Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes A klase w 168 1.6 cdi skrzynia 722.7 świeci BAS/ESP

05 Lut 2015 21:54 3621 9
  • Poziom 9  
    Jak w temacie zapala się kontrolka BAS/ESP
    Po diagnostyce wyskoczyły usterki
    Mercedes A klase w 168 1.6 cdi skrzynia 722.7 świeci BAS/ESP Mercedes A klase w 168 1.6 cdi skrzynia 722.7 świeci BAS/ESP

po usunięciu pozostały
    Mercedes A klase w 168 1.6 cdi skrzynia 722.7 świeci BAS/ESP Mercedes A klase w 168 1.6 cdi skrzynia 722.7 świeci BAS/ESP Mercedes A klase w 168 1.6 cdi skrzynia 722.7 świeci BAS/ESP

Dodano po 5 [minuty]:

Dodam że w skrzyni biegów wymieniałem elektro zawór i zaworki zwrotne na płycie sterującej,auto jechało w trybie awaryjnym i nie przerzucało biegów , po naprawie wszystko OK ,ale ta kontrolka świeciła się przed i po naprawie . Te usterki nic mi nie mówią
  • Poziom 16  
    Może być taśma pod kierownicą uszkodzona, wyłącznik świateł STOP przy pedale hamulca, sprawdz czy sygnał dzwiękowy (klakson) ci działa bo jeśli nie to właśnie ta taśma pod kierownicą może być uszkodzona
  • Poziom 9  
    O kurde ...z tych kodów za cholerę bym na to nie wpadł , jutro sprawdzę.
  • Poziom 16  
    A co wcześniej robiłeś że zaświeciły ci te kontrolki ? ok. nie doczytałem na dole. Spróbuj skalibrować czujnik położenia kierownicy czyli poskręcaj kierownicą na zapalonym silniku na postoju parę razy na przemian w lewo i w prawo ( do końca ), czasami po odłączeniu akumulatora trzeba przeprowadzić taka klibrację.
  • Poziom 9  
    Te kontrolki świeciły się od początku, raz świecą raz włączają się później
    Kalibracje robiłem,nie pomaga.
  • Poziom 16  
    Czym Ty to diagnozujesz ?
  • Poziom 9  
    DELPHI DS500E
  • Poziom 16  
    Poszukaj kogoś kto ma stardiagnoze i umie tym 'władać'. Dobrze by było podglądnąć parametry bo teraz to takie gdybanie będzie. Zaoszczędzisz czas i pieniądze. Może być gdzieś kabel przerwany albo zgnity.
  • Poziom 9  
    stardiagnoza pokazała

Mercedes A klase w 168 1.6 cdi skrzynia 722.7 świeci BAS/ESPMercedes A klase w 168 1.6 cdi skrzynia 722.7 świeci BAS/ESPMercedes A klase w 168 1.6 cdi skrzynia 722.7 świeci BAS/ESP

Mercedes A klase w 168 1.6 cdi skrzynia 722.7 świeci BAS/ESPMercedes A klase w 168 1.6 cdi skrzynia 722.7 świeci BAS/ESPMercedes A klase w 168 1.6 cdi skrzynia 722.7 świeci BAS/ESP

Po pierwszym kodzie ,tak jak pisałeś może być zepsuty czujnik pod pedałem hamulca :idea:
  • Poziom 9  
    Wymiana czujnika pedału hamulca pomogła .