampy z rur miedzianych - jak uzyskac wysoki polysk miedzi ?

05 Lut 2015 18:52 10377 15
  • Poziom 15  
    Czesc!
    Projektuje lampe sufitowa oraz kilka lampek na stoliki do restauracji.Nigdy nie mialem do czynienia z rurami miedzianymi i stad pytanie do Was : jak uzyskac wysoki polysk miedzi? Jaka technike zastosowac ?Papier scierny ? Na prostych rurach to bedzie dosc latwe ale co z kolankami?Za duzo roboty... Gąbka szlifierska ? Pasty polerskie ?
    Jak zachowac wysoki polysk przez dluzszy czas ? Lakier bezbarwny ?
    Oto kilka przykladow lamp :
    Lampy z rur miedzianych - jak uzyskac wysoki polysk miedzi ? Lampy z rur miedzianych - jak uzyskac wysoki polysk miedzi ?
    Link
    Link
    Link
    Link

Pozdrawiam
    Andrzej
  • PCBway
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 33  
    Po wypolerowaniu mógłbyś pomalować bezbarwnym typu clear, jednak jeśli te elementy będą się nagrzewać to będzie problem.
  • Poziom 30  
    Zachowanie połysku metalu może być uzyskane, podobnie jak po metalizacji próżniowej elementów plastikowych (np. ozdoby choinkowe, regenerowane reflektory samochodowe), poprzez lakierowanie i podsuszenie w komorze z odpowiednią do typu lakieru podwyższoną temperaturą. Dawniej robiło się to bezbarwnym lakierem typu "chemosil". Tak się robiło kilkadziesiąt lat temu i możliwe, że obecnie znajdziesz mniej śmierdzące lakiery.
    A może zrobi Ci to, lub coś podpowie, zakład regeneracji reflektorów samochodowych.
  • PCBway
  • Poziom 42  
    Najpierw pasta polerska (ręcznie), potem lakier bezbarwny dla utrwalenia efektu. Dokładnie tak, jak z domowym wytwarzaniem płytek PCB.
  • Poziom 15  
    Cześć!
    Dziękuję za zainteresowanie tematem. Myślę, że lakier do zabezpieczenia płytek drukowanych mnie przekonuje. Pytanie w drugą stronę: jak zrobić efekt postarzania miedzi?
    Pozdrawiam, Andrzej.
  • Poziom 30  
    Do postarzenia brązu, mosiądzu, miedzi, używałem zawsze wielosiarczku potasu. Reagując śmierdzi jak zgnita wątroba, dlatego można to robić na otwartej przestrzeni, ale skutek wyśmienity.
  • Poziom 15  
    Witam!
    Jak "traktowałeś" miedź wielosiarczkiem potasu? Jakieś porady? Jak nanosić na miedź, jak długo wytrawiać?
    Pozdrawiam, Andrzej.

PS. Znalazłem wielosiarczek potasu na Allegro. :)
  • Poziom 35  
    Moim zdaniem miedż jest takim naturalnym materiałem przy którym nic nie trzeba robić. Zawsze ładnie wygląda. Poprostu czas jest w tym wypadku wyznacznikiem "piękności". Świeżo po "produkcji" błyszczy, też dobrze, po pewnym czasie nabiera patyny, też dobrze. Sztuczne przyśpieszanie naturalnych procesów, to taka zachcianka nie cierpliwych.
  • Poziom 15  
    Cześć! Odkryte przypadkowo, proszek do prania zrobił robotę. :)

Lampy z rur miedzianych - jak uzyskac wysoki polysk miedzi ?
  • Poziom 15  
    Witam!
    Zrezygnowałem z efektu postarzania i poszedłem w drugą stronę/połysk.
    Zdemontowałem kiedyś elementy windy z 1938 roku i wykorzystałem amperomierz jako dekorację w którym ledy przypominają obsłudze kuchni o niezapominaniu (nagminnym) wyłączania elektorozaworu od butli z gazem :D .
    Włącznik spełnia funkcję..włącznika swiatła :D .
    Pozdrawiam.
    Andrzej Lampy z rur miedzianych - jak uzyskac wysoki polysk miedzi ? Lampy z rur miedzianych - jak uzyskac wysoki polysk miedzi ? Lampy z rur miedzianych - jak uzyskac wysoki polysk miedzi ? Lampy z rur miedzianych - jak uzyskac wysoki polysk miedzi ? Lampy z rur miedzianych - jak uzyskac wysoki polysk miedzi ? Lampy z rur miedzianych - jak uzyskac wysoki polysk miedzi ? Lampy z rur miedzianych - jak uzyskac wysoki polysk miedzi ? Lampy z rur miedzianych - jak uzyskac wysoki polysk miedzi ? Lampy z rur miedzianych - jak uzyskac wysoki polysk miedzi ? Lampy z rur miedzianych - jak uzyskac wysoki polysk miedzi ?

