Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór kierunku po technikum

GhostRid3R27 06 Lut 2015 20:16 618 5
  • #1 06 Lut 2015 20:16
    GhostRid3R27
    Poziom 7  

Witam!
    Jestem przed wyborem kierunku studiów. Wybrałem już miasto, a więc i uczelnię, czyli Politechnikę Poznańską. Problem mam natomiast z wyborem kierunku, co przez małą wiedzę o studiach technicznych sprawia mi nie lada problem.

Kończę właśnie technikum na profilu technik mechatronik. Ogólnie uważam, że nie mam większych problemów na tym kierunku, programy w LAD i projektowanie komputerowe nie sprawiają mi trudności. Jednak boje się o swoje małe doświadczenie na rynku pracy, co wg mnie jest ważne przy jakiejkolwiek szkole technicznej, bo wiadomo, że praktyka jest ciut ważniejsza niż wkuwanie. Z mechaniką miałem styczność jedynie na krótkkich praktykach w serwisie samochodowym, nie ukrywam, podobało się. Samemu majstrowałem jedynie z drobną elektroniką, raczej nic wielkiego. Lubię za to projektowanie komputerowe (2D autocad, 3D solidedge, inventor). To tyle jeśli chodzi o naprowadzenie w moje gusta.

Sam wybieram kierunki gdzie obowiązuje fizyka i matematyka, gdyż lubie te przedmioty. Myślałęm o mechatronice, jednak słyszałem, że w Polsce jest to zawód raczej niszowy (mogę się mylić). W me gusta wpasowuje się też budownictwo (choć uważam, że ostatnimi czasy ciut za popularne), automatyka i robotyka (nie wiem co o nich sądzić), logistyka, transport, inżynieria produkcji lub zarządzania) oraz mechanika i budowa maszyn. Jeśli ktoś mógłby mi poradzić, opowiedzieć trochę o tych kierunkach (szczególnie na PP) byłbym ogromnie wdzięczny.

Nie szukam kierunku który jest opłacalny, wszystkie są opłacalne, bo zależy to od człowieka. Szukam tylko kierunku, który bedzie mi się podobał, dlatego proszę o porady. Jeśli chodzi o wyniki, nie powinno być problemu z dostaniem się na wyżej wymienione kierunki.

Gorąco zapraszam do dyskusji i do krytyki :) Jeśli czegoś nie napisałem w przydługim poście oczywiście wyjaśnie niejasności.

0 5
  • Relpol
  • #2 07 Lut 2015 00:45
    kiss39
    Poziom 33  

Wybrałbym -Budownictwo masz możliwość pracy w instytucjach Państwowych jak Urzędy Miasta/Starostwa oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, masz wiedzę z dziedziny budownictwa,która Ci się przyda do budowy włsnego domu oraz założenia własnej firmy remontująco -budowlanej np. domy, budynki itd. jest tego pełno i będziesz miał co robić w AutoCAD (projekty).
    Kierunek ciężki ale fajny i przydatny w życiu.

0
  • Relpol
  • #3 07 Lut 2015 10:29
    GhostRid3R27
    Poziom 7  

Nie ma ostatnio przesytu budowlańcami? Każdy to powtarza, więc człowiek zaczyna w to wierzyć. Budownictwem jest dla mnie interesująco, jednak liczyłem na lekkie "fory" na początku zawodowych przedmiotow na studiach ze względu na technikum, a budownictwo niestety nie ma nic wspólnego :/

0
  • #4 07 Lut 2015 10:34
    kiss39
    Poziom 33  

nie ma nic za darmo chyba ,ze chcesz jak to mówisz

GhostRid3R27 napisał:
    jednak liczyłem na lekkie "fory" na początku zawodowych przedmiotow
    na dokształcanie w wieku 40/i 50+ i podnoszenie kwalifikacji oraz kursy w Urzedach Pracy - pomyśl

0
  • #5 07 Lut 2015 10:52
    GhostRid3R27
    Poziom 7  

Rozumiem, trochę źle się wyraziłem. A wiesz coś może o reszcie kierunków o które pytałem?

0
  • #6 08 Lut 2015 13:50
    GhostRid3R27
    Poziom 7  

Pozwolę sobie podbić temat. Stwierdziłem, że wybór odbędzie się między:
    -mechatroniką
    -automatyką i robotyką
    -budownictwem.

O budownictwie odpowiedź dostałem, ale czy znajdzie się ktoś kto opisze pozostałe dwa? Chętnie poszedłbym dalej w mechatronikę, ejdnak boje się, że znów tak jak w technikum będzie to wszystko i nic. Cieszyłbym się, gdyby na kierunku były też zajęcia CADowskie

0
  Szukaj w 5mln produktów