Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

połączenie wyjście optyczne na wejście minijack

mspider86 07 Lut 2015 11:44 8412 9
  • #1 07 Lut 2015 11:44
    mspider86
    Poziom 11  

Posiadam w tv wyjście optyczne dźwięku i chcę podłączyć do wieży, która ma wejście minijack. Jak to podłączyć? Czy to "Adapter optyczny JACK 3,5mm wtyk - TOSLINK gniazdo" z Allegro się nada?

0 9
  • #2 07 Lut 2015 11:46
    intenso
    Poziom 38  

Mniewam że potrzebujesz konwertera sygnału z optycznego na analogowy, ta przejściówka się nie nadaje.
    Podaj model wieży.

2
  • #3 07 Lut 2015 11:54
    mspider86
    Poziom 11  

JVC UX-TB30

1
  • #4 07 Lut 2015 12:04
    intenso
    Poziom 38  

Potrzebny konwerter sygnału tak jak napisałem wyżej, jeżeli masz przewód jack- jack to możesz podłączyć tv z wyjścia słuchawkowego.

0
  • #5 07 Lut 2015 12:09
    mspider86
    Poziom 11  

Wiem, że mogę przez słuchawkowe podłączyć natomiast za każdym razem kiedy nie będę chciał słuchać przez wieżę to będę musiał odłączać kabel od tv. A możesz podesłać linka do tego konwertera?

3
  • #7 07 Lut 2015 18:40
    mspider86
    Poziom 11  

A to się nada? Konwerter optyczny Toslink Coaxial na 2x Cinch RCA?

2
  • Pomocny post
    #8 07 Lut 2015 18:55
    intenso
    Poziom 38  

Tak nada się.

1
  • #9 17 Lut 2015 11:09
    pudz
    Poziom 2  

Nie chcę zakładać nowego tematu, jednak mam pytanie o jakość tego konwertera podanego w linku z allegro przez @mspider86 . Zastanawiam się czy kupić FiiO D3, czy może ten tańszy konwerter za 50zł ? Chcę w ten sposób wyprowadzić dźwięk z TV do słuchawek (bez odcinania dźwięku w głośnikach tv) .

1
  • #10 23 Lut 2015 00:11
    pudz
    Poziom 2  

Odpowiem sam sobie, może komuś się przyda. Były sporo podobnych tematów na różnych forach i zwykle nie widziałem tam konkretnego rozwiązania.

Jeżeli chcemy aby telewizor odtwarzał jednocześnie dźwięk z głośników tv + słuchawek (np dla osoby niedosłyszącej) a mamy tylko wyjście optyczne w naszym TV, należy kupić konwerter optyczy, taki jak podany w odpowiedziach powyżej. Ja mam ten najtańszy (chińskie coś za około 50zł) . I muszę przyznać, że na moje potrzeby wystarczy. Pierwszym problemem jest tutaj brak możliwości regulacji głośności, można to rozwiązać posiadając słuchawki z regulacją głośności.
    Pojawia się jednak jeszcze jeden problem, bardzo cichy dźwięk na wyjściu (w telewizorze, np firmy Samsung nie ma możliwości regulacji dźwięku cyfrowego aby go przykładowo wzmocnić). Poradziłem sobie z tym problemem tak, że wyprowadziłem dźwięk z tv do starego odtwarzacza DVD, w nim ustawiłem tryb AUX i mogłem wyprowadzić dźwięk do słuchawek i uzyskać dowolną głośność.

A jeszcze jedno, jak pytacie po co tyle zachodu z tym wszystkim, można wyprowadzić przecież audio przez eurozłącze, również będą wtedy działały głośniki i powinienem być zadowolony. Jednak to nie rozwiązuje w pełni problemu. Odtwarzając coś z dysku zewnętrznego, pendrive, bądź też przeglądarki wbudowanej w telewizor dźwięku brak. Jedyną opcją aby był w tych przypadkach dźwięk to wyjście optyczne.

Dzięki temu mój telewizor nie musi głośno chodzić a osoba niedosłysząca ma słuchawki i może dowolnie regulować sobie głośność, niezależnie ode mnie.

3
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo