Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kyocera 1010 - Drukuje tylko część strony, pionowy pasek wydruku

abcnick 05 Feb 2015 23:38 1701 2
 • #1
  abcnick
  Level 9  
  Witam.
  Mam problem z drukarką Kyocera 1010, drukuje tylko fragment strony 3cm pionowy pasek
  Kyocera 1010 - Drukuje tylko część strony, pionowy pasek wydruku
  - na wydruku miała być tabela na całą stronę.

  Problem powstał po wyczyszczeniu, wałków, podklejeniu sprzęgła, potrzebna była konserwacja bo nie pobierała kartek z dołu, a z góry pobierała podwójnie (po konserwacji kartki pobiera już dobrze) Podczas czyszczenia wyciągałem bęben z tonerem i przykryłem kartką by go nie naświetlić(kilka razy był wkładany do drukarki, żeby sprawdzić czy dobrze już pobiera kartki i wydruki wychodziły ok, ale był jeszcze problem z podawaniem kartek). Na końcu odwróciłem drukarkę do góry nogami(oczywiście bez bębna z tonerem) wyczyściłem dokładnie od spodu, zaczęła pobierać kartki tak jak należy ale niestety przestała dobrze drukować.
  Szukałem, ale nie mogłem znaleźć podobnego tematu, więc jak się ktoś spotkał z czymś takim to proszę o pomoc.
 • Helpful post
  #2
  copyman
  Photocopiers specialist
  Wyglada jakby coś laser zasłaniało. Sprawdź dobrze czy coś sie tam nie obluzowało lub nie przemieściło w niewłaściwe miejsce .

  C.
 • #3
  abcnick
  Level 9  
  Dzięki za odpowiedź, dzięki temu udało mi się szybko zlokalizować i zlikwidować problem. Podczas odwracania drukarki do góry nogami, proszek który znajdował się w różnych zakamarkach drukarki zasypał lustro lasera, to takie długie cienkie. Po rozebraniu pokrywy lasera od razu było to widać. Wyczyściłem je bardzo dokładnie i drukuje dużo lepiej niż wcześniej. Ogólnie drukarka chodzi prawie jak nowa:) Niby prosta usterka i prosta rozwiązanie, ale pierwszy raz czyściłem drukarkę laserową i widząc ten niepełny wydruk, myślałem, że to coś poważniejszego.