Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie pilota 433MHz do kontaktu

06 Lut 2015 22:54 864 4
  • Poziom 15  
    Witam,
    Kupiłem jakiś czas temu jeden z popularnych zestawów "gniazdko na pilota".
    Taki pilot to jednak upierdliwa sprawa więc chciałbym go podłączyć pod kontakt w ścianie (nie mylić z gniazdkiem). I tutaj są schody gdyż z nieznanych mi przyczyn na takich pilotach są zawsze przyciski osobno on i off. Stąd potrzeba wynalezienia układu który przetłumaczy mi "sygnał" z kontaktu na przyciśnięcia pilota. Coś takiego:

Podłączenie pilota 433MHz do kontaktu
    Z jakiegoś powodu trzeba kliknąć w ten rysunek żeby zobaczyć animację.

Najpierw chciałem zorganizować uC z nadajnikiem 433MHz, później stwierdziłem, że w sumie to mogę użyć samego uC do sterowania pilotem który schowam w ścianę, ale to nadal jak strzelanie do muchy z armaty. Musi być sposób na jakiś prosty analogowy układ który mi załatwi sprawę... Niestety z układów analogowych zawsze byłem nogą więc proszę szanownych forumowiczów o pomoc i podsunięcie takiego układu. Im prostszy tym lepszy.
    Pilot ma bateryjkę 12V której bym użył do zasilania tego układu.
  • Poziom 25  
    A nie lepiej zastosować np. odbiornik gorke z pilotem/pilotami zasilanymi maleńką bateryjką na 12V a ustawić można działanie monostabilnie i bistabilnie. Lub Elmes odbiornik 2/4/8 kanałowy z pilotami a nawet na znanym portalu aukcyjnym specjalne moduły które podpina się pod włącznik podtynkowy koszt około 30 zł takiego nadajnika.
  • Poziom 15  
    No to super. Faktycznie będzie szybciej niż uC ale jednak myślałem że starczy parę kondensatorów, tranzystorow i rezystorow ze sklepu za rogiem...
  • Poziom 25  
    Wpisz w wyszukiwarce "ELMES MTX"
    Fajna sprawa bo możesz w programować do jednego kanału kilka urządzeń np. włącznik na ścianie i pilot.
  • Poziom 15  
    Wszystko fajnie ale jednak miło by było gdyby ktoś zaproponował układ a nie wymianę urządzeń które już mam. Elmes MTX niestety działa tylko z dedykowanymi odbiornikami ELMES a te już 30zł nie kosztują.