Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony tuner ST-D707 - Czy da się połączyć na krótko?

antiochxiv 07 Lut 2015 12:47 810 3
  • #1 07 Lut 2015 12:47
    antiochxiv
    Poziom 2  

Czy da się połączyć na krótko piny wyjścia wzmacniacza i wejścia tunera? Jakimi kablami można to zrobić? Czy trzeba je uzbrajać w jakiegoś rodzaju skuwki na końcach? Mam schematy wzmacniacza i tunera, wiem które piny odpowiadają kanałom prawemu i lewemu. Problem w tym, że masa na tunerze (oznaczenie GND) odpowiada dwóm portom we wzmacniaczu (oznaczenie A-0) - tak przynajmniej wynika z sekcji tunera na wyjściu wzmacniacza. Nie wiem czy to są dokładne odpowiedniki. Nie jestem elektronikiem, proszę o pomoc.

0 3
  • Pomocny post
    #2 08 Lut 2015 05:02
    aksakal
    Specjalista - urządzenia lampowe

Które wyjście wzmacniacza masz na myśli - liniowy czy ten który jest przeznaczony dla głośników.

0
  • Pomocny post
    #3 08 Lut 2015 07:12
    wkj
    Poziom 35  

antiochxiv napisał:
    Czy da się połączyć na krótko piny wyjścia wzmacniacza i wejścia tunera? Jakimi kablami można to zrobić? .

A nie przypadkiem odrwotnie?
    Wzmacniacz ma wejście tuner a tuner ma wyjście na wzmacniacz. Droga sygnału realizowana jest po przez złącze CONTROL SYSTEM 1. Połącz jeden do jednego, pin 1 w tunerze z pinem 1 we wzmacniaczu. Jeżeli nie masz oryginalnych taśm łączeniowych, użyj kabli sygnałowych, jak chcesz mieć rozłączalne połączenie można użyć złącz RCA żeński - męski. Wyprowadzasz z tunera kable sygnałowe podlutowane pod gn. system control 1, to samo ze wzmacniacza i łączysz je:
    http://allegro.pl/gniazdo-rca-na-kabel-czarne-czerwone-biale-i5018735590.html
    http://allegro.pl/wtyk-audio-rca-cinch-czincz-glosnikowy-kpl-10szt-i5017889609.html

Drugie gn. łączeniowe SYSTEM CONTROL 2 to jakiś sygnał sterujący AUB IN, OUT, możesz też połączyć to jeden do jednego.

0
  • #4 08 Lut 2015 20:01
    antiochxiv
    Poziom 2  

Faktycznie źle się wyraziłem. Aksakal - chodziło o wyjścia "system control 1" (11 pinowe) i "system control 2" (15 pinowe) pod oryginalne taśmy sterujące Sony do łączenia i synchronizacji tunera, CD, magnetofonu i wzmacniacza. Wkj już odpowiedział (nie pomyślałem logicznie). Oczywiście kierunek właściwy wzmacniacz > tuner. Wtedy logicznie kanał lewy i masa oraz kanał prawy i masa dają 4 wyjścia ze wzmacniacza. Masa jak rozumiem łączona jest na wejściu tunera (jest tam jeden pin do masy) a kanały lewy i prawy osobno do swoich odpowiedników. Dziękuję jeszcze raz za pomoc.

0