Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Falomierz UFG2 - uszkodzony trafo sieciowy

sp9gmi 06 Lut 2015 13:14 621 4
 • #1 06 Lut 2015 13:14
  sp9gmi
  Poziom 9  

  Poszukuję użytkownika falomierza UFG2 lub RFG2. W moim egzemplarzu UFG2 w transformatorze sieciowym poszło uzwojenie pierwotne. Niestety nie wiem jaką wartość miało napięcie anodowe (na kondensatorze stałe lub bezpośrednio na transformatorze - zmienne). Jeśli ktoś posiada taki falomierz i mógłby zmierzyć to napięcie, będzie to dla mnie duże ułatwienie przy doborze nowego transformatora.

  0 4
 • #2 06 Lut 2015 21:04
  RitterX
  Poziom 36  

  Przewiń trafo. To prosta lecz mozolna sprawa. Jak nie będziesz miał drutu, zapału, czasu,... to możesz zatrzymać się wpół drogi. Rozpakietowanie trafo jest łatwe i w miarę bezpieczne. Znając liczbę uzwojeń pierwotnego i wtórnego - anodowego będziesz znał przekładnię trafo czyli poznasz napięcie uzwojenia anodowego.
  Jak sądzę to nie jest antyk lecz przyrząd użytkowy. Nie prościej zmajstrować coś na tranzystorach?

  0
 • #3 07 Lut 2015 13:36
  sp9gmi
  Poziom 9  

  Przewijanie trafo to ostateczność. Kiedyś takie rzeczy robiłem ale stracony czas i niestety efekty przy ręcznym nawijaniu zawsze były gorsze od "fabryki". Dziękuję za sugestię. Przyrząd pożyczyłem i niestety u właściciela leżał chyba w lekko zawilgoconym pomieszczeniu (piwnica) no i po kilu minutach pracy stało się co się stało. Chciałbym przyrząd zwrócić w dobrym stanie by w przyszłości mieć możliwość korzystania z innych przyrządów. Jeśli się nie uda to trzeba będzie przerobić układ na tranzystorowy tak aby korzystać z oryginalnych cewek. Na razie dalej poszukuję użytkownika UFG2 lub RFG2

  0
 • #5 07 Lut 2015 21:58
  sp9gmi
  Poziom 9  

  Piękne dzięki!!! Tak podejrzewałem, że coś koło 150V. Schematy posiadałem ale dziękuję. Teraz muszę rozejrzeć się za takim trafo. Temat zamykam! Jeszcze raz dziękuję!!!

  0