Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Mondeo Mk1 93r. 1.8 v16 - Zamek Centralny - Czarna magia w mrozny dzien

emce2pro 05 Feb 2015 19:32 2199 13
    emce2pro
    Level 8  
    Witam :)
    Jak w temacie napisa貫m posiadam Mondeo Mk1.
    Ca造 problem tkwi w centralnym zamku, kt鏎y na og馧 w jakikolwiek ciep造, ch這dny, deszczowy, czy te pochmurny dzie dzia豉 zupe軟ie normalnie jak ka盥y inny normalny zamek centralny. Otwiera i zamyka wszystkie drzwi jak tylko b璠 mia na to kaprys, ale...Kiedy np. wychodz rano do auta a na dworze zimowa pora i minusowa temperatura (nawet nie wielka) to owy zamek ma swoje kaprysy. Po naci郾i璚iu przycisku na pilocie zamek reaguje a si這wniki otwieraj (i teraz uwaga) po czym natychmiast zamykaj wszystkie drzwi. Taka troch zabawa w kotka i myszk, poniewa aby wej嗆 do auta musz poci庵n望 za klamk drzwi kierowcy pomi璠zy otwieraniem a zamykaniem rygli. Jak ju otworz swoj maszyn centralny jakby si zacina i bez przerwy otwiera i zamyka pozosta貫 drzwi do chwili zamkni璚ia drzwi kierowcy b康 od陰czenia centralnego.
    Dodam ze centralny nie jest fabryczny, a sterownik znajduje si po stronie kierowcy ko這 bezpiecznik闚 (firma carprotect).
    Prosz o pomoc poniewa nie wiem gdzie szuka przyczyny
    emce2pro
    Level 8  
    Dziekuje kolego :) zawsze to jakas poszlaka. Apropo drzwi kierowcy mialem tez sytuacje ze po otwarciu drzwi na mrozie nie moglem ich zamknac. Dopiero jak rozrusza貫m rygiel r璚znie za豉pa造. Tak jak by przymarz czy co. Wszystkie spryska貫m wd40, i jest dobrze lecz centralny nadal robi swoje. Poprzedni w豉軼iciel poleci mi rozkr璚enie drzwi pasa瞠ra i natkn掖em si tam na wi您k kabli centralnego kompletnie 幢e zaizolowan i naprawi貫m to my郵帷 瞠 tam wilgotnieje i przymarza, ale to dalej nie to. Czyta貫m te na forum o wi您ce kabli, kt鏎a znajduje si pod siedzeniem pasa瞠ra i lubi korodowa, ale skoro to nie fabryczny zamek to zastanawiam si, czy co takiego si tam znajduje u mnie i czy demonta tego wszystkiego ma jakikolwiek sens.
    coperfild
    Level 35  
    Tak jak napisa kolega wy瞠j , nie szukaj z ty逝 .
    Szwankuje kt鏎y sterownik steruj帷y (5 przewod闚) na pewno masz go w drzwiach kierowcy , czasem zak豉daj w obu przednich . Wygl康a 瞠 ci璕no od klamki za ci篹ko pracuje i si這wnik nie morze go wypchn望.
    James596
    Level 21  
    Mia貫m dok豉dnie taki sam problem z centralnym w Fordzie Sierra. Pomog這 rozebranie wszystkich zamk闚 drzwiowych, oczyszczenie ze starego smaru i na這瞠nie nowego.
    adamoenoo
    Level 10  
    U mnie w moim mondeo mk2 przy takiej sytuacji i takich samych objawach okaza這 si 瞠 mam uszkodzony w陰cznik stykowy ,kt鏎y znajdaje si na zamku przykr璚ony do karoserii na s逝pku drzwi.kupi貫m gdzie u篡wany za 10 z rozbi鏎ki, za這篡貫m i po problemie.
    emce2pro
    Level 8  
    Dzis ponownie podszedlem rano do auta. Ku zdziwieniu zauwazylem ze centralny nie otworzyl drzwi pasazera. Otworzylem je kluczykiem z delikatnym oporem. Tak jak w przypadku drzwi kierowcy jakis czas temu te tez nie chcialy sie domknac. Dopiero jak na sile je dopchalem centralny je zamknal i dzialal juz normalnie. A wiec obstawie na rozebranie zamkow i na nowo je nasmaruje.

Dodano po 4 [minuty]:

W zasadzie zadnych nie otworzyl bo jak pisalem zamyka je od razu ale w tamtych nie zareagowala nawet klamka wewnetrzna
    adamoenoo
    Level 10  
    Je瞠li rozebranie i nasmarowanie tych element闚 nic nie da to proponuje sprawdzi te w陰czniki stykowe ,o kt鏎ych pisa貫m.Prosz sprawdzi tak瞠 przy okazji wi您k przewod闚 ,kt鏎a prowadzi z drzwi kierowcy pod "desk".Czyta貫m o tym gdzie ,i to te mo瞠 by przyczyn w Pa雟kim autku.
    tzok
    Moderator of Cars
    Opisywany objaw pasuje raczej do usterki mechanicznej, je郵i kt鏎y z si這wnik闚 MASTER w zadanym czasie nie osi庵nie 膨danej pozycji, wszystkie zamki wracaj do poprzedniej pozycji. Czyli kt鏎y z si這wnik闚 napotyka za du篡 op鏎 i nie mo瞠 osi庵n望 w pe軟i pozycji otwarty.
    adamoenoo
    Level 10  
    By mo瞠 pasuj!Ale ja tylko staram si pom鏂 na w豉snym przyk豉dzie,gdy jak ju wcze郾iej pisa貫m posiadam Forda Mondeo mk2 , a mechanizmy zamykania drzwi montowane w obydwu modelach(mk1 i mk2) by造 niezmienne.
    ociz
    Moderator of Cars
    R闚nie dobrze mog by od pocz徠ku 幢e zamontowane si這wniki.
    @adamoenoo, w temacie jest mowa o dok豉danej chi雟zczy幡ie, a nie oryginalnym CZ. Czytaj dok豉dnie zanim zabierzesz g這s!
    adamoenoo
    Level 10  
    Zwracam honor!Pomy郵a貫m,瞠 zamki fabryczne ,a sterownik chi雟ki dok豉dany tak jak przewa積ie robi to w mondeo po to, 瞠by mie tego pilota w kieszeni do zamykania/otwierania wozu.
    emce2pro
    Level 8  
    Nie ma co sie sprzeczac ;)
    Dziekuje za wszystkie sugestie. Jutro wolne a wiec zabiore sie za rozbiorke obu zamkow i ich oczyszczenie i nasmarowanie:) watpie by to byla wina uszkodzenia czy tez zawilgocenia jakis przewodow czy tam usterka silownikow bo jak wspomnialem zazwyczaj wszystko dziala zupelnie sprawnie... tylko te mrozy. Napewno umieszcze posta o tym jak mi poszlo i czy cos to dalo:)
    emce2pro
    Level 8  
    Rozebra貫m oba zamki, wyczy軼i貫m i zobaczymy. Ponadto, 瞠 zebra這 si tam sporo syfu, pospada造 b康 raczej powy豉mywa造 si spr篹ynki, kt鏎e odbijaj rygle. Do tego na ryglu od strony pasa瞠ra zerwa豉 si guma na nim osadzona, powoduj帷 dodatkowy op鏎 jego pracy. Po zmianie zamk闚 wszystko powinno wr鏂i do normy, a wi璚 tym czasem dzi瘯uj wszystkim za pomoc :)