Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodowka Amika AD 220- termoregulator

15 Maj 2005 14:34 2262 16
  • Poziom 22  
    Witam. Mam lodówko-zamrażalkę Amika AD 220. Padł mi termoregulator umiejscowiony w górnej części pod drzwiami zamrażalki (pokrętło na tzw. śrubowkręt) . I tu mam problem - jak się do miego dobrać , jak go wyjąć. Pooglądałem trochę lodówkę i niezabardzo wiem co rozebrać (brak śrub), a może wyciąga się go przodem? Proszę o pomoc w tej sprawie.
    Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 22  
    Tu jest zamontowany u samej góry zamrażalki. Jest to kawałek plastyku na blasze (obudowie lod.) a w środku pakrętło do regulacji. Wygłąda jakby było zamontowane na wtrzask. Próbowałem to podważyć ale niezabardzo chce wyjść.
  • Poziom 22  
    Nie, u góry. Dolna część to chłodziarka.
  • Poziom 22  
    Z tyłu jest klapa plastykowa, a do niej wchodzi przewód zasilający. Ale problem będzie z przodu. Ten regulator przy pokręcaniu wydaje dźwięki jakby był zardzewiały i luźny. I to bym chciał wyjąć na początek żeby sprawdzić co z tym regulatorem jest. W nim jest również wyłącznik (po ustawieniu na 0 agregat wyłącza się).
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 22  
    Sprawdzę to. Być może termostat jest z tyłu ,a regulacja jest na przedłużce. Dziś już nie sprawdzę, odezwę się jutro.
  • Admin grupy AGD
    Jerzy100 napisał:
    Mam lodówko-zamrażalkę Amika AD 220. Padł mi termoregulator umiejscowiony w górnej części pod drzwiami zamrażalki (pokrętło na tzw. śrubowkręt) . I tu mam problem - jak się do miego dobrać , jak go wyjąć.

Skąd taka diagnoza? Jak Ci padł?- ręce opadają... Gdyby tak było- to kompletna cisza! I jak nie wiesz gdzie jest to "urządzonko"- to skąd ta pewność?
    Resztę poczytasz na forum- co i jak, bo nie sądzę, by przyczyna była w termostacie- chyba, że j/w: lodówka nie włącza się wcale.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    No i w tym cały sęk- przestała pracować, i chodzi mi tylko o to jak się dobrać do tych elementów w celu sprawdzenia bez niepotrzebnej dewastacji.
  • Pomocny post
    Admin grupy AGD
    Jest jak, pisał kol. Bleble, z tyłu. Po demontażu regulatora sprawdź, czy ma przejścia na stykach 3, 4 i 6. Wtedy będziesz miał pewność co do uszkodzenia tego regulatora.
    Pozdrawiam.
    PS. Możesz na próbę połączyć przewód czarny (4) z brązowym, lub z niebieskim.
  • Poziom 22  
    Mam jeszcze jedno pytanie. Lodówka teoretycznie pracuje, ale chłodziarka bardzo leniwo obniża temperature. Podczas normalnej pracy nie chce zejść poniżej 10 stopni. Ominołem termoregulator i po prawie 1,5 h przy pustej lodówdce w górnej części było 3 stopnie (zamrażalnik -24 st.). W normalnej pracy tylna ścianka chłodziarki jest zaszroniona pomimo to temp. jest w granicy 10 st. I teraz mam pytanie - czy po dłuższej przerwie jest to normalne czy też może uszczelki puszczają.
  • Poziom 22  
    Mówiono mi ,że na maksymalnym chłodzeniu temperatura powinna spaść do 0 w chłodziarce i po jakim czasie od dwudniowego postoju na jałowo powinna od momentu włączenia uzyskać min. temperaturę?

Dodano po 4 [minuty]:

Jeszcze jedno. Na co należy zwrucić uwagę przy zakupie termoregularora. Czy symbole muszą być takie same zakładając że obudowa jest taka sama, czy najlepiej kupić oryginalny?
  • Poziom 22  
    Faktycznie Termostat jest wyciągany od tyłu. Po wymianie jest OK.

Dzięki.
    Zamykam temat.