Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Krups EA 8050 - M造nek mieli za grubo, brak regulacji po czyszczeniu ekspresu.

06 Lut 2015 15:37 6384 5
  • Poziom 10  
    W ekspresie Krups EA 80 50. M造nek mieli za grubo-brak regulacji, po czyszczeniu ekspresu.
  • Poziom 10  
    a by rozbierany m造nek do czyszczenia ?
  • Poziom 10  
    Witam
    M造nek zdemontowa貫m i poprawi貫m regulacj. Przesun掖em kulk na tarczy regulacji grubo軼i mielenia o trzy oczka, zgodnie z ruchem wskaz闚ek. Czy m造nek mo積a do czyszczenia rozebra (rozkr璚i)?. Da si z這篡? Pozdrawiam Stan Krups EA 8050 - M造nek mieli za grubo, brak regulacji po czyszczeniu ekspresu.
  • Poziom 10  
    Szanowni Panowie
    Pragn serdecznie podzi瘯owa wszystkim internautom, kt鏎zy pomagali mi przy naprawie mojego Krupsa EA 8050. Szczeg鏊nie Panu Marcinowi ze 奸御ka. Pan Nioop nie wierzy w powodzenie, a jednak. M鎩 Krups jest naprawiony. Zrobi ju kilka kaw, bez 瘸dnych komunikat闚. Dla ewentualnych poszukujacych w przysz這軼i pomocy podaj prawdopodobne przyczyny awarii i spos鏏 rozwi您ania:
    Ekspres nie czyszczony przez 3 lata przytka m造nek,a kurzem kawowym bebechy.
    W ci庵u tych lat wytar造 si uszczelki (z zestawu naprawczego) powoduj帷 wycieki wody i zaparzonej kawy. Ta mieszanina zabetonowa豉 plastiki i przewody. Zawiesi si t這czek zaworu bezpiecze雟twa(2-barowy). Brak przep造wu wody pokaza b陰d nr5, czyli usterk pompy (przep造womierza). Kapi帷a z si這wnika woda spowodowa豉 zardzewienie pier軼ienia Segera trzpienia si這wnika i wypadni璚ie pier軼ienia, a to spowodowa這 brak wyrzutu fus闚. Ko鎍owe komunikaty "opr騜nij pojemniki" pochodzi造 od switcha wyrzutnika fus闚 przy si這wniku. Dwa powt鏎zone takie cykle powodowa造 komunikat: b陰d nr12.
    Co zrobi貫m dzi瘯i poradom szanownych Pan闚:
    Rozebra貫m ekspres, wyczy軼i貫m z kawy, szlamu, brudu i kamienia. Wyczy軼i貫m osad i wymieni貫m uszczelki ( ca造 zestaw naprawczy) w zaparzaczu, si這wniku i zaworze 2-barowym. Wymieni貫m przep造womierz, bo terkota. Naci庵n掖em spr篹ynki bo zwiotcza造, podregulowa貫m switche, za這篡貫m nowy pier軼ie Segera na trzpie si這wnika.
    Co zalecam: po ka盥ym roku eksploatacji czyszczenie wn皻rza ekspresu i m造nka po rozebraniu z obudowy. Musisz zrobi to sam, ja szuka貫m warsztatu 3 lata, bez powodzenia (luka rynkowa). Co 3 lata wymian zestawu naprawczego(uszczelek) w warsztacie 250 z, lepiej zr鏏 to sam. Krups EA 8050 za cen 1500 z to najlepszy zautomatyzowany sprz皻. Podobne ekspresy s w cenie min 3000 z. Mo積a mie 2 jak ja, ale wystarczy dba o jednego j.w.
    Dzi瘯uj te portalowi Elektroda i jej moderatorom za umo磧iwienie wykorzystania spo貫cznej wiedzy.
