Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

42LD565/ LG - Falowanie obrazy przy polaczeniu PC do TV.

kosiorwks 07 Lut 2015 16:59 789 6
  • #1 07 Lut 2015 16:59
    kosiorwks
    Poziom 5  

Witam zakupilem niedawno PC za prawie 5tys. Ma on w sobie gtx970.
    Problem wystapil po podlaczeniu go do TV LG 42' jako monitora kablem HDMI. Obraz podczas grania gdy szybko rusze myszką zaczyna falować/ciąć/ścinać/skakać czy jak to nazwać. Nawet jak przewijam google to to widzę. Nie jest to bardzo widoczne ale powoduje dyskomfort. Powiedziano mi, zebym podlaczyl PC przez VGA. Nie zdobylem jeszcze tego kabla ale wiem ze strace na jakości. DVI wyjscia nie ma niestety telewizor. Co robić!?

Dodam, ze przez pare dni meczylem sie - z karta dzwiekowa, glosnikami, sterownikami + 10 innych rzeczy wiec jak wczoraj odkrylem ze faluje jeszcze TV to juz krew mnie zalała. Czlowiek duzo pracowal na ten sprzet a teraz musi sie 2x tyle pierniczyć to MOZE mu sie uda ten sprzet wykorzystac. Moze oczekiwalem za duzo od mojego kilku letniego LG... Matko technologio pomóż!

Dodano po 3 [godziny] 33 [minuty]:

Mam ustawione na 60hz. Moj telewizor z tylu ma napisane 50/60 Hz. Czyli wnioskuje ze 60 da rade.
    Moze po prostu moja karta generuje wiecej a TV leci tylko na 60 i gdzies to sie nie klei. Moze jakbym mial TV 100hz to by dzialalo plynniej. Probowalem juz takich rozwiazan jak:
    - zmiane na inny kabel hdmi
    - zmiane portu hdmi w TV
    - instalowanie Reclock czy jakos tak
    - sterowniki aktualne, nowo postawiony windows 7 home 64bit
    - grzebanie w opcjach TV
    - zmiane na 50Hz czy 59Hz w kompie

Odpalanie z v-sync troche pomaga mam wrazenie, ale no nawet jak przewijam google to mam te paski takie fale cos takiego:<
    poza tym kto chce grac z v-sync... Nic z powyzszych zmian nie pomoglo.

"Znajomy informatyk" nie wiem czy dobry ale z karta dzwiekowa pomogl, mowi ze bedzie dzialalo lepiej jak podlacze przez VGA. Mowie ze nie mam VGA w karcie graficznej tylko w TV, to zasugerowal by uzyc DVI zmiennika na VGA i bedzie wygladalo to:

karta graf. DVI >> zmiennik z DVI na VGA >> kabelkiem do VGA w TV

Tylko pewnie gorsza jakosc niz HDMI ale mowi ze nie wielka roznica nie iwem jak przy grach bo jak tylko przy filmach to widac to chyba przelkne, bo filmy moge zmienic na HDMI. Nie wiem czy to dziala musze ogarnac przejsciowke. Tak czy siak jesli to nie pomoze to moze to wina TV po prostu ma 60hz odswiezanie i NIC z tym nie zrobisz. TV dziala, ale PC juz wymaga np od 75 w gore tak gdzies sie dowiedzialem ale nie wiem na ile to prawda. Dostalem PC i uporalem sie juz z kilkoma mankamentami, mam nadzieje ze uporam sie i ztym :/

0 6
  • #2 07 Lut 2015 22:25
    Zenek
    Poziom 30  

Słyszałem kiedyś, że komuś "siała" zakłóceniami na telewizor transmisja bezprzewodowej klawiatury. Jak sprawdzić- wymienić kabel hdmi na możliwie najkrótszy i najgrubszy oraz zastosowanie myszy i klawiatury przewodowej.
    Następna sprawa- wypróbuj sprzęt na innym tv.
    Konwerter dvi na vga... Moim zdaniem nie spodoba ci się obraz.

P/S Ciężko się czyta tak niechlujnie napisany post.

0
  • #3 08 Lut 2015 03:21
    Polon_us
    Poziom 40  

Parę pytań:

1 - jak długości są kable HDMI? I jakiej jakości? Dolna, średnia czy wysoka półka?

2 - czy włączenie trybu "Gra" w telewizorze coś zmienia?

1
  • #4 08 Lut 2015 14:13
    kosiorwks
    Poziom 5  

1 - jakość kabla hdmi jest średnia, nie pamietam ile zaplacilem za ten kabel ale zmienialem z kablem hdmi od NC+ (telewizja) i bylo to samo

2 - cos tam daje, ale niewiele :(

0
  • #5 08 Lut 2015 14:16
    Polon_us
    Poziom 40  

Polon_us napisał:
    1 - jak długości są kable HDMI?

Miało być "Jakiej ... "

0
  • #6 08 Lut 2015 15:55
    kosiorwks
    Poziom 5  

Chlopaki, koles mi polecil zrobic Live Update MSI czyli aktualizacje biosu i mi caly system padl nie moge wlaczyc normalnie komputera tragedia ! Co robic !?

A dlugosc kabla 2-3m

0
  • #7 08 Lut 2015 18:13
    Polon_us
    Poziom 40  

Nie podejmuję się odpowiadać na problemy BIOS'a.

Można założyć temat w dziale -> Komputery -> Sterowniki i BIOS.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo