Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

21HT5404/01Z L01.2E - Brak synchronizacji przez złacze scart.

06 Lut 2015 12:08 5421 6
  • Poziom 19  
    Telewizor działał ok, do momentu wyłączenia sygnału analogowego.
    Po podpięciu dekodera brak synchronizacji pionowej i poziomej poprzez wejście scart.
    Troszkę poszukałem info i jest to TV z trybem hotelowym, czyżby celowo zablokowane w ten sposób wejście SCART?
    Wszedłem w opcje serwisowe tam ustawienia OK. W TV jest miejsce na interfejs smart card może przy jego braku trzeba coś z mostkować ?
    Procesor TDA9552H obsługuje sygnał wizyjny z tunera i wejść zew. więc dlaczego nie ma synch. z Euro a z tunera jest? Proszę o pomoc w analizie obwodu synchronizacji. Dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Zobacz strona 50. Pilota od TV nie masz?
  • Poziom 19  
    LeDy napisał:
    Zobacz strona 50. Pilota od TV nie masz?

Pilota mam uniwersalnego i on działa, mogę wybrać AV1, AV2, AV2YC (chociaż fizycznie mam tylko jedno gniazdo SCART) ale wszędzie jest brak synchronizacji. Przez tuner wewnętrzny obraz jest OK.

Czy chodziło Ci o to
    Cytat:
    Auto Scart (Scart automatyczne)
    Uruchamia/unieruchamia automatyczne
    przełączenie do zewnętrznego gniazda scart.
    ?
  • Poziom 43  
    To sprawdź na innym dekoderze, zmień ustawienia CVBS, RGB, inny przewód euro , jak będzie wszystko wskazywało , że TV to spr. czy gniazdo nie oberwane.
  • Poziom 24  
    sbuli napisał:
    Proszę o pomoc w analizie obwodu synchronizacji.

A pomiary jakieś wykonałeś? Sygnał RGB dochodzi do eura, a sygnał video? Sprawdź jak Ci radzą najpierw najprostsze rzeczy - potem zacznij "analizę" układu synchronizacji.