    Do zobaczenia na innych forach. Pozdrawiam
    Stanis豉w Tabasz
  • Poziom 10  
    Tak da si rozkr璚i najpierw trzeba 軼i庵n望 do regulacji grubo軼i mielenia delikatnie podw徘zy.Nast瘼nie przekr璚i w przeciwn stron do ruchu zegara do ko鎍a ile si da i wtedy wyci庵n望 do g鏎y 瘸rno.
  • Poziom 11  
    stanis豉w tabasz napisa:
    Szanowni Panowie
    Pragn serdecznie podzi瘯owa wszystkim internautom, kt鏎zy pomagali mi przy naprawie mojego Krupsa EA 8050. Szczeg鏊nie Panu Marcinowi ze 奸御ka. Pan Nioop nie wierzy w powodzenie, a jednak. M鎩 Krups jest naprawiony. Zrobi ju kilka kaw, bez 瘸dnych komunikat闚. Dla ewentualnych poszukujacych w przysz這軼i pomocy podaj prawdopodobne przyczyny awarii i spos鏏 rozwi您ania:
    Ekspres nie czyszczony przez 3 lata przytka m造nek,a kurzem kawowym bebechy.
    W ci庵u tych lat wytar造 si uszczelki (z zestawu naprawczego) powoduj帷 wycieki wody i zaparzonej kawy. Ta mieszanina zabetonowa豉 plastiki i przewody. Zawiesi si t這czek zaworu bezpiecze雟twa(2-barowy). Brak przep造wu wody pokaza b陰d nr5, czyli usterk pompy (przep造womierza). Kapi帷a z si這wnika woda spowodowa豉 zardzewienie pier軼ienia Segera trzpienia si這wnika i wypadni璚ie pier軼ienia, a to spowodowa這 brak wyrzutu fus闚. Ko鎍owe komunikaty "opr騜nij pojemniki" pochodzi造 od switcha wyrzutnika fus闚 przy si這wniku. Dwa powt鏎zone takie cykle powodowa造 komunikat: b陰d nr12.
    Co zrobi貫m dzi瘯i poradom szanownych Pan闚:
    Rozebra貫m ekspres, wyczy軼i貫m z kawy, szlamu, brudu i kamienia. Wyczy軼i貫m osad i wymieni貫m uszczelki ( ca造 zestaw naprawczy) w zaparzaczu, si這wniku i zaworze 2-barowym. Wymieni貫m przep造womierz, bo terkota. Naci庵n掖em spr篹ynki bo zwiotcza造, podregulowa貫m switche, za這篡貫m nowy pier軼ie Segera na trzpie si這wnika.
    Co zalecam: po ka盥ym roku eksploatacji czyszczenie wn皻rza ekspresu i m造nka po rozebraniu z obudowy. Musisz zrobi to sam, ja szuka貫m warsztatu 3 lata, bez powodzenia (luka rynkowa). Co 3 lata wymian zestawu naprawczego(uszczelek) w warsztacie 250 z, lepiej zr鏏 to sam. Krups EA 8050 za cen 1500 z to najlepszy zautomatyzowany sprz皻. Podobne ekspresy s w cenie min 3000 z. Mo積a mie 2 jak ja, ale wystarczy dba o jednego j.w.
    Dzi瘯uj te portalowi Elektroda i jej moderatorom za umo磧iwienie wykorzystania spo貫cznej wiedzy.
    Do zobaczenia na innych forach. Pozdrawiam
    Stanis豉w Tabasz

Czytaj帷 Tw鎩 post, stwierdzi貫m, 瞠 powinienem zrobi to samo. Na cz窷ci serwisowe wyda貫m ok 200 z ale warto by這. Podj掖em si podobnego wyczynu . Samodzielny remont nie by 豉twy ale uda這 si, chocia w niekt鏎ych momentach ju prawie wypi貫m w siebie a jednak jest ok. Mo瞠 troch jeszcze kr捫ek mokry ale kawa smakuje jak nigdy . Pozdrawiam.