Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo Mk1 93r. 1.8 v16 - Zamek Centralny - Czarna magia w mrozny dzien

05 Lut 2015 19:32 1632 13
  • Poziom 6  
    Witam :)
    Jak w temacie napisałem posiadam Mondeo Mk1.
    Cały problem tkwi w centralnym zamku, który na ogół w jakikolwiek ciepły, chłodny, deszczowy, czy też pochmurny dzień działa zupełnie normalnie jak każdy inny normalny zamek centralny. Otwiera i zamyka wszystkie drzwi jak tylko będę miał na to kaprys, ale...Kiedy np. wychodzę rano do auta a na dworze zimowa pora i minusowa temperatura (nawet nie wielka) to owy zamek ma swoje kaprysy. Po naciśnięciu przycisku na pilocie zamek reaguje a siłowniki otwierają (i teraz uwaga) po czym natychmiast zamykają wszystkie drzwi. Taka trochę zabawa w kotka i myszkę, ponieważ aby wejść do auta muszę pociągnąć za klamkę drzwi kierowcy pomiędzy otwieraniem a zamykaniem rygli. Jak już otworzę swoją maszynę centralny jakby się zacinał i bez przerwy otwiera i zamyka pozostałe drzwi do chwili zamknięcia drzwi kierowcy bądź odłączenia centralnego.
    Dodam ze centralny nie jest fabryczny, a sterownik znajduje się po stronie kierowcy koło bezpieczników (firma carprotect).
    Proszę o pomoc ponieważ nie wiem gdzie szukać przyczyny
  • Poziom 6  
    Dziekuje kolego :) zawsze to jakas poszlaka. Apropo drzwi kierowcy mialem tez sytuacje ze po otwarciu drzwi na mrozie nie moglem ich zamknac. Dopiero jak rozruszałem rygiel ręcznie załapały. Tak jak by przymarzł czy coś. Wszystkie spryskałem wd40, i jest dobrze lecz centralny nadal robi swoje. Poprzedni właściciel polecił mi rozkręcenie drzwi pasażera i natknąłem się tam na wiązkę kabli centralnego kompletnie źle zaizolowaną i naprawiłem to myśląc że tam wilgotnieje i przymarza, ale to dalej nie to. Czytałem też na forum o wiązce kabli, która znajduje się pod siedzeniem pasażera i lubi korodować, ale skoro to nie fabryczny zamek to zastanawiam się, czy coś takiego się tam znajduje u mnie i czy demontaż tego wszystkiego ma jakikolwiek sens.
  • Poziom 34  
    Tak jak napisał kolega wyżej , nie szukaj z tyłu .
    Szwankuje któryś sterownik sterujący (5 przewodów) na pewno masz go w drzwiach kierowcy , czasem zakładają w obu przednich . Wygląda że cięgno od klamki za ciężko pracuje i siłownik nie morze go wypchnąć.
  • Poziom 20  
    Miałem dokładnie taki sam problem z centralnym w Fordzie Sierra. Pomogło rozebranie wszystkich zamków drzwiowych, oczyszczenie ze starego smaru i nałożenie nowego.
  • Poziom 9  
    U mnie w moim mondeo mk2 przy takiej sytuacji i takich samych objawach okazało się że mam uszkodzony włącznik stykowy ,który znajdaje się na zamku przykręcony do karoserii na słupku drzwi.kupiłem gdzieś używany za 10 z rozbiórki, założyłem i po problemie.
  • Poziom 6  
    Dzis ponownie podszedlem rano do auta. Ku zdziwieniu zauwazylem ze centralny nie otworzyl drzwi pasazera. Otworzylem je kluczykiem z delikatnym oporem. Tak jak w przypadku drzwi kierowcy jakis czas temu te tez nie chcialy sie domknac. Dopiero jak na sile je dopchalem centralny je zamknal i dzialal juz normalnie. A wiec obstawie na rozebranie zamkow i na nowo je nasmaruje.

Dodano po 4 [minuty]:

W zasadzie zadnych nie otworzyl bo jak pisalem zamyka je od razu ale w tamtych nie zareagowala nawet klamka wewnetrzna
  • Poziom 9  
    Jeżeli rozebranie i nasmarowanie tych elementów nic nie da to proponuje sprawdzić te włączniki stykowe ,o których pisałem.Proszę sprawdzić także przy okazji wiązkę przewodów ,która prowadzi z drzwi kierowcy pod "deskę".Czytałem o tym gdzieś ,iż to też może być przyczyną w Pańskim autku.
  • Moderator Samochody
    Opisywany objaw pasuje raczej do usterki mechanicznej, jeśli któryś z siłowników MASTER w zadanym czasie nie osiągnie żądanej pozycji, wszystkie zamki wracają do poprzedniej pozycji. Czyli któryś z siłowników napotyka za duży opór i nie może osiągnąć w pełni pozycji otwarty.
  • Poziom 9  
    Być może pasują!Ale ja tylko staram się pomóc na własnym przykładzie,gdyż jak już wcześniej pisałem posiadam Forda Mondeo mk2 , a mechanizmy zamykania drzwi montowane w obydwu modelach(mk1 i mk2) były niezmienne.
  • Moderator Samochody
    Równie dobrze mogą być od początku źle zamontowane siłowniki.
    @adamoenoo, w temacie jest mowa o dokładanej chińszczyźnie, a nie oryginalnym CZ. Czytaj dokładnie zanim zabierzesz głos!
  • Poziom 9  
    Zwracam honor!Pomyślałem,że zamki fabryczne ,a sterownik chiński dokładany tak jak przeważnie robią to w mondeo po to, żeby mieć tego pilota w kieszeni do zamykania/otwierania wozu.
  • Poziom 6  
    Nie ma co sie sprzeczac ;)
    Dziekuje za wszystkie sugestie. Jutro wolne a wiec zabiore sie za rozbiorke obu zamkow i ich oczyszczenie i nasmarowanie:) watpie by to byla wina uszkodzenia czy tez zawilgocenia jakis przewodow czy tam usterka silownikow bo jak wspomnialem zazwyczaj wszystko dziala zupelnie sprawnie... tylko te mrozy. Napewno umieszcze posta o tym jak mi poszlo i czy cos to dalo:)
  • Poziom 6  
    Rozebrałem oba zamki, wyczyściłem i zobaczymy. Ponadto, że zebrało się tam sporo syfu, pospadały bądź raczej powyłamywały się sprężynki, które odbijają rygle. Do tego na ryglu od strony pasażera zerwała się guma na nim osadzona, powodując dodatkowy opór jego pracy. Po zmianie zamków wszystko powinno wrócić do normy, a więc tym czasem dziękuję wszystkim za pomoc :)