Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mac Book Pro Apple - Pionowe pasy na ekranie

06 Lut 2015 16:34 3483 8
  • Poziom 2  
    Hej,

Mozecie doradzic, czy warto naprawiac mojego laptopa lub ile taka naprawa moze kosztowac...?

Jestem posiadaczka Mac booka Pro (apple), ktory ma dopiero 3,5 roku.
    Od jakiegos czasu zaczynaja sie z nim dziac dziwne rzeczy....
    Komputer "zawiesza sie" przegrzewajac sie przy tym od spodu wiele razy dziennie.
    Po kilku minutach przerwy restartuje go wciskajac jednoczesnie D + przycisk startowy. Wtedy na ekranie pojawiaja sie pasy i paseczki: przerywane, poziome (wczesniej byly to paski pionowe), czasami jest pusty ekran.
    Po takiej samonaprawie wszystko dziala dobrze, az do momentu, dopoki nie uzyje programow typu: pages, keynote, imovie, czasami skype.

Dzieki za cenne rady

P.S. niestety nie mam polskich liter.

Edyta
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Prawdopodobnie przyczyną są zbyt wysokie temperatury na zintegrowanym układzie grafiki w procesorze (Intel HD 4000). Procesor graficzny przegrzewając się wyświetla artefakty na ekranie. Przydała by się konserwacja układu chłodzenia.
  • Poziom 33  
    To Mac. HWMonitor nie będzie działać na tym systemie.
  • Poziom 2  
    Wielkie dzieki wszystkim a zwlaszcza Argennto za podpowiedzi, jak narazie to pomoglo, pozdrawiam serdecznie. Edyta
  • Poziom 9  
    Jako program do monitorowania sytemu polecam iStat, a do modyfikacji ukladu chlodzenia( zmiany predkosci wiatrakow w zaleznosci od temperator) to rewelacyjnie sprawdza sie macs fan control.
    pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich,

Bardzo dziekuje wszystkim za podpowiedzi,

Serwis Apple wymienil plyte graficzna za darmo, ze wzgledu na to, ze to byl blad produkcyjny :-). Teraz komputer dziala super.

Przepraszam za brak polskich liter, ale mam dunska klawiature

Pozdrawiam wszystkich,
    Edyta
  • Poziom 6  
    A podali może powód wymiany płyty?
  • Poziom 2  
    Tak, powodem byl blad w produkcji. Znalazlam informacje na internecie, ze z tej linii produkcyjnej wszystkie laptopy ( akurat ja bylam w normie) podelegaja darmowej wymianie lub naprawie. Po czym zglosilam sie do serwisu Apple i naprawili :-)