Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Agregat prądotwórczy diesel przeróbka na hydrauliczne

waldasiek 06 Lut 2015 09:18 1323 6
  • #1 06 Lut 2015 09:18
    waldasiek
    Poziom 7  

Witam

Mam zagadkę z moim agregatem, z racji masy (98kg bez płynów) chciałem przerobić go na zasilanie hydrauliczne i zabudować na stałe w maszynie (sam silnik to ~50kg)

parametry agregatu w/g tabliczki znamionowej:

Moc znamionowa 4,5Kw
    Moc maksymalna 5 Kw
    obroty 2900

Wiem że muszę zastosować silnik hydrauliczny o mocy nie mniejszej niż parametry agregatu i przekładnie by uzyskać wymagane obroty ale co z regulacją obrotów?
    Agregat ma wbudowaną automatyczną regulacje zależną od obciążenia, czy mogę dać na hydraulice pełen przepływ a regulator napięcia który jest wbudowany i tak nie przepuści większego prądu czy zle kombinuje?

0 6
  • #2 06 Lut 2015 09:34
    SKM 1964
    Poziom 32  

Chodzi o utrzymanie stałych obrotów na pewnym poziomie , gdyż od tego zależy częstotliwość prądu 50 Hz.Co będzie jak postawisz prądnicy większe obciążenie?

Dodano po 4 [minuty]:

Agregat ma wbudowaną regulację ale silnika
    , i przy większym obciążeniu próbuje podnieść obroty Diesla tak żeby wyrównać częstotliwość na poziomie 50 Hz.

0
  • #3 06 Lut 2015 09:35
    janek1815
    Poziom 38  

Czym będziesz zasilał ten silnik hydrauliczny? Rozumiem że pompą ale ona czym będzie zasilania bo jeżeli ciągnikiem rolniczym to może się okazać że zmiany obciążenia nie wpłyną na obroty silnika i zmieści się on w wymaganym zakresie.

0
  • #4 06 Lut 2015 10:30
    waldasiek
    Poziom 7  

Cytat:
    Chodzi o utrzymanie stałych obrotów na pewnym poziomie , gdyż od tego zależy częstotliwość prądu 50 Hz.Co będzie jak postawisz prądnicy większe obciążenie?

No właśnie dlatego myślałem żeby dać pełne obroty i regulator napięcia sam załatwi sprawę bo inaczej nie widzę sterowania obrotami :|

Cytat:
    Czym będziesz zasilał ten silnik hydrauliczny? Rozumiem że pompą ale ona czym będzie zasilania bo jeżeli ciągnikiem rolniczym to może się okazać że zmiany obciążenia nie wpłyną na obroty silnika i zmieści się on w wymaganym zakresie.

hydraulikę zasilam osobnym silnikiem , mam do tego zabudowany silnik kubota ~70Kw i pompę trzysekcyjną.
    Obecna zabudowa nie pozwala do doczepienie jeszcze prądnicy ze względu na brak miejsca dlatego też myślałem by zrobić zasilanie hydrauliczne i agregat zabudować pod samochodem na stałe.

Gotowe rozwiązania kosztują majątek a graty do poskładania tego mam na stanie (odpowiedni silnik, zasilanie hydrauliczne,węże oraz stary agregat)

0
  • #5 25 Lut 2015 00:04
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany

Obroty silnika hydraulicznego można by jeszcze regulować automatycznym regulatorem przepływu, było by to rozwiązanie najbardziej optymalne na które obroty silnika diezla nie miały by większego wpływu.

0
  • #6 24 Wrz 2017 20:50
    Tuning Marek
    Poziom 20  

Witam ponawiam temat odnośnie regulacji częstotliwości utrzymania jej niezależnie od obciążenia w agregacie 12kW diesel chodzi mi konkretnie czy jest niedrogi układ elektroniczny który sterowałby silnikiem z przekładnia śruby drobnozwojnej i dzwigni regulacji obrotów silnika by sam regulator sterował silnikiem , skoki obciażenia nie przewiduje drastycznie szybkie tylko odległość od agregatu jest duża .Czy jest może prosty układ do złożenia by utrzymać w ryzach 50Hz. Dziekuje

0
  • #7 07 Mar 2018 06:50
    waldasiek
    Poziom 7  

Projekt ze względu na koszty porzucony ale dziękuje

0