Dodano po 4 [minuty]:

Lampy z rur miedzianych - jak uzyskac wysoki polysk miedzi ? Lampy z rur miedzianych - jak uzyskac wysoki polysk miedzi ? Lampy z rur miedzianych - jak uzyskac wysoki polysk miedzi ? Lampy z rur miedzianych - jak uzyskac wysoki polysk miedzi ? Lampy z rur miedzianych - jak uzyskac wysoki polysk miedzi ? Lampy z rur miedzianych - jak uzyskac wysoki polysk miedzi ? Lampy z rur miedzianych - jak uzyskac wysoki polysk miedzi ? Lampy z rur miedzianych - jak uzyskac wysoki polysk miedzi ? Lampy z rur miedzianych - jak uzyskac wysoki polysk miedzi ? Lampy z rur miedzianych - jak uzyskac wysoki polysk miedzi ?
  • Poziom 21  
    Jak nazywają się i gdzie można kupić takie żarówki wyglądające na starodawne?
  • Poziom 23  
    Szukaj pod hasłem "żarówka edisona".
  • Moderator sekcji Technicznej
    @Piotrek#G
    Całość ciekawie wygląda i ma "smaczek". Tylko jedno mi tu nie pasuje a mianowicie:
    - podświetlenie amperomierza nad wyłącznikiem :(
    Jeśli już chcesz zachować ten stary styl wystroju to usuń te niebieskie LED. Tam muszą wręcz być normalne żarówki i dodatkowo dałbym takie na wyższe napięcie pracy aby nie świeciły jasno a były na pograniczu między jasnym a żarzącym trybem świecenia. Wtedy i ten punkt świecący wystroju wnętrza będzie pasował do stylu wiszących lamp.
  • Poziom 30  
    Patrząc na Twoją ciekawą kompozycję z miedzianymi elementami o wysokim połysku, zauważyłem istotną rolę właściwej, przyjaznej dla oka iluminacji. Tylko obniżona temperatura świecenia, podkreśla charakter miedzi i umożliwi dłuższy kontakt wzrokowy z Twoją odbijającą światło ekspozycją. Jasne źródła światła, przy takich refleksach, zadręczyłyby Ci klientów.
    Lubisz ciekawe próby, więc może zainteresuje Cię świecenie z wykorzystaniem czystego kryptonu.
    Wyładowania, z wykorzystaniem bardzo prostych do skonstruowania źródeł wysokiego napięcia, w szklanym pojemniku z rozrzedzonym czystym kryptonem, dały podstawę do zbudowania wielu gadżetów, np. znanych pod nazwą "plasma bottle dome":
    https://www.google.pl/search?q=Plasma+Bottle+...ChMIh_SYtK3_xgIVRW0UCh1RNwAK&biw=1244&bih=634
    Przykład działania:
    https://www.youtube.com/watch?v=2heldjqzDn0
    Tym przykładem, gdybyś osłonił szkłem, np. wypolerowane stare urządzenie, chociażby takie jak Twój amperomierz, uzyskałbyś tą techniką niepowtarzalnie piorunujący efekt.
    Można kupić kule "plasma globe", działające przeważnie w oparciu o mieszanki gazów z przewagą argonu, ale argon daje mniej ciekawe wzrokowo efekty.
    Powyższe propozycje dotyczyły sposobów wyeksponowania elementów o wysokim połysku, a to jest przedmiotem Twojego tematu.
    Gdyby Ci się udało coś zrobić i przypomnieć staruszka Heinricha Geisslera (rurki Geisslera), to by dopiero było postarzenie charakteru wnętrza.
    Pozwolę sobie przypomnieć:
    https://www.google.pl/search?q=geissler+tubes...-QVp&biw=1244&bih=634#imgrc=QKdXHDj9VcJ7hM%3A
  • Poziom 15  
    Czolem!
    Dziękuje wszystkim za opinie,uwagi i sugestie.
    Zarowki kupilem w Bauhaus.
    Mój pomysł był taki zeby zastosować białe smd o barwie ciepłej ale właściciel uparł sie na niebieskie (tłumaczył to innymi elementami dekoracyjnymi w tymże kolorze).
    Zgadzam sie ze normalne żarówki na wyższe napięcie pracy wygladałyby super.

W restauracji całym oświetleniem sterują dimmery,światło jest stonowane.
    "plasma bottle dome" - świetny efekt :D
    Miłej niedzieli!
    Pozdrawiam.
    Andrzej