Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki TV 42 - 50" do 3500 zł?

dablju09 06 Feb 2015 22:20 1644 18
    dablju09
    Level 9  
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    3,5 x 5,5m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    2,5 - 3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    1 - 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    Raczej na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    Stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    Z boku
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    Brak
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Wifi, wysokiej jakości obraz, odwzorowanie kolorów, płynne odtwarzanie filmów MKV z USB, dobry upscaling z SD
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    Kablówka z Netii, pendrive
    10. Jakie urządzenia?
    Sporadycznie laptop z padem
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    2 - 4h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    Matowa ewentualnie z antyrefleksem
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Głównie filmy, informacyjne, seriale
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    Niewiele
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    Maksymalnie kilka godzin w miesiącu
    16. Preferencje co do marki?
    Brak
    17. Preferencje co do wielkości?
    Do 50 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    Niska jakość obrazu, smużenie, brak czerni
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    Wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    3500 +/- 300 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    Nie potrzebne
    DKrisX
    Level 14  
    Proponuje LG LA660S 47''. Posiadam ten telewizor od roku i jestem z niego bardzo zadowolony i pokój w którym go mam jest o takich wymiarach jak Twój. Obraz w tym TV jest bardzo ładny, filmy w rozdzielczości Full HD są znakomite, tak jak i dźwięk z tego telewizora. Efekt 3D jest bardzo dobry, oczy się nie męczą dzięki technologi pasywnej. No i wielką zaletą jest Smart Tv wraz z pilotem Magic. Polecam ten telewizor.
    dablju09
    Level 9  
    Rzut oka na ten model i już wiem, że to na pewno nie tego szukam ;) ten telewizor ma już 2 lata, 3d w ogóle mnie nie interesuje. Smart tv też nie potrzebuję. Czy kolega w ogóle przeczytał mój post? ;) nie mówiąc już o tym, że tego telewizora już nikt nie sprzedaje.
    Generalnie za TV rozglądam się już od 3-4 mc, wcześniej zastanawiałem się nad Panasem 47AS650, Philips 47PFS7509, myślałem też nad Toshibą 47L7453DG. Ostatnio wpadł mi w oko Philips 48PFS8109 ale to zdecydowanie ponad mój budżet (może kiedyś jak Android się upowszechni i stanieją).
    Czekam na dalsze propozycje.
    User removed account
    Level 1  
    dablju09
    Level 9  
    Czy ta extra cena mieści się w 3800zł? Bo to max co jestem w stanie wydać. Jeżeli nie to jaki inny telewizor byś polecił?
    Kazimierz Szarnowicz
    Level 26  
    3500zł, w takim zakresie mamy już naprawdę fajny wybór. Przy Twoich wymaganiach, zdecydowanie lepsza wydaje się być matryca VA.

Spójrz na profesjonalne testy, pomogą w wyborze ;)

Sony W805B: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...-3d-lcd-led-sony-sony-kdl-50w805b-sony-k-r769

Samsunga H6400: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...amsung/test-3d-lcd-led-samsung-ue55h6400-r937

Panasonic AS640: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...est-panasonic-seria-tx-48as640-as640-va-r1024
    dablju09
    Level 9  
    Przejrzałem ten temat odnośnie matryc, faktycznie VA będzie dla mnie lepsza, bo w większości pewnie będę siedział na wprost. Tego Sony bym odrzucił ze względu na dużą degradację obrazu pod kątem. Interesujący wydaje się Samsung serii H6400 - zapewne bym celował w UE48H6400.
    Jakieś jeszcze propozycje na matrycy VA? Ewentualnie IPS z bardzo dobrym kontrastem/czernią.
    A i ważna uwaga - telewizor na ustawieniach fabrycznych powinien oferować możliwie najlepszą jakość obrazu. Nie planuję kalibracji, chyba że mogę taką wykonać samodzielnie bez specjalistycznego sprzętu a w oparciu o jakiś setup innych użytkowników.
    Kazimierz Szarnowicz
    Level 26  
    VA - niestety, w tej technologii temat kątów nie do przeskoczenia, chociaż faktycznie wymieniony, Samsung ma się lepiej w tym względzie.

W IPS z kolei będą dobre kąty, kosztem znacznego obniżenia kontrastu. Coś za coś. Na pewno nie będzie tak wysoki w tym zakresie cenowym. Czy warto iść w tę stronę skoro głównie wieczorne seanse na wprost ?

Jeśli jednak IPS warte polecenia :
    wymieniony przeze mnie wcześniej Philips PFS7509 http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...-philips-47pfs750912-seria-7500-7509-na-r1009 z niezłym wyposażeniem

i bezpośredni konkurent w postaci Panasonica AS740/AS750 http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...panasonic-as750-as740-3d-lcd-led-matryc-r1266 ma lepsze odwzorowanie barw, jednak trochę gorszą czerń.

