Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes c200 W204 - Błąd P0017 po wymianie oleju

06 Lut 2015 15:51 3078 2
  • Poziom 15  
    Witam serdecznie.
    Otóż problem wygląda następująco- po wymianie oleju silnikowego pojawił się błąd P0017 i głośne stuki w okolicy łańcucha rozrządu. Wlany olej to Comma 5W40. Wymieniony zestaw łańcucha rozrządu- łańcuch, napinacz, prowadnice łańcucha i problem nie zniknął. Zalałem na próbę olej Castrol 10W40- bez efektu. Odpięcie magnesów od zmiennych faz rozrządu powoduje zmniejszenie hałasów, ale mimo wszystko pozostają.
    Proszę znawców o pomoc.
  • Computer Controls
  • Poziom 9  
    P0017 położenia wału korbowego - Korelacja położenia wałka rozrządu (Bank 1 Czujnik B)

Dodano po 4 [minuty]:

Przyczyny mogą być następujące:

Łańcuch rozrządu rozciągnięty, lub pasek rozrządu pomijane zęba z powodu zużycia Nieprawidłowe ustawienie rozrządu / łańcucha
    Dzwonek na wale korbowym poślizgnął / uszkodzony
    Dzwonek na wałku rozrządu spadł / uszkodzony Bad czujnik korbowego
    Bad czujnik cam Uszkodzone przewody do korby / czujnik cam
    Napinacz paska rozrządu / łańcucha uszkodzone
    Nieprawidłowo dokręcone balanser wału korbowego Silnik błędnie zbudowane lub mis terminowe
    Luźne lub brakujące śruby wału korbowego Wyważarka
    Zaworu elektromagnetycznego siłownika CMP zatrzymany otwarte
    Siłownika CMP zatrzymany w pozycji innej niż 0 stopni
  • Computer Controls
  • Poziom 15  
    Z tego co podejrzewam, to mechanizm zmiennych faz rozrządu na wałkach rozrządu lub zły łańcuch rozrządu. Z tego, co dowiedziałem się w serwisie mercedesa, to był do końca lany olej Castrol 0W40, a ja wlałem olej Comma 5W40. Myślę, że nie miało to aż tak wielkiego wpływu, ale proszę o wypowiedzenie się mądrzejszych ode mnie.