Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV 42 - 50" do 3500 zł?

dablju09 06 Lut 2015 22:20 1308 18
  • #1 06 Lut 2015 22:20
    dablju09
    Poziom 7  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    3,5 x 5,5m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    2,5 - 3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    1 - 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    Raczej na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    Stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    Z boku
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    Brak
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Wifi, wysokiej jakości obraz, odwzorowanie kolorów, płynne odtwarzanie filmów MKV z USB, dobry upscaling z SD
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    Kablówka z Netii, pendrive
    10. Jakie urządzenia?
    Sporadycznie laptop z padem
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    2 - 4h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    Matowa ewentualnie z antyrefleksem
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Głównie filmy, informacyjne, seriale
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    Niewiele
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    Maksymalnie kilka godzin w miesiącu
    16. Preferencje co do marki?
    Brak
    17. Preferencje co do wielkości?
    Do 50 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    Niska jakość obrazu, smużenie, brak czerni
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    Wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    3500 +/- 300 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    Nie potrzebne

0 18
  • #2 06 Lut 2015 22:37
    DKrisX
    Poziom 14  

Proponuje LG LA660S 47''. Posiadam ten telewizor od roku i jestem z niego bardzo zadowolony i pokój w którym go mam jest o takich wymiarach jak Twój. Obraz w tym TV jest bardzo ładny, filmy w rozdzielczości Full HD są znakomite, tak jak i dźwięk z tego telewizora. Efekt 3D jest bardzo dobry, oczy się nie męczą dzięki technologi pasywnej. No i wielką zaletą jest Smart Tv wraz z pilotem Magic. Polecam ten telewizor.

0
  • #3 06 Lut 2015 23:13
    dablju09
    Poziom 7  

Rzut oka na ten model i już wiem, że to na pewno nie tego szukam ;) ten telewizor ma już 2 lata, 3d w ogóle mnie nie interesuje. Smart tv też nie potrzebuję. Czy kolega w ogóle przeczytał mój post? ;) nie mówiąc już o tym, że tego telewizora już nikt nie sprzedaje.
    Generalnie za TV rozglądam się już od 3-4 mc, wcześniej zastanawiałem się nad Panasem 47AS650, Philips 47PFS7509, myślałem też nad Toshibą 47L7453DG. Ostatnio wpadł mi w oko Philips 48PFS8109 ale to zdecydowanie ponad mój budżet (może kiedyś jak Android się upowszechni i stanieją).
    Czekam na dalsze propozycje.

0
  • #4 07 Lut 2015 01:40
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

I zdecydowanie Philips PFS8109 jest Twoim targetem.
    Super czerń ,extra wygląd, poczwórny ambilight, 900.000 aplikacji z Androida.
    Ambivoox, dual play , skype, miracast, wifi smart screen.
    Masz też extra cenę dla cżłonków forum i kalibrację gratis.

0
  • #5 07 Lut 2015 10:03
    dablju09
    Poziom 7  

Czy ta extra cena mieści się w 3800zł? Bo to max co jestem w stanie wydać. Jeżeli nie to jaki inny telewizor byś polecił?

0
  • #6 07 Lut 2015 11:18
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

3500zł, w takim zakresie mamy już naprawdę fajny wybór. Przy Twoich wymaganiach, zdecydowanie lepsza wydaje się być matryca VA.

Spójrz na profesjonalne testy, pomogą w wyborze ;)

Sony W805B: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...-3d-lcd-led-sony-sony-kdl-50w805b-sony-k-r769

Samsunga H6400: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...amsung/test-3d-lcd-led-samsung-ue55h6400-r937

Panasonic AS640: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...est-panasonic-seria-tx-48as640-as640-va-r1024

0
  • #9 07 Lut 2015 18:32
    dablju09
    Poziom 7  

Przejrzałem ten temat odnośnie matryc, faktycznie VA będzie dla mnie lepsza, bo w większości pewnie będę siedział na wprost. Tego Sony bym odrzucił ze względu na dużą degradację obrazu pod kątem. Interesujący wydaje się Samsung serii H6400 - zapewne bym celował w UE48H6400.
    Jakieś jeszcze propozycje na matrycy VA? Ewentualnie IPS z bardzo dobrym kontrastem/czernią.
    A i ważna uwaga - telewizor na ustawieniach fabrycznych powinien oferować możliwie najlepszą jakość obrazu. Nie planuję kalibracji, chyba że mogę taką wykonać samodzielnie bez specjalistycznego sprzętu a w oparciu o jakiś setup innych użytkowników.

