Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Udana naprawa zmywarki Bosch SPS 5440-04

Witoldinho 06 Lut 2015 11:21 5274 0
  • #1 06 Lut 2015 11:21
    Witoldinho
    Poziom 14  

Wystąpił problem z odprowadzaniem wody a potem woda napływała i trzeba było ją wylewać.
    Najpierw odkręciłem wąż wylotowy (był zapchany) a po zamknięciu zaworu odkręciłem aqua stop.
    Aby wykręcić wąż odpływowy-dopływowy z aquastop należy się dostać do środka.

Należy pamiętać aby odłączyć zmywarkę też od prądu!

zmywarka ma lewej stronie płaszcz wodny i przechylenie na to stronę powoduje powódź-> przygotować dużo szmat albo coś co pochłonie dużo wody! nie przechylać na prawo bo spowoduje to zalanie silników !

przed demontażem należy mieć przygotowany aparat cyfrak z minimum 12Mpix, każdą nakrętkę,kable,podłączenia , rurkę przed zdjęciem fotografować. Zdjęć nie żałować !( Nie słuchać pseudo-technicznych mędrków typu "jasne-proste" , "po co to zdjęcie" , "to wszystko wiadomo") , a czego nie widać pod aparatem rozpisywać na papierze, to potem zaprocentuje przy składaniu!

Zaznaczyć położenie miski bo potem będzie trzeba ustawiać od środka, jak na zdjęciach dalej

tak potem trzeba się męczyć żeby ustawić miskę aby przykręcić filtry i kratkę od środka !:
    Udana naprawa zmywarki Bosch SPS 5440-04 Udana naprawa zmywarki Bosch SPS 5440-04

bebechy:

bebechy czarny element :

Gdy zdjąłem wąż z aquastop, to odpływ wyczyściłem najpierw mechanicznie a potem przepłukałem nad kranem , resztki spłynęły do miski (straszny smród).
    Sądziłem że raczej tego nie trzeba robić tylko kupić nowy.
    Spróbowałem rozkręcić aquastop , po zdjeciu obudowy są 4 wkręty do środka zaworu, ponieważ cewka zaworu jest zalana jakimś żywicą ,musiałem naskrobać ją nożem , tam gdzie nie ma uzwojenia aby zrobić miejsce. Wyczyściłem z brudu i poprawiłem uszczelkę , potem zrobiłem test jak na zdjęciu niżej:
    Do tego testu lepiej przygotować się tak aby nie zrobić zwarcia lub samemu się nie dotknąć!

AquaStop po naprawie test przeszedł prawidłowo, trochę mam wątpliwości co do takiej naprawy
    ale po 2 tygodniach nadal działa. brak zdjęć z naprawy aqua-stop

pompa spustowa :
    Udana naprawa zmywarki Bosch SPS 5440-04 Udana naprawa zmywarki Bosch SPS 5440-04 Udana naprawa zmywarki Bosch SPS 5440-04
    Pompę rozkręciłem i wyczyściłem z brudu , wszelkie uszczelki pojechałem odkamieniaczem (zwykły psikany)
    wirnik jest z magnesu trwałego i od stojana dzieli go hermetyczna obudowa,
    także u mnie był w wodzie , mimo to po skręceniu i podłączeniu pompki pod 230V
    pompa działa , zasysa powietrze i wychodzi drugą stroną (strzałki mazakiem)
    cewka silnika ma około 170 Ohm.

Udana naprawa zmywarki Bosch SPS 5440-04 Udana naprawa zmywarki Bosch SPS 5440-04 Udana naprawa zmywarki Bosch SPS 5440-04
    pompa obiegowa ,nie dało się rozkręcic

Udana naprawa zmywarki Bosch SPS 5440-04 Udana naprawa zmywarki Bosch SPS 5440-04

beb-rurka

zakładanie miski z resztą , zmywarka do góry nogami:

bebechy zamykanie:

grzałka

Po przeczyszczeniu i złożeniu zmywarka działa prawidłowo, w zasadzie w moim przypadku
    wystarczyło chyba przeczyszczenie samego węża odpływowego i aqua-stop,
    ale skoro rozkręciłem to zrobiłem konserwację, wszystkie uszczelki jakie miałem dostęp wyczyściłem i odkamieniłem.

Nie miałem instrukcji obsługi, część doświadczenia zdobyłem przed rozkręceniem
    po obejrzeniu kilku filmów na youtube z hasłami: "dishwasher disassembly","bosch dishwasher" itp

zdjęcia i opis zamieściłem też aby samemu nie zapomnieć , gdy coś pominąłem proszę pisać będe odpowiadać , tak samo proszę o podpowiedzi w kwestiach gdzie nie miałem zielonego pojęcia a korzystałem z farta i intuicji.

5 0