Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Instalacja gzowa LandiRenzo w Volvo samochód ma zrywki na małych obrotach.

siks4 05 Feb 2015 19:22 933 5
Wago
    siks4
    Level 8  
    Witam. Proszę o pomoc może ktoś z was miał taki problem a niestety moi mechanicy od gazu nie umieją określić czemu tak się dzieje a o naprawię nie wspomnę. Teraz dokładniej o usterce. Na postoju przy obrotach małych 1tyś na gazie ma zrywki(strzały co pare sekund) podczas których spada też napięcie ponieważ całe oświetlenie miga. Po wyłączeniu gazu wszystko przestaje. To dzieje się nie cały czas tylko jak samochód się zagrzeje i np zatrzymuje się na światłach. Ciężko mi to opisać, mechanicy od gazu stwierdzili że to jest cewka ale to nie jest możliwe ponieważ na benzynie samochód nie przerywa. Jeszcze słyszałem że może być zanieczyszczona przepustnica? Proszę o jakieś porady ponieważ strasznie jest to irytujące i nie wiem czy jest to poważne. Dodam że świece też były sprawdzane.
  • Wago
  • Helpful post
    sebap
    Level 41  
    Jakie to Volvo? Jaki silnik? Instalacja gazowa której generacji? Jakie podzespoły instalacji gazowej?
  • Wago
  • Helpful post
    miroix
    Level 20  
    Witam. Po pierwsze piszemy wszystkie potrzebne informacje jak typ instalacji, model itd.
    Po drugie jeżeli jest na benzynie dobrze nie oznacza to że będzie dobrze na gazie, gaz ma większe wymogi co do stanu instalacji elektrycznej jak cewka, kable WN, świece.
    Czy były wymieniane kable? świece? takie objawy występują bardzo często przy przebiciach na kablach, a to że były sprawdzane świece nie oznacza że są sprawne na tyle aby przy niskich obrotach nie gubić iskry co skutkuje strzałami niespalonego gazu, to samo dotyczy niesprawnych przewodów, gdzie dla gazu ma to ogromne znaczenie bardzo mało wyczuwalne przy zasilaniu na benzynie. W pierwszej kolejności sprawdzenie - wymiana przewodów na w miarę dobrej jakości.
    Sprawdzić kolega może przewody tak jak ja to robiłem w bardzo ciemnym pomieszczeniu lub dobrze najlepiej jak wieczorem, zasłaniałem się kocem aby być w całkowitej ciemności i jak oczy przywykły to widać delikatne iskierki na kabelkach a można jeszcze popryskać wodą spryskiwaczem do kwiatków oczywiście na włączonym silniku.
    To jest typowe niedomaganie, wypadanie zapłonu i może też być winna cewka ale ja bym się wstrzymał i zaczął od tego co wymaga najczęstszych wymian, czyli na początek kable, świece a na samym końcu cewka.
    Brak iskry na wolnych obrotach powoduje zbieranie się gazu co przy następnym cyklu zapłonie powoduje strzał spadek obrotów, więc nie zaczynać od du---strony tylko sprawdzić po kolei i zacząć jak napisałem od podstawowych rzeczy jak kable które są nie jedną ale najczęstszą przyczyną wypadania zapłonu.
    siks4
    Level 8  
    Przepraszam że nie napisałem wszystkiego ale to mój pierwszy post. To samochód Volvo s80 2.9 benzyna a instalacja Landirenzo G.P.L.2. Rid. GPL IG1SUPERMAGG. Komputer to Omegas
    sebap
    Level 41  
    Ja bym także obstawiał cewkę lub kable bo objawy na nie wskazują.
    miroix
    Level 20  
    sebap wrote:
    Ja bym także obstawiał cewkę lub kable bo objawy na nie wskazują.

Tak to normalny objaw i o tym napisałem aby sprawdził, a samej cewki na początek bym się nie czepiał.
    Jak kolega siks4 to posprawdza i doprowadzi do ładu to mam nadzieje że da znać.
    A w takim wypadku jak zaczyna parskać to od razu pierwsze co zawsze robiłem to wymieniałem kable i świece aby mieć z głowy za jednym zamachem. Pozdrawiam.