Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pylon fabryczny bez wytłumienia niestety.

djrex 06 Lut 2015 21:17 663 4
  • #1 06 Lut 2015 21:17
    djrex
    Poziom 2  

Witam.
    Pylon fabrycznie nie ma wytłumienia. Niestety Pylon Pearl gra fatalnie jak dla mnie być może za sprawą braku wytłumienia w kolumnach. Znajomy kupił i teraz jęczy żeby pomóc. Jakie i w jakim sklepie mogę kupić odpowiednie maty? Może być wełna owcza? Na innym forum polecano mi eksperymenty z ilością żeby nie przesadzić i chyba trzeba się z tym zgodzić.

0 4
  • #2 06 Lut 2015 22:09
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

djrex napisał:
    Niestety Pylon Pearl gra fatalnie jak dla mnie być może za sprawą braku wytłumienia w kolumnach
    Która wersja Pylonów?
    djrex napisał:
    Może być wełna owcza? Na innym forum polecano mi eksperymenty z ilością żeby nie przesadzić i chyba trzeba się z tym zgodzić.
    Może. Ja kupuje watolinę do kurtek. Zrób to na słuch. Bas się na pewno poprawi.

0
  • #3 07 Lut 2015 00:43
    marian133
    Poziom 37  

djrex napisał:
    Pylon fabrycznie nie ma wytłumienia.

Jeśli faktycznie nie ma, to dźwięk powinien się nieco poprawić w zakresie basu i niższego środka po zastosowaniu wytłumienia.
    Jakiego? to już musisz dobrać eksperymentalnie.
    Ale nie spodziewaj się fajerwerków, głośniki zastosowane w Pylonach są jakie są, i żadne wytłumienie tego nie zmieni, nawet droga wełna owcza (i nie polecam tego materiału w tym przypadku... za to materiały filcowe, filcowobitumiczne jeśli płyta jest cienka, watolina i gąbka jest jak najbardziej OK).

0
  • #4 10 Lut 2015 19:08
    djrex
    Poziom 2  

Dzięki za rady, już eksperymentujemy. Wata ocieplająca już daje efekty, jest fajniejszy bas. Tylko dlaczego fabrycznie Pylon nie daje takich tanich rzeczy do środka jakim jest wygłuszenie? W każdym Pylon nie ma wygłuszenia? Czy ktoś ma inny model żeby to sprawdzić?

0
  • #5 10 Lut 2015 20:01
    marian133
    Poziom 37  

Czytałem Twój temat na audiostereo.
    Jeśli jest tak jak pisze Palton, to daruj sobie tą manipulację.
    Jeśli masz coś do tej firmy, to napisz do właściciela i sobie wyjaśnijcie sprawę między sobą.

http://www.audiostereo.pl/pylon-pearl-20-dlac...wytlumienia-jakie-maty-zastosowac_117899.html

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo