Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BRIGGS&STRATTON - Rozrusznik "nie ma si造"

05 Feb 2015 22:43 3090 10
  • Level 15  
    Mam rozrusznik oryginalny do silnika BRIGGS&STRATTON w mojej kosiarce SNAPER kt鏎y pod陰czony do akumulatora 36Ah z wielkim trudem zakr璚a silnik, a przewody rozruchowe robi si gor帷e.
    Rozebra貫m rozrusznik celem sprawdzenia stanu tulejek 這篡skowych, czy wirnik nie ociera si o stojan.
    Stwierdzi貫m 瞠, stan tulejek jest b.dobry, i nie wida najmniejszych 郵ad闚 otar.
    Zaskoczy豉 mnie sama budowa rozrusznika poniewa stojan jest wykonany z magnesu sta貫go, a pr康 przez uk豉d czteroszczotkowy podawany jest tylko na wirnik.
    Nasuwa si pytanie, czy magnes w stojanie straci si喚 magnetyczn, i czy jest spos鏏 na jego regeneracj?
    Pozdrawiam
    Czy Twoje urz康zenia IoT s bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj si za darmo
  • Level 29  
    Normalny rozrusznik, konstrukcja spotykana w samochodach osobowych.
    A jak wygl康a komutator i reszta wirnika?
    A akumulator sprawny, na豉dowany?
  • Level 22  
    Sam silnik kr璚i si bez opor闚? Zak豉dam, 瞠 oczywi軼ie to sprawdzi貫.
  • Level 1  
  • User removed account  
  • Level 15  
    Wraz z mechanikiem samochodowym pr鏏owali鄉y usprawni rozrusznik bez obci捫enia, z mocnego prostownika nie rusza natomias z akumulatora kr璚i ale jest s豉by a kable si grzej (du篡 pob鏎 pr康u). Uk豉d czteroszczotkowy czy軼iutki na monolicie prawie jak na stronie http://www.fmgparts.pl/index.php?p919,szczotk...ton-z-tulejka-trzymajaca-wirnik-nr-org-395537 Komutator i wirnik jak nowe.
  • Level 14  
    Proponuje sprawdzi czy wirnik nie ma przebicia ja robi to 瘸r闚k na 220V ( spos鏏 niebezpieczny ale skuteczny )
  • Level 15  
    Dzi瘯i za porad.
    Propozycj poddaj kolegom pod dyskusje
  • Level 15  
    Sprawdzi貫m czy wirnik nie ma przebicia. qrcze 瞠 tak p騧no to zrobi貫m, faktycznie jest przebicie i sprawa jasna z這m.
    Dzi瘯i koledzy za pomoc, wiele si nauczy貫m.
    ps. szkoda bo rozrusznik to wygoda ale i znaczny koszt.
    Pozdr闚ko
  • Level 43  
    Dosze
    Wr鏏lewski wrote:
    szkoda bo rozrusznik to wygoda ale i znaczny koszt.

Ca造 rozrusznik ok 200z.
  • Level 15  
    Kupi貫m za ok. 160 z.
    Obiecali odkupi uszkodzony (?)
    Dzi瘯i.
    Pozdrawiam