0
  • #10 07 Lut 2015 19:47
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

VA - niestety, w tej technologii temat kątów nie do przeskoczenia, chociaż faktycznie wymieniony, Samsung ma się lepiej w tym względzie.

W IPS z kolei będą dobre kąty, kosztem znacznego obniżenia kontrastu. Coś za coś. Na pewno nie będzie tak wysoki w tym zakresie cenowym. Czy warto iść w tę stronę skoro głównie wieczorne seanse na wprost ?

Jeśli jednak IPS warte polecenia :
    wymieniony przeze mnie wcześniej Philips PFS7509 http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...-philips-47pfs750912-seria-7500-7509-na-r1009 z niezłym wyposażeniem

i bezpośredni konkurent w postaci Panasonica AS740/AS750 http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...panasonic-as750-as740-3d-lcd-led-matryc-r1266 ma lepsze odwzorowanie barw, jednak trochę gorszą czerń.

Wymienione przeze mnie wcześniej modele na matrycy VA, to chyba najlepsze propozycje w tym zakresie. Z wymienionych, fabrycznie najlepiej wypada też H6400.

0
  • #12 08 Lut 2015 09:40
    dablju09
    Poziom 7  

Ale co nie ofereuje, matryca czy tv? Przeczytalem ten art, ale rzuca mi sie w oczy jedno - skoro IPS jest taki super to dlaczego praktycznie w kazdym tescie ma nizszy kontrast i czern niz VA? O tym w artykule na stronie eizo nie raczyli napisac. Jasne ze IPS to fajna matryca, sam mam taka w laptopie i to jedna z tych lepszych i katy oraz kolory sa bardzo dobre, ale ma tez wady jak brak czerni i nierownomierne podswietlenie. Takze prawdopodobnie zostane przy tym Samsungu, wybiore sie jeszcze na testy i zapuszcze mu kilka filmow z pendrive.

edit: Po przejrzeniu wątku na pewnym forum odnośnie Samsunga UE48H6400 jednak go sobie odpuszcze.. ;)

0
  • #13 08 Lut 2015 12:54
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Wszystko zależy od zastosowania. Jak sam zauważyłeś na stronie Eizo nie wspominają nic o wadach technologii. Zresztą, opisana tam funkcja DUE występuje wyłącznie w monitorach, nie ma jej w TV, przetwarzanie 14 czy 16-bit wprowadzimy niezależnie czy będzie to matryca VA czy IPS. Przywoływanie tu opisu matryc od producenta profesjonalnych monitorów mija się trochę z celem i może wprowadzać w błąd. Inne będziemy mieć wymagania odnośnie monitorów graficznych, inne odnośnie TV. Przy obróbce zdjęć nie potrzeba tak wysokiego kontrastu, nieistotny jest czas reakcji. W TV wręcz przeciwnie.

Jestem ciekaw, co takiego ciekawego przeczyłeś o tym Samsungu?

0
  • #14 09 Lut 2015 00:46
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Zostaję przy swojej ofercie do podanych potrzeb. To trochę inna klasa.

0
  • #15 09 Lut 2015 08:05
    dablju09
    Poziom 7  

O Samsungu przejrzałem wątek na forum http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/109834-samsung-ue48h6400-czy-to-dobry-wybor.html
    Pierwsze kilkanaście stron to problemy z softem, ścinanie, smużenie, plamy na ekranie. Z ciekawości przejrzałem też kilka ostatnich stron i wciąż ktoś narzekał na ściny na 2-3 sekundy w menu. Czy może ten problem pojawiał się przez jakiś czas w związku z softem/wadą matrycy ew. innego komponentu i już jest w porządku? Jeśli tak to proszę podrzucić link.
    Jeżeli jednak problemy wciąż występują to Samsung odpada a skupiam się na:

- Philips 47PFS7509 - wprawdzie IPS, ale Ambilight rekompensuje słabszą czerń i w dodatku jest subwoofer
    - Sony 47W805 - nie byłem przekonany ze względu na słabe kąty jak pisano w testach, w sklepie jednak nie wyglądało to jednak tak źle (wiem, że światło też inne ale uwzględniłem to - w dzień nie zawsze będę siedział na wprost)
    Zastanawiam się też nad Toshiba 47l7453dg - też IPS, ale jest podświetlenie strefowe.
    Ktoś może coś więcej powiedzieć i porównać te 3 modele?

0
  • #16 09 Lut 2015 12:09
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Z tych co podałeś najwyżej stoi Philips 47PFS7509.
    Czerń to również głębia obrazu, ale również dźwięk jest extra .
    Masz też miracast, dual play, wifi smart screen.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/109749-p...z-subwooferem-niech-stanie-sie-swiatlosc.html

Toshiba ma extra obraz i dźwięk oraz mistrzowski Input Lag.
    Dla członków forum masz specjalną ofertę i kalibracje gratis.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/109088-t...-podswietleniem-led-czyli-uczta-dla-oczu.html

0
  • #17 09 Lut 2015 16:57
    Mario37
    Poziom 20  

dablju09 napisał:
    O Samsungu przejrzałem wątek na forum http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/109834-samsung-ue48h6400-czy-to-dobry-wybor.html
    Pierwsze kilkanaście stron to problemy z softem, ścinanie, smużenie, plamy na ekranie. Z ciekawości przejrzałem też kilka ostatnich stron i wciąż ktoś narzekał na ściny na 2-3 sekundy w menu. Czy może ten problem pojawiał się przez jakiś czas w związku z softem/wadą matrycy ew. innego komponentu i już jest w porządku? Jeśli tak to proszę podrzucić link.

- Philips 47PFS7509 - wprawdzie IPS, ale Ambilight rekompensuje słabszą czerń i w dodatku jest subwoofer
    - Sony 47W805 - nie byłem przekonany ze względu na słabe kąty jak pisano w testach, w sklepie jednak nie wyglądało to jednak tak źle (wiem, że światło też inne ale uwzględniłem to - w dzień nie zawsze będę siedział na wprost)
    Zastanawiam się też nad Toshiba 47l7453dg - też IPS, ale jest podświetlenie strefowe.

Jak sam zauważyłeś jedynie przy Philipsie można oszukać nieco oko i wtedy czerń nie będzie taka słaba. Toshiba to zdecydowanie najgorszy wybór z tych 3. Jeżeli masz warunki na ambi to Philips może być spoko. Jeżeli nie to nie kombinuj i bierz Sony. Będzie najbardziej uniwersalnym tv dla twoich potrzeb.

0
  • #18 09 Lut 2015 17:24
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

dablju09 napisał:

Samsung wypadł bardzo dobrze w testach zarówno na profesjonalnym polskim portalu hdtvpolska.com, jak i renomowanych zagranicznych portalach jak avforums.com czy hdtvtest.co.uk, gdzie nie widzę nic na temat problemów jakie przywołałeś.

avforums.com https://www.avforums.com/review/samsung-h6400-ue40h6400-tv-review.10825

hdtvtest.co.uk www.hdtvtest.co.uk/news/ue48h6400-201411133951.htm

hdtvpolska.com http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...amsung/test-3d-lcd-led-samsung-ue55h6400-r937

Stawiał bym więc bardziej na problem pojedynczego egzemplarza.

0
  • #19 09 Lut 2015 18:28
    dablju09
    Poziom 7  

Testy testami a dla mnie ważniejsze czy użytkownicy danego modelu nie mają z nim problemów. Jaki problem dla producenta dostarczyć przetestowany już przez siebie telewizor do testów? Z takiego profesjalnego portalu mogę się co najwyżej dowiedzieć jak wygląda obraz, jakie tv posiada funkcje, jak wygląda kontrast, kąty, kalibracja, multimedia. Dopiero użytkownicy są w stanie stwierdzić czy dany model ma z czymś problem.
    Ostatecznie wybiorę między Philipsem i wspomnianym Sony, dziękuję za rady. Temat można zamknąć.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo