Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch SPS 5440-04 - Udana naprawa zmywarki

Witoldinho 06 Feb 2015 11:21 7977 0
Bosch
    Witoldinho
    Level 14  
    Wystąpił problem z odprowadzaniem wody, a potem woda napływała i trzeba było ją wylewać. Najpierw odkręciłem wąż wylotowy (był zapchany), a po zamknięciu zaworu odkręciłem aqua stop.
    Aby wykręcić wąż odpływowy-dopływowy z aquastop należy się dostać do środka.

Należy pamiętać aby odłączyć zmywarkę też od prądu!

zmywarka ma lewej stronie płaszcz wodny i przechylenie na to stronę powoduje powódź-> przygotować dużo szmat albo coś co pochłonie dużo wody! nie przechylać na prawo bo spowoduje to zalanie silników !

przed demontażem należy mieć przygotowany aparat cyfrak z minimum 12Mpix, każdą nakrętkę,kable,podłączenia , rurkę przed zdjęciem fotografować. Zdjęć nie żałować !( Nie słuchać pseudo-technicznych mędrków typu "jasne-proste" , "po co to zdjęcie" , "to wszystko wiadomo") , a czego nie widać pod aparatem rozpisywać na papierze, to potem zaprocentuje przy składaniu!
    Zaznaczyć położenie miski bo potem będzie trzeba ustawiać od środka, jak na zdjęciach dalej tak potem trzeba się męczyć żeby ustawić miskę aby przykręcić filtry i kratkę od środka!
    Bosch SPS 5440-04 - Udana naprawa zmywarki Bosch SPS 5440-04 - Udana naprawa zmywarki Bosch SPS 5440-04 - Udana naprawa zmywarki
    Bebechy:
    Bosch SPS 5440-04 - Udana naprawa zmywarki Bosch SPS 5440-04 - Udana naprawa zmywarki
    Gdy zdjąłem wąż z aquastop, to odpływ wyczyściłem najpierw mechanicznie, a potem przepłukałem nad kranem, resztki spłynęły do miski (straszny smród).
    Sądziłem, że raczej tego nie trzeba robić tylko kupić nowy. Spróbowałem rozkręcić aquastop, po zdjeciu obudowy są 4 wkręty do środka zaworu, ponieważ cewka zaworu jest zalana jakimś żywicą ,musiałem naskrobać ją nożem, tam gdzie nie ma uzwojenia aby zrobić miejsce. Wyczyściłem z brudu i poprawiłem uszczelkę, potem zrobiłem test jak na zdjęciu niżej:
    Do tego testu lepiej przygotować się tak aby nie zrobić zwarcia lub samemu się nie dotknąć! AquaStop po naprawie test przeszedł prawidłowo, trochę mam wątpliwości co do takiej naprawy, ale po 2 tygodniach nadal działa. Brak zdjęć z naprawy aqua-stop pompa spustowa:
    Bosch SPS 5440-04 - Udana naprawa zmywarki Bosch SPS 5440-04 - Udana naprawa zmywarki Bosch SPS 5440-04 - Udana naprawa zmywarki
    Pompę rozkręciłem i wyczyściłem z brudu, wszelkie uszczelki pojechałem odkamieniaczem (zwykły psikany). Wirnik jest z magnesu trwałego i od stojana dzieli go hermetyczna obudowa, także u mnie był w wodzie, mimo to po skręceniu i podłączeniu pompki pod 230V pompa działa, zasysa powietrze i wychodzi drugą stroną (strzałki mazakiem). Cewka silnika ma około 170Ω. Pompa obiegowa, nie dała się rozkręcić.
    Bosch SPS 5440-04 - Udana naprawa zmywarki Bosch SPS 5440-04 - Udana naprawa zmywarki Bosch SPS 5440-04 - Udana naprawa zmywarki Bosch SPS 5440-04 - Udana naprawa zmywarki Bosch SPS 5440-04 - Udana naprawa zmywarki
    beb-rurka
    Zakładanie miski z resztą , zmywarka do góry nogami:
    Bebechy zamykanie:
    Grzałka
    Po przeczyszczeniu i złożeniu zmywarka działa prawidłowo, w zasadzie w moim przypadku wystarczyło chyba przeczyszczenie samego węża odpływowego i aqua-stop, ale skoro rozkręciłem to zrobiłem konserwację, wszystkie uszczelki jakie miałem dostęp wyczyściłem i odkamieniłem.
    Nie miałem instrukcji obsługi, część doświadczenia zdobyłem przed rozkręceniem po obejrzeniu kilku filmów na youtube z hasłami: "dishwasher disassembly","bosch dishwasher" itp. zdjęcia i opis zamieściłem też aby samemu nie zapomnieć, gdy coś pominąłem proszę pisać będę odpowiadać. Tak samo proszę o podpowiedzi w kwestiach gdzie nie miałem zielonego pojęcia, a korzystałem z fartu i intuicji.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Bosch