Wymienione przeze mnie wcześniej modele na matrycy VA, to chyba najlepsze propozycje w tym zakresie. Z wymienionych, fabrycznie najlepiej wypada też H6400.
    dablju09
    Level 9  
    Ale co nie ofereuje, matryca czy tv? Przeczytalem ten art, ale rzuca mi sie w oczy jedno - skoro IPS jest taki super to dlaczego praktycznie w kazdym tescie ma nizszy kontrast i czern niz VA? O tym w artykule na stronie eizo nie raczyli napisac. Jasne ze IPS to fajna matryca, sam mam taka w laptopie i to jedna z tych lepszych i katy oraz kolory sa bardzo dobre, ale ma tez wady jak brak czerni i nierownomierne podswietlenie. Takze prawdopodobnie zostane przy tym Samsungu, wybiore sie jeszcze na testy i zapuszcze mu kilka filmow z pendrive.

edit: Po przejrzeniu wątku na pewnym forum odnośnie Samsunga UE48H6400 jednak go sobie odpuszcze.. ;)
    Kazimierz Szarnowicz
    Level 26  
    Wszystko zależy od zastosowania. Jak sam zauważyłeś na stronie Eizo nie wspominają nic o wadach technologii. Zresztą, opisana tam funkcja DUE występuje wyłącznie w monitorach, nie ma jej w TV, przetwarzanie 14 czy 16-bit wprowadzimy niezależnie czy będzie to matryca VA czy IPS. Przywoływanie tu opisu matryc od producenta profesjonalnych monitorów mija się trochę z celem i może wprowadzać w błąd. Inne będziemy mieć wymagania odnośnie monitorów graficznych, inne odnośnie TV. Przy obróbce zdjęć nie potrzeba tak wysokiego kontrastu, nieistotny jest czas reakcji. W TV wręcz przeciwnie.

Jestem ciekaw, co takiego ciekawego przeczyłeś o tym Samsungu?
    User removed account
    Level 1  
    dablju09
    Level 9  
    O Samsungu przejrzałem wątek na forum http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/109834-samsung-ue48h6400-czy-to-dobry-wybor.html
    Pierwsze kilkanaście stron to problemy z softem, ścinanie, smużenie, plamy na ekranie. Z ciekawości przejrzałem też kilka ostatnich stron i wciąż ktoś narzekał na ściny na 2-3 sekundy w menu. Czy może ten problem pojawiał się przez jakiś czas w związku z softem/wadą matrycy ew. innego komponentu i już jest w porządku? Jeśli tak to proszę podrzucić link.
    Jeżeli jednak problemy wciąż występują to Samsung odpada a skupiam się na:

- Philips 47PFS7509 - wprawdzie IPS, ale Ambilight rekompensuje słabszą czerń i w dodatku jest subwoofer
    - Sony 47W805 - nie byłem przekonany ze względu na słabe kąty jak pisano w testach, w sklepie jednak nie wyglądało to jednak tak źle (wiem, że światło też inne ale uwzględniłem to - w dzień nie zawsze będę siedział na wprost)
    Zastanawiam się też nad Toshiba 47l7453dg - też IPS, ale jest podświetlenie strefowe.
    Ktoś może coś więcej powiedzieć i porównać te 3 modele?
    User removed account
    Level 1  
    Mario37
    Level 20  
    dablju09 wrote:
    O Samsungu przejrzałem wątek na forum http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/109834-samsung-ue48h6400-czy-to-dobry-wybor.html
    Pierwsze kilkanaście stron to problemy z softem, ścinanie, smużenie, plamy na ekranie. Z ciekawości przejrzałem też kilka ostatnich stron i wciąż ktoś narzekał na ściny na 2-3 sekundy w menu. Czy może ten problem pojawiał się przez jakiś czas w związku z softem/wadą matrycy ew. innego komponentu i już jest w porządku? Jeśli tak to proszę podrzucić link.

- Philips 47PFS7509 - wprawdzie IPS, ale Ambilight rekompensuje słabszą czerń i w dodatku jest subwoofer
    - Sony 47W805 - nie byłem przekonany ze względu na słabe kąty jak pisano w testach, w sklepie jednak nie wyglądało to jednak tak źle (wiem, że światło też inne ale uwzględniłem to - w dzień nie zawsze będę siedział na wprost)
    Zastanawiam się też nad Toshiba 47l7453dg - też IPS, ale jest podświetlenie strefowe.

Jak sam zauważyłeś jedynie przy Philipsie można oszukać nieco oko i wtedy czerń nie będzie taka słaba. Toshiba to zdecydowanie najgorszy wybór z tych 3. Jeżeli masz warunki na ambi to Philips może być spoko. Jeżeli nie to nie kombinuj i bierz Sony. Będzie najbardziej uniwersalnym tv dla twoich potrzeb.
    Kazimierz Szarnowicz
    Level 26  
    dablju09 wrote:

Samsung wypadł bardzo dobrze w testach zarówno na profesjonalnym polskim portalu hdtvpolska.com, jak i renomowanych zagranicznych portalach jak avforums.com czy hdtvtest.co.uk, gdzie nie widzę nic na temat problemów jakie przywołałeś.

avforums.com https://www.avforums.com/review/samsung-h6400-ue40h6400-tv-review.10825

hdtvtest.co.uk www.hdtvtest.co.uk/news/ue48h6400-201411133951.htm

hdtvpolska.com http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...amsung/test-3d-lcd-led-samsung-ue55h6400-r937

Stawiał bym więc bardziej na problem pojedynczego egzemplarza.
    dablju09
    Level 9  
    Testy testami a dla mnie ważniejsze czy użytkownicy danego modelu nie mają z nim problemów. Jaki problem dla producenta dostarczyć przetestowany już przez siebie telewizor do testów? Z takiego profesjalnego portalu mogę się co najwyżej dowiedzieć jak wygląda obraz, jakie tv posiada funkcje, jak wygląda kontrast, kąty, kalibracja, multimedia. Dopiero użytkownicy są w stanie stwierdzić czy dany model ma z czymś problem.
    Ostatecznie wybiorę między Philipsem i wspomnianym Sony, dziękuję za rady. Temat można zamknąć.