Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ATmega328P - Źle odmierzony czas

RexioManTM 06 Lut 2015 23:12 561 4
  • #1 06 Lut 2015 23:12
    RexioManTM
    Poziom 11  

Witam. Borykam się z pewnym problemem. Otóż nie mój procek nie odmierza dokładnie czasu. Częstotliwość jest ustawiona na 8 MHz i w trakcie wykonywaniu programu, gdy avr napotka się na _delay_ms(1000); zamiast odmierzyć sekundy odmierzy ok. 5 sekund. Dodam, że na ATmedze8 wszystko działa poprawnie, lecz jestem zmuszony korzystać z 328P ponieważ ma więcej pamięci i mój program się tylko na niej mieści. Co może być taką przyczyną? Czy długość kodu wpływa na "zamulanie" ATmegi?

0 4
  • Pomocny post
    #2 06 Lut 2015 23:23
    BlueDraco
    Specjalista - Mikrokontrolery

A w jaki sposób ustawiłeś częstotliwość? Kto i skąd o tym wie?

0
  • #3 06 Lut 2015 23:25
    RexioManTM
    Poziom 11  

W mkAVRCalculator ustawiłem 8 MHz, w ustawieniach eclipse również 8 MHz i jeszcze tak dla pewności zdefiniowałem w kodzie. Również podpiąłem zewnętrzny kwarc żeby zobaczyć jak zmieni się sytuacja lecz nadal to samo.

Dodam, że jest nie jest już to mój pierwszy problem z czymś takim na tym procku, lecz chciałbym wreszcie rozwiązać ten problem, gdyż z początku myślałem, że to wina AVR i kupiłem nowego, a tutaj okazuje się, że oby dwa nie odmierzają odpowiednie czasu w przeciwieństwie do ATmegi8 którą mam od samego początku.

0
  • Pomocny post
    #4 07 Lut 2015 03:23
    373522
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 07 Lut 2015 13:23
    RexioManTM
    Poziom 11  

Dzięki serdeczne! Wszystko już śmiga